wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
za dużo deszczu
Autor Wiadomość
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2006-08-06, 13:49   za dużo deszczu

Moje oczko, które zostało niestety zupełnie zalane :( Ryby biegam i zbieram z trawy. Dwie juz mam, a jeszcze dwie mi zostały. Okazało sie ze oczko jest na terenie do którego spływa woda z całej działki :cry: Nieiwem, chyba przyjdzie mi przenosic całe oczko :?: Macie jakis pomysł.Plizzz
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-06, 14:46   

Napisz czy jest możliwość wykonania drenażu działki lub czy można zastosować studnie
z ktorej pompa pływakowa usówała by nadmiar np. do kanalizacji,( jeśli takowa jest ).
Można by tagże podnieść brzeg oczka ponad spływającą z działki wodę.
---------------
Pozdrawiam :soczek:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-06, 14:46   

Można zrobic przelew. Jesli woda osiagnie dany poziom to przelewa się do dołka wypelnionego żwirem, albo w drenaż.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2006-08-06, 15:06   

Grzegorz napisał/a:
Napisz czy jest możliwość wykonania drenażu działki lub czy można zastosować studnie
z ktorej pompa pływakowa usówała by nadmiar np. do kanalizacji,( jeśli takowa jest ).
Można by tagże podnieść brzeg oczka ponad spływającą z działki wodę.


Lipa, niestety jest zrobiony drenaz ale nie daje rady z odprowadzeniem wody;-(a poza tym nie ma gdzie jej odprowadzic, na inna działke nie bardzo

[ Dodano: 2006-08-06, 15:06 ]
AurorA napisał/a:
Można zrobic przelew. Jesli woda osiagnie dany poziom to przelewa się do dołka wypelnionego żwirem, albo w drenaż.


Zrobie zdjecie zaraz, nie wiem jak wielki by musiał byc dół by odprowadzic ta wode;-(
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-06, 17:02   

U mnie się też dziś oczko przelało - rekordowy opad - podczas nocy puste wiaderka stojace na trawniku napełniły sie wodą.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-08-06, 19:01   

W WARSZAWIE DUŻE OPADY :cry: U nas w Suwałkach deszczyk pięknie kropi :) Oczka mi nie przelało ,przydało by się dolać ze 100L wody.Mamy taką żwirowatą glebę że wszystko wsiąka momentalnie.

Gosia
Może trzeba wykopać dól na 2 kręgi takie jak do studni i wypełnić kamieniami wtedy bardzo dobrze wsiąka ,sprawdzona metoda. :pa:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2006-08-06, 19:28   



[ Dodano: 2006-08-06, 19:42 ]
Ee, to własnie moje oczko, byłe oczko;-(

P.S można porównać jak sie zmieniło
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-08-06, 20:01   

no to faktycznie masz problem :cry: ja bym przeniósł w inne miejsce jak możesz i zawsze bedziesz miała możlioś zmiany wyglądu oczka
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-06, 20:07   

Może poprostu podnieśc brzegi - tak jest u mnie. woda z oczka przelewa sie naokoło, ale do oczka nie wpływa żadna spływająca brudna wodna tylko czysty deszczyk. Wokół może być kałuża ale oczko zostanie czyste. Oczko wyniesione ponad poziom gruntu choć teoretycznie jest nienaturalne to wbrew pozorom ma wiele uroku i sprawdza sie w praktyce.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-06, 20:15   

No to mamy problem :shock:
To pewnie tylko podczas wielkich opadów?, czy często tak się dzieje?
Wydaje mi się,że należy podmurować do góry oczko a podmurówkę obsypać ziemią jak na skalniak ,zabezieczając dodatkowo folią tak jak przy obwałowaniach np.rzek.
Kopiąc studnie na 2-3 lub więcej kręgów , podczas suszy miała byś wodę do oczka lub podlewania ,tym samym oniżała byś wody podskurne a podczas opadów zbierała by nadmiar
wody do siebie. :good:
 
 
Rosół 
Nowy


Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-06, 20:45   

Gosia@ sprawdz linki http://pl.wavin.com/maste...hyXhVH97th9GThb!757436105!235999249&products=products&middleTemplateName=oc_middle_system_detail_I&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374305445896
http://forum.muratordom.p...3063&highlight=

[ Dodano: 2006-08-06, 20:56 ]
Grzegorz napisał/a:
No to mamy problem :shock:
To pewnie tylko podczas wielkich opadów?, czy często tak się dzieje?
Wydaje mi się,że należy podmurować do góry oczko a podmurówkę obsypać ziemią jak na skalniak ,zabezieczając dodatkowo folią tak jak przy obwałowaniach np.rzek.
Kopiąc studnie na 2-3 lub więcej kręgów , podczas suszy miała byś wodę do oczka lub podlewania ,tym samym oniżała byś wody podskurne a podczas opadów zbierała by nadmiar
wody do siebie. :good:
Jak to ma byc studnia chlonna , to podczas suszy wody w niej nie bedzie , jesli zas szczelny zbiornik to 2-3 kregi moga sprawy nie zalatwic. Wszystko zalezy od powierzchni dzialki i warunkow gruntowych. Mam wokol domu 5 studzienek chlonnych , z ktorych w okresie roztopow pompy musialy usuwac nadmiar wody do rowu melioracyjnego (a wlaczaly sie co kilkanascie minut).
Jednak nie wydaje mi sie zeby takie rozwiazanie bylo idealne (czyli pozbywanie sie wody z dzialki) i bede sie staral jak najwiecej wody magazynowac w okresie kiedy jest jej nadmiar. Woda bowiem powoli staje sie towarem deficytowym.[/quote]
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-08-07, 10:06   

kurcze, zapominacie o jednym z podstawowych czynnikow zwiazanych z projektowaniem i wykonaniem oczka wodnego
sprawa przelewu awaryjnego i odprowadzenia wody to jeden z elementarnych czynnikow skladajacych sie na budowe oczka wodnego
nie przewidujac takich instalacji mozemy sie liczyc z takimi nastepstwami
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-08-07, 18:50   

Dziękuję Bogu,że mieszkam w takim miejscu ,że nie grozi mi powódź ani przelanie oczka podczas opadów. No chyba żeby żeby wylało jezioro Hańcza :)
Gosi nie zazdroszczę pracy :cry: ,to będzie harówka odbudować takie ładne oczko. :pa:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Martinho 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 40
Skąd: Zabierzów
Wysłany: 2006-08-07, 19:39   

[quote="AurorA"]Może poprostu podnieśc brzegi

można zrobić tak jak w moim przypadku- do oczka mam podłączone wszystkie rynny- przy obfitych opadach woda przelewa się na trawnik w kierunku którym zaprojektowałem i wykonałem na poczatku. Nadmiar wody poprzez dren jest odprowadzany do kanału burzowego, również do drenu mam podłączony odplyw wody z oczka poprzez usytuowaną w najniższym miejscu kratkę ściekową- mogę ręcznie odkręcić zawór tzw. "serce" znajdujące się poniżej oczka i w ciągu kilkunastu sek. upuścić kilkaset litrów wody

pozdr
mx
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny