wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kijanki ropuchy szarej
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-25, 19:41   

U mnie też już poszły sobie ponad dwa tygodnie temu. Część jeszcze się kreci wokół oczka. Ale zawiodły mnie na całej linii. Nie jadły larw komarów. Pierwszy raz mam oczko bez ryb i myślałem, że kijanki wrąbią larwy, ale nic z tego. Czy to standard czy moje były zbyt leniwe?

A z innej beczki. Ropucha szara minimum jedna mieszka na stałe u mnie [co jakiś czas znajduje jakaś w wodzie, ale trudno rozpoznać czy to ta sama :) ] Sądzę, że są ze 2-3. Czy do takiego oczka warto sprowadzać inne żaby. Myśle o żabach wodnych. Tylko czy one zaakceptują te miejscowe ropuchy i vice versa? Miałem w zeszłym roku kumaki, ale poszły sobie (lub zginęły w zimie). Choruje na coś kumkającego - poradźcie!
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-25, 19:50   

A ja chyba za słabo rybki karmię albo to sprawa orf bo w oczku ginie wszystko co się rusza. Kijanki były tylko 2 dni a komary chyba omijają moje oczko :wink:
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-25, 21:05   

U mnie w drugim oczku, gdzie są ryby, też nie pożyły ani kijanki ani larwy komarów. Ryby zapuszczają się nawet kilka metrów na płyciznę (dwa oczka łączy ślepy kanał o długości ok. 8m i głebokości zaledwie 30 cm). I wybierają wszystko z tego kanału. Ale tam gdzie nie ma ryb chciałem by kijanki zrobiły swoje i kompletny zawód :( A niestety jak wpuszcze do małego oczka ryby, to zaraz przyjdzie jakiś kot i je zje :x Dlatego tak interesuje mnie temat żab, które by trochę dłużej pomieszkały i wyjadały to komarze towarzystwo (jedna z tego pociecha, że ryby akwariowe mają świeży pokarm)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-25, 21:12   

Ja łowił bym larwy komara i przenosił do głównego oczka.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-25, 21:16   

Roman, tak robię - pożytek mają też ryby z akwarium, ale to mozolna robota (jak są rośliny to nie tak łatwo je złapać). A gdzieś słyszałem, że te cholery potrzebują tylko trzech dni by odlecieć (jakos podejrzanie krótko). Dlatego przydałoby się coś na stałe. Na razie wpuściłem mieczyki, może kot im daruje bo są małe :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-25, 21:46   

mieczyki powinny sprawę rozwiązać. Z żab to tylko zielone goszczą przy oczku długo.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-07-04, 21:58   

A moje żabki ropuszki są już poza oczkiem i muszę patrzeć pod nogi ,aby nie podeptać,malutkie i czarne istotki. :D :) :( :o :? :???: :lol: :x :P :cry: :evil:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny