wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytan do (cierpliwych) znawcow tematu
Autor Wiadomość
mkm 
Początkujący



Dołączyła: 11 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: polnocna Polska
Wysłany: 2008-07-30, 17:14   Kilka pytan do (cierpliwych) znawcow tematu

To moj pierwszy post, witam serdecznie wszystkich posiadaczy oczek wodnych ! :-)

Mam newielkie oczko ok. 3000 l (pompa, lampa, napowietrzanie, rosliny), a w nim od 3 lat 11 karasi (roznej wielkosci), rybki maja sie dobrze, sa zwawe, maja apetyt i sa zsocjalizowane ;) daja sie glaskac (no, niektore)
Dzis kupilam w skl. zool. ostatnego karpia koi dl. ok 15 cm. (wczesniej, jakos nie trafilam na te odmiane, karpik sie momentalnie dolaczyl do stada (inteligentna bestia) i zarl jak dziki sazan (moze go w tym zooologu nie karmili ?)

Moje pytania :
1. Moj karpik jest caly bialy (w sklepie nazwano go zielonym" sic !), srebrzysto/zloty, metaliczny, 0 plam, czy to jakis gorszy osobnik / albinos ? W necie widze, ze koi zawsze maja jakies plamy, czy jest szansa, aby bialasowi jakas plama przybyla ? Niewazne, i tak go lubie za te wasy i 3 pletwy pod brzuszkiem, ha i zolty pyszczek :-)

2. Po zalotach moich karaskow ostala sie 1 rybka !!! :(( ( Ma juz ok. 2 lata (przed tygodniem wreszcie niesmialo dolaczyla do stada i kumpluje sie z rownie mala /lecz juz wybarwiona niebiesko-biala, kupiona przed miesiacem/ i wciaz niewybarwiona, czy to nie za dlugo ? Czy jest jakis sposob, aby jeszcze w tym sezonie zmienila sie w karaska ozdobnego ? (daje karme "colour sticks" m. in.)

3. Na kiedy (w latach) mam planowac, nie wiem, w jakim tempie koi rosna (zamierzam) powiekszenie oczka z uwagi na koi, ktory ponoc dorosnie do 80 cm, a zamierzam tez mu/jej dobrac partnera/partnerke (jak te plec "wyczuc" ? w sklepie nie wiedzieli (czy na podstawie zdjecia dosc mlodego osobnika moze ktos okreslic plec ?)

4. Czy jest sens karmienia ryb (szczegolnie bialych, mam takie 2 karasie + teraz koi) karma wybarwiajaca, cos to moze zmienic ?

5. Jak zachowac blekitna barwe ryby, dac zrec na osobnym talerzu atrament ? ;) Jak to sie robi ???
 
 
Patryk 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-30, 17:36   

A więc tak
Koie i tak ci się nie rozmnożą więc kup jeszcze 1-2 i gitara gra
koi poprostu tak wygląda bo to taka odmiana
karasie wybarwiają się nawet po 3 latach
koi musi mieć minimum 1metr
ryby nie musisz wybarwiac jesli niemają czerwonych oczu to sa ksenotyki(albinotyczna odmiana ryby ale z czarnymi oczami i ryby się rozmnarzają to nadal są ksenotykami małe a z albinosami tak nie jest)
błękitna barwa ryby =RYBA KOLOROWANA lub odmiana taka ale raczej bardziej niebieska niejest
oczko tylko pogłęb raczej



PS. daj plusika( pochwała jest tam gdzie znaczek do wiadomości PW)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-07-30, 19:16   

Do przedmówcy dodam jeszcze,że na twoje 3tyś litrów,to dwa Koi max.Oczywiście,że rosną ponad 80cm,tylko ja takich u nikogo w oczku nie widziałem.Z tą karmą wybarwiającą,to chociaż sam taką karmie,to wątpię aby właśnie ona pomagała w wybarwianiu.Jeszcze jedno-Koi potrzebuje głębokości ponad 1m.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-30, 20:29   

W zasadzie Patryk, napisał wszystko jak należy , zasłużył na "pomógł" :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
mkm 
Początkujący



Dołączyła: 11 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: polnocna Polska
Wysłany: 2008-07-31, 04:59   

Dziekuje za odpowiedzi, Patryku, kliknelam "pomogl", ale nie wiem, czy dobrze, bo i w profilu trafilam na plusik i minusik, tam takze kliknelam + ;)

A wiec pewmie jeszcze w tym roku trzeba bedzie poglebic miejsce, gdzie ryby zimuja, teraz jest ok. 90 cm, karasiom wystarczalo.
Jeszcze male pytanko : kiepsko rosna rosliny plywajace - orzech wodny ma dlugi korzen, ale liscie niewiarygodnie drobnieja, zabisciek calkiem mi zniknal.
Zastanawiam sie, czy to brak jakiegos skladnika w wodzie, czy powodem jest minimalny rych wody (fontanna - malutki grzybek + kulka napowietrzajaca na okraglo) Duze rosliny -tataraki, palka, lilie, nawet kalia rosna ok ! :-)
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-07-31, 08:02   

Słabiutki ruch wody nie powinien zaszkodzić ,jeżeli nic ni chlapie na rośliny. Słaby ruch wody może nawet pomóc ,bo zmywa osad z podwodnych części roślin.
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
Patryk 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-31, 11:39   

czyli nic nie zapomniałem fajnie
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-08-01, 23:13   

Cytat:
Z tą karmą wybarwiającą,to chociaż sam taką karmie,to wątpię aby właśnie ona pomagała w wybarwianiu


ta karma nie pomaga w wybarwianiu tylko sprawia że barwy ryb kolorowych są bardziej intensywne. I nie o to chodzi że ryba jedząc czerwoną karmę stanie się czerwona.
Też karmie ryby pokarmami coulor sticks nawet kiełbie i inne niekolorowe ryby.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Patryk 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-02, 08:17   

wiedzialem ze z ta karma cos nie tak ale myslalem za wybarwia a ta karma poprostu dobarwia tak??
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-08-02, 09:14   

Patryk napisał/a:
ale myslalem za wybarwia a ta karma poprostu dobarwia tak??
Tak jak napisał Arek barwy są bardziej wyraziste, kolory żywsze, intensywniejsze i bardziej kontrastowe :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny