wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strumień bez jeziorka, bez stawku??
Autor Wiadomość
Tomasz Maćkowia 
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-14, 11:57   Strumień bez jeziorka, bez stawku??

Czolem,
Czy sądzicie, że na małej dzialce ma sens budowanie małego strumyczka, być może z wodospadem albo z kaskadą, ale bez oczka wodnego tzn. bez stawku czy jeziorka? Myśle, że zbiorniki wodne można by ukryć pod kamieniami, a na widoku zosatwić tylko płynącą wodę...
Wiem, żę pytanie wyglada na bezsensowne - po co chować piekny zbiorniczek? - ale klopot polega na tym, ze mam wodołaza i jesli sobie zbuduję nieco głębszą wodę, to ten pies na 100 proc będzie robił w nim za faunę :) Wyobrażam wiec sobie, że taki nieduży strumyczek byłby dobrym rozwiazaniem .
Z gory dziex
Tomek
PS. Wysłałęm parę dni temu maila z listą pytan na adres Pawła, ale nie mam odpowiedzi do teraz... czy ten mail na pewno działa?
_________________
8*12 to też ogród:)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-14, 12:17   

Z tego co czytałem to Pawła nie będzie przez kilka dni na forum.Z Nowofunlandem,to rzeczywiście będzie kłopot jak zbudujesz oczko.Jak pomysłowo zbudujesz kaskadę,obsadzisz to roślinami napewno będzie to ładnie i oryginalnie wyglądało.
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-03-14, 15:06   

Jasne, że miało by sens! Taki układ ma nawet swoje odwzorowanie w naturze. W okolicach Jezior Plitvickich w Chorwacji są takie krasowe potoki, które wypływają znikąd i znikają tak jak się pojawiły. A jakie tam są kaskady...!
http://plfoto.com/419547/zdjecie.html
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-14, 23:37   

Tomasz Maćkowia napisał/a:
Czy sądzicie, że na małej dzialce ma sens budowanie małego strumyczka, być może z wodospadem albo z kaskadą, ale bez oczka wodnego tzn. bez stawku czy jeziorka? Myśle, że zbiorniki wodne można by ukryć pod kamieniami, a na widoku zosatwić tylko płynącą wodę...
Wiem, żę pytanie wyglada na bezsensowne - po co chować piekny zbiorniczek?


pytanie wcale nie jest bezsensowne- bardzo często się tak robi i nic w tym dziwnego.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-19, 11:15   

Ma sens jak najbardziej! Woda po prostu bedzie splywala kaskada do podziemnego zbiornika, gdzie pompa bedzie ja pompowac spowrotem na gore kaskady.
Po pewnym czasie, niektore kamienie zazielenia sie mchem i porostami, kaskada nabierze "patyny" i jesli dobrze wykonana bedzie cieszyc wlasciciela.
Ten podziemny zbornik, to moze byc naprzyklad pojemnik na zaprawe (zapomnialem jak to sie nazywa" wkopany w ziemie, nakryty stelazem i siatka, na ktorej ukladasza najpierw grubsze, pozniej drobniejsze kamienie.
Oczywiscie jesli bedziesz chcial zrobic duza kaskade, zbiornik musi byc odpowiednio wiekszy, co moze nastreczac pewne trudnosci ze stelazem.
Zbudowalem cos podobnego acz o wiele mniejsze. Niemniej jednak zasad ajest ta sama.
Pare uwag:
- im wiekszy zbiornik dolny, tym zadziej trzeba napelniac go woda. Pamietaj ze woda splywajaca po kamieniach szybciej paruje niz w oczku
- dno zbiornika busi byc obciazone ciezkimi kamieniami. inaczej, na wiosne, kiedy zbiornik jest posty po zimie, cisnienie od gruntu wypchnie go do gory, niszczac Twoja prace.
- kamienie uloz tak, abys po usunieciu paru sztuk, mial dostep do pompy. Nic gorszego, niz awaria pompy, przykrytej dziesiatkami misternie ulozoncyh kamieni
- moj pies uwielbia ten zdroj, poniewaz kiedy chce ma siwieza chlodna wode. Generalnie taka kaskada przyciaga cala mase plazow, owadow a szczegolnie ptakow. Zauwazylem ze ptaki wola moja mini kaskade niz oczko wodne (pewnie ze wzgledu na grasujacego w niej zlosliwego zolwia czerwonolicego)
W otoczeniu takiej kaskady switenie rosna paprocie, hosty, klony palmowe. Bluszcz dodaje jeszcze tajemniczosci i takiej (jak ja to nazywam)"nutki zaniedbania" co ma swoj urok.
Tutaj znajduje sie ciekawy rysunek pokazujacy ide takiego "bezoczkowego strumienia"
http://www.piscespets.com/Pondless-Waterfall.gif
A to moj mini zdroj
Nie jest to kaskada, ale realizuje idee zamknietego obiegu wody bez duzego zbironika
http://picasaweb.google.c...iZdrojPrzyLawce
http://picasaweb.google.c...756387067550306

Zycze powodzenia!
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-04-19, 15:36   

puchalsw napisał/a:
podziemny zbornik, to moze byc naprzyklad pojemnik na zaprawe (zapomnialem jak to sie nazywa"

kastra budowalana :???:
Pomysł fajny gdzies w niemczech widzialem cos takiego :P tylko tam wygladalo to jak sciana z przylepionymi kamykami - cos a`la wodospad z "przejsciem" za woda :P
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny