wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czy może byc gotowa zaprawa?
Autor Wiadomość
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-04-07, 22:13   

Parę lat temu razem z żona .wpadliśmy na podobny pomysł .Mieliśmy dwadzieścia parę worków takich po 50 kg.cementu .Podstawą było trafić w pogodę aby nie bylo zbyt słonecznie .po czwartej taczce moja ekipa wykruszyła się .zostałem sam na placu boju.Sąsiad podpowiedział mi że jak się zacznie betonować to czeba koniecznie skończyć to za jednym razem.I tak mieszałem do nocy .Ale mi się udało .I myślę że jest to wykonalne ale nakład pracy jest o wiele większy niż się początkowo wydaje.Tak że z mojej strony życzę powodzenia i dużo :soczek:
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-04-07, 22:36   

aza, na początek brawa za odwage no i gorące yczenia powodzenia :D
... ale - bez betoniarki naprawde cięzko bedzie. Pojezdzij po swiezo budowanym osiedlu domkow - moze ktos odstapi po znajomosci betoniarke na jeden dzien :D
Sam mieszałem zaprawe wiertarką pod wylewki-chodniki straty to jedna wiertarka (chinska) sie upalila, a w boshu wyrobilo sie lozysko. Ogólnie bylo duuuzo pracy, a co dopiero ze zbrojeniem ...
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-07, 23:49   

Aza, ja tez mocno trzymam kciuki i wierzę że Ci sie uda, nie jest to aż tak straszna praca, choć polecam znaleźć pomocnika - dla jednej osoby to męczące. Grubość betonu jest nie duża i wcale żadnych ton nie trzeba przewalać, no chyba ze robisz siatkobetonowe jeziorko ;)
Nigdy przy budowie oczka siatkobetonowego nie używałem betoniarki - mieszałem ręcznie - to akurat nie jest tak trudne, betoniarka wcale wiele nie usprawnia pracy bo mieszankę trzeba robić w małych porcjach. Jak się za dużo namiesza to sie zmarnuje bo betonowanie jest czasochłonne.


:piwko:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-04-08, 00:55   

judym napisał/a:
Nic nie wiem o wymiarach oczka,ale nie wyobrażam sobie ręcznego urabiania zaprawy..

Po bodaj 30 postach Judym ciągle nie wie. Ja też jestem ciekaw (planów tego oczka). Inni
oczkomaniacy też chyba mało wiedzą sądząc po opiniach od powątpiewania do euforii. Oczywiście też trzymam kciuki - na początek za jakiś plan, może chociaż rozmiary tego oczka.
Wtedy może się udać. Chyba że to taki żart - no to już się udał. Moja rada - na początek przeczytaj stronę główną o budowie takiego oczka. Nie zapomnij o siatce! :pa:
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-04-08, 08:09   

[quote="aza"]
Cytat:
Nie ma dla mnie nic piekniejszego niż potem usiąść chocby z mega odciskami-popatrzeć i byc dumnym ze swej pracy-tak bylo z moim pierwszym oczkiem.


Znam to uczucie, ja wbrew wszystkim zawsze realizuję do końca raz rozpoczęte pomysły nawet jak są może nienajlepsze ale są moje od początku do końca, nie znoszę żadnych sprzeciwów, odradzań ale jaką to daje stysfakcje jak efekt końcowy jest pozytywny, nie wolno zabijać marzeń bo ich zrealizowanie daje takiego kopa na długi okres.


Ps. dla ścisłości ja już nie podjął bym się takiego zadania mam młode kadry do pracy ;) ale uwielbiam patrzeć jak inni pracują ;) trzymam kciuki nawet jeśli to żart.
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-08, 08:38   

Barba 50-to oczywiście nie jest żart bo i dlaczego,co do planu to dzięki okropnej pogodzie właściwie nic innego nie robie tylko planuję,mierzę i w zasadzie już prawie jest gotów.Nie będę oczka pogłębiać,1,50cm wystarczy,przy trzeciej ostatniej półce jest za stromo,więc mam zamiar z tej stromizny na jakieś 45cm zrobić strefę bagienną.Czyli ogólnie oczko bedzie szersze z prawej na 45cm rozszerzając do lewej tak do 60cm.Kaskadę puszczę na dwa strumyki-jeden będzie pełnił główną funkcję kaskadowego,natomiast drugi pójdzie bardziej rozlewiskowo na prawo łącząc sie z prawą strefą bagienną-będzie to miało na celu bardziej oczyszczanie,poidło.Mam zamiar wmurować starą rurę giętką od odkurzacza,z której łatwo będzie można wyciagać wąż w razie awarii(teraz niestety go widać)Mam nadzieję ,ze tak będzie dobrze
Chciałabym sie Was zapytać jak to jest z murowanymi basenami,lub nie wiem czy zauważyliście czasami w starych ogrodach są takie małe murowane baseniki-ściany pionowe widać,że niczym nie malowane,mają po kilkadziesiąt pewnie lat a wodę utrzymują-zastanawiam sie nad techniką,no i jeszcze jedno pytanko
Czy mogę każda warstwę siatkobetonu kłaśc po dniu?Jaki jest stopień schnięcia?Planuję pierwszą warstwę położyć w 1 dzień ,drugą następnego-po położeniu pierwszej zakryć ją szczelnie folią by był dobry stopień wilgotności.Czytałam o budowie-wypowiedzi ale tego wątku nie znalazłam-dlatego pytam tutaj-macie duże doświadczenie ,wiec liczę na pomoc
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-08, 13:22   

Jeżeli chodzi o kładzenie warstw betonu przez kilka dni,to oczywiście że można,tylko musi byc spełnionych kilka warunków.Temperatura powietrza nie powinna byc wysoka,nie powinno bezpośrednio na beton świecic słońce,korzystne było by wilgotne powietrze.Miejsca łączenia możesz okryc folią,a na nią styropian,to zachowa wilgotnośc.Radzę w miejscach łączenia kłaśc zaprawę na tzw.zakładkę.
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-08, 13:35   

a jak wyglada kwestia podlewania betonu. ja moje slupy pod chate podlewalem konewka zeby za szybko nie wyschly
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-08, 13:59   

monkeymonk napisał/a:
a jak wyglada kwestia podlewania betonu. ja moje slupy pod chate podlewalem konewka zeby za szybko nie wyschly

Moim zdaniem,to wszystko zależy od pogody i od podłoża na którym jest beton.Na gliniastym szczelnym beton nie będzie szybko wysychał,ale na piasku beton szybko oddaje swoją wilgoc i wtedy jest konieczne polewanie wodą.Oczywiście że po zrobieniu całego oczka będzie wskazane delikatne zwilżanie go przez kilka dni.
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-04-08, 21:58   

Mieszkam nie daleko, jeśli aza, byś chciała to mógłbym pomóc w jakiś wolny weekendzik ;)
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-09, 07:54   

Melek-dzięki serdeczne za wsparcie-bo widzę tutaj ,ze mimo młodego wieku doświadczenie w pracach oczkowych już masz -gratuluję-będę wdzięczna za pomoc na forum-to już bardzo dużo.I gratulacje przy okazji z sukcesów w wędkowaniu(ale rybki do fotek trzymaj poziomo-nie pion!!)Pozdrawiam
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-04-09, 15:25   

Nie ma sprawy ;)
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-05-16, 01:17   

aza napisał/a:
nie znacie możliwości Panowie Kobietek-płytki kładłam,ściane murowałam to i oczko zrobię :-D .Choćbym zębami miała mieszać :)Zdjęcia będę Wam na bierząco wklejała bo jednak co tu dużo gadać Wasza pomoc strasznie mi sie przyda -choćby duchowa.A więc Panowie -do dzieła!!:pa:

Może potrzebna jakaś pomoc, rada ? Zębami nie mieszaj ! Kciuki ciągle trzymam !
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny