wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Modernizacja oczka - porady
Autor Wiadomość
berkow 
Nowy


Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: Radlin
Wysłany: 2008-06-26, 08:17   Modernizacja oczka - porady

Mam następujący problem.Chciałbym powiększyć już istniejące oczko na głębsze i większe ale nie wiem czy kupując folię będę mógł ją skleić z już istniejącą? Drugie pytanie jak najlepiej wykonać wykop? Istniejące oczko ma wymiary : 7,15 x 2,6 x 0,7 (dł x szer x gł).
Na zaznaczonym foto pokazuję teren do modernizacji. Bardzo proszę o porady. Następny problem to mam z wodą od jakiegoś czasu zrobiła się brązowawa. Oczko z rybkami ma dopiero 2 lata.
:-(

Pozdrawiam
Robert
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-06-26, 21:00   

Pewnie ,że da się skleić dwa kawałki folii ale musisz kupić dobry klej pcv nie wspominając ,że te dwie części folii też muszą być z pcv.
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-06-26, 23:26   

Ale raczej odpuść sobie: efekt więcej niż prawdopodobnie kiepski, czyli raczej powinny być nieszczelności :-( Lepiej kupic w 1-nym kawałku - pewniejsze...
A co do kształtu - poczytaj to forum, to jest skarbnica wiedzy. Naprawdę warto poswięcić kilka dni... Powodzenia
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Roczi 
Początkujący


Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-27, 08:32   

Cześć, sklejałem folie w ubiegłym roku na odcinku ok 4 metrów. Chciałem powiększyć oczko o dużą strefę wody płytkiej. Postępowałem zgodnie z zasadami na forum, zaleceniami producenta kleju (czyste powierzchnie, odtłuszcznie, klejenie na płaskiej równej powierzchni, dociskanie ściskami stolarskimi przez deskę przez dłuższy czas do wyschnięcia). Klejenie wytrzymało około tygodnia, potem woda zaczęła wyciekać, musiałem oddzielić obie strefy wałem i funkcjonują teraz obok siebie dwa oczka. W mojej ocenie klejenie w warunkach polowych jest bez szans. W przyszłości wymienię całą folię jak bedę robił jakieś zmiany.

Wojtek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny