wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-02-24, 19:07
Oczko wodne - zezwolenie
Autor Wiadomość
drozdoma 
Początkujący



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-22, 17:41   

JAREK G napisał/a:
Nie wiem czemu większość robi stawy w kształcie kwadratu bądź prostokąta


Bo koparce tak było lepiej kopać, teren był podmokły, więc i tak cud że się udało. Ale brzegi być może ukształtuję inaczej, na pewno od strony domu będę chciał zrobić zejście plażowe - być może właśnie półokrągłe. Przeciwległy brzeg będzie stromy a boczne będą z półkami. To na razie teoria, zobaczę jak to wyjdzie w praktyce :)

AurorA napisał/a:
zobaczysz ile będzie latem w czasie suszy to będziesz miał miarodajne wyniki- teraz poziom wody jest przekłamany


Robiłem pomiary w czerwcu - poziom wód mam na głębokości 70cm. Wykopałem studnię głębinową żeby trochę odpompować do rowu. Bo 2 tygodniach ciągłego pompowania statyczne lustro wody obniżyło się o 1 cm :) Na brak wody więc narzekać nie mogę.
_________________
Mariusz
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-02-23, 00:14   

Mnie się bardzo podoba choć mam jedno zastrzeżenie (jak zawsze z resztą), czy aby ten żwirek potrzebny? W naturalnym stawie zamuli się w nie wiarygodnym szybkim tempie, moim zadaniem powinien być na wykorzystany na plaży. No chyba ,że plażę planujesz zrobić z piachu ;)
 
 
drozdoma 
Początkujący



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-23, 09:50   

Melek napisał/a:
Mnie się bardzo podoba choć mam jedno zastrzeżenie (jak zawsze z resztą), czy aby ten żwirek potrzebny? W naturalnym stawie zamuli się w nie wiarygodnym szybkim tempie, moim zadaniem powinien być na wykorzystany na plaży. No chyba ,że plażę planujesz zrobić z piachu ;)


To co, na dno nic nie kłaść? Myślałem o żwirku albo o granitowym gruzie - drobny kamień granitowy, odpady z kopalni.
_________________
Mariusz
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-02-23, 12:06   

drozdoma napisał/a:
To co, na dno nic nie kłaść? Myślałem o żwirku albo o granitowym gruzie - drobny kamień granitowy, odpady z kopalni.


Melek ma rację-- szkoda roboty,kasy po czasie i tak będziesz mieć tam zamulone
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
drozdoma 
Początkujący



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-23, 13:39   

Cytat:
Melek ma rację-- szkoda roboty,kasy po czasie i tak będziesz mieć tam zamulone


Qrcze, cały czas brałem pod uwage że jednak z tym dnem coś będę robił, ale moze macie racje i rzeczywiście szkoda kasy... Na razie jestem cały w skowronkach że cos się zaczęło dziać, teraz czekam na odwilż i do roboty :)
_________________
Mariusz
 
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-02-23, 18:13   

drozdoma napisał/a:

Robiłem pomiary w czerwcu - poziom wód mam na głębokości 70cm. Wykopałem studnię głębinową żeby trochę odpompować do rowu.

Zmierz teraz (tj.po roztopach) poziom wody gruntowej to będzie jakaś informacja jak się on zmienia w ciągu roku. Z tego co napisałeś to wydaje się, że ten poziom powinien być dość stabilny. Wydaje mi się, że trzeba będzie jeszcze popracować nad ukształtowaniem brzegu, by ten staw czy też oczko to nie była dziura obniżona o 70 cm poniżej poziomu gruntu. Czyli trzeba będzie obniżyć poziom nabrzeża przynajmniej w jakimś miejscu zagospodarowując jednocześnie wodę deszczową by nie spływała w dużej ilości do oczka.
PS. Przy takim poziomie wody gruntowej to wykonanie szczelnego zbiornika o takiej głębokości jak Twój byłoby chyba niemożliwe. No może przy zastosowaniu folii, ale to też chyba nie byłoby łatwe. Swoją drogą ciekawe, czy dno nie będzie się zamulało ?
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
drozdoma 
Początkujący



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-24, 07:34   

barba50 napisał/a:
Swoją drogą ciekawe, czy dno nie będzie się zamulało ?


Właśnie tego najbardziej sie obawiam, tym bardziej że jest dość duża warstwa gliny. Boję się że będzie ją podmywać i osadzać na dnie.
_________________
Mariusz
 
 
 
drozdoma 
Początkujący



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-26, 08:05   

A tak mniej więcej chciałbym ukształtować brzegi. Kiepski ze mnie rysownik, więc nie wiem czy jest to czytelne. Jeśli się komuś uda go rozszyfrować to poproszę o jakieś porady/komentarze :) Np jak najlepiej zabezpieczyć brzegi przed osuwaniem.

_________________
Mariusz
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny