wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
OASE - zestaw filtracyjny
Autor Wiadomość
mikebravo 
Nowy


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-09-30, 16:01   OASE - zestaw filtracyjny

Witam,
Czy ktos uzywa (i moglby sie podzielic wrazeniami) filtr firmy Oase z serii Biotec Screenmatic.
Planuje wkrotce zalozenie oczka/stawu o wymiarach okolo 5mx10mx1.5m i zastanawiam sie nad wyborem gotowego zestawu filtacyjnego.
Zastanawiam sie nad Biotec 18 Screenmatic z pompa Promax 20000 oraz lampa UV Bitron 72.
Czy myslicie ze taki zestaw poradzi sobie z tym zbiornikiem?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-30, 20:42   

Lepszego producenta raczej nie znajdziesz, ale ciężko będzie znaleźć użytkownika takiego zestawu zważając że koszt to prawie 8 000 zł. To zestaw zalecany do oczka tej wielkości pod warunkiem, że jest ono niezarybione. Ilość ryb i roślin ma niebagatelne znaczenie.

A swoją drogą jak się wczytać w szczegóły to pompa ma wydajność 21 tys. l/h, a maksymalny przepływ przez uv to 9 tys l/h zaś przez filtr 12 tys. l/h

Przy tak dużym zbiorniku, chyba lepiej postawić na filtr roślinny -glebowo korzeniowy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mikebravo 
Nowy


Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-10-01, 13:25   

Dobor tego zestawu jest podany na stronie Oase - powiem szczerze nie wnikalem jeszcze w szczegoly - po prostu jak oni taki zestaw polecaja to myslalem ze jest dobrany OK pod wzgledem kazdego elementu.
W moim stawie chce docelowo miec ryby Koi itd. (w ilosci rozsadnej) i oczywiscie rosliny.
Ze wzgledu na moj charakter pracy (czeste wyjazdy) szukam zestawu ktory jest jak najbardzie przyjazny do uzytkownika, oraz ktory wymaga najmniej pracy przy nim (czyszczenie itp.).
Czyli praktycznie biorac, ze wzgledu na ryby nalezaloby isc w najwyzszy model Screenmatica 36, czy tak?
 
 
lukasz1851 
Nowy


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-18, 07:10   

Mam pytanie do użytkowników filtra OASE Biotec Screenmatic PRO Typ 36. jak często musicie go czyścić bo już sam nie wiem czy mi się nie zepsuł ten filtr bo czyszczenie raz na miesiąc to chyba lekka przesada??
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-05-18, 07:37   

nie mam wprawdzie oase tylko hagena i czyszcze go tylko na koniec sezonu
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-05-19, 12:10   

lukasz1851 napisał/a:
Mam pytanie do użytkowników filtra OASE Biotec Screenmatic

Witam ! Mam u siebie zestaw Biotec 36/Screematic + Biotron 110C +Promax 30000 i nigdy się nie zastanawiałam nad częstością czyszczenia tego filtra .Czyszcze jak jest bardzo brudny.W zeszłym roku wyczyściłam (przepłukałam )go może 2-3 razy - to zależy od wielkości stawu ,od jego czystości itp itd.Mam jeszcze jedną pompe do natlenienia przez wodospad -profimax40000.
:pa: ola
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny