wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2008-07-03, 23:16
Co z tym zrobić?
Autor Wiadomość
unkas82 
Nowy


Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: Kostrzyn n/O
Wysłany: 2008-07-03, 21:20   Co z tym zrobić?

To mój pierwszy post na tym forum, wię przede wszystkim pragnę se przywitać

WITAM SERDECZNIE MIŁOŚNIKÓW OCZEK!

Problem może wydać się nietypowy, ale nie wiem jak zagospodarować pewną "budowlę" na ogrodzie. Nie będę opisywał jak powstała, gdyż sam do końca nie mogę zrozumieć co powodowało "architektem", że stworzył coś takiego.

Ściany zbudowane są z betonowych (zbrojonych) barierek, jakie dawno temu stały przy drogach, zalanych betonem. Nie da się rozebrać, trzeba zagospodarować. A skoro ma to formę basenu, więc może oczko?

I tu chce postawić zasadnicze pytanie: Czy można to zagospodarować jako oczko?
Jeśli tak, to ma sens zagłębienie się w lekturę tego forum. Jeśli nie, trudno, zamawiam dźwig...

Nie mam przekonania co do szczelności betonu, więc w grę wchodzi tylko folia. Ale kompletnie nie wiem czy można taka folię położyć bezpośrednio na beton? Jeśli tak to czy istnieje możliwość zgrzania do takiego kształtu, czy trzeba to układać z płaskiej powierzchni?

Jeśli ktoś zechce poświęcić chwilę i napisać kilka zdań na ten temat będe ogromnie wdzięczny.



Dodam tylko że ścianka działowa jest ze zwykłych cegieł, a wypełnienie za ścianką to gruz i żwir, więc da się usunąć.
Wymiary: 2,5 x 3m. głębokość: 1,5m (w głębszej części)
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-03, 21:43   

Dla mnie bomba! Materiał z pełnej komory pod folię do stworzenia półek, scianke rozebrać, na gotowy kształt np. stare wykładziny (najlepiej o dużej zaw. materiałów szt - nie rozłożą sie do końca; folia grub. 1mm i bedzie bajer! A jak w detalach? Miłej lektury! I witamy nowego oczkomaniaka/czkę :yahoo: :pa: :piwko:
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-03, 23:15   

Ja bym zostawił ta strefę za działówką na część płytką/ błotną a w części głębokiej lilie wodne. Da się z tego zrobić ładne oczko, ale czeka Cię trochę pracy. Kąty proste w narożach można zaokrąglić dając trochę betonu - lepiej folia sie ułoży.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-03, 23:55   

Nie wygląda to wcale źle ja bym to zostawił w takim kształcie bo tak jak pisze AurorA, nawet jest już strefa płytka :) Trochę pracy i będzie :good: A co do foli to chyba zgrzewałbym na wymiar ( jak poszukasz na necie to są takie firmy które robią to u klienta na miejscu ) będzie to ładnie wyglądało bo inaczej w rogach może być trochę do :dupa:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
momo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 154
Skąd: Czarna Białostocka
Wysłany: 2009-01-27, 19:18   

folie www.gamrat.pl zgrzewarka wbrew pozorom bardzo łatwo się zgrzewa zbiornik na lata powodzenia
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-02-17, 20:48   

Też mam murowane ,wyłożone folią 0,75 mm ale lepiej 1 mm.Już 7 lat bez żadnych problemów.Na płyciznach pod folią cienki styropian na głębi nic.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-02-18, 18:35   

Jeśli ściany główne zbiornika są stabilne (nie przemieszczają się względem siebie) to ja bym pozostał przy technologii betonowej / siatkobetonowej. Można najpierw zaprawą uszczelniającą pozatykać szpary i zrobić próbę szczelności. Później ewentualnie dodatkowe uszczelnienia a przy okazji można wg swoich upodobań i potrzeb wymodelować inne półki, strefy płytkie i żądane kształty.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny