wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klejenie kamienia do formy?? Czym ?
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-28, 17:59   

Dave napisał/a:
A znacie coś takiego jak szkło wodne? Dodaje się do zapraw w celu uszczelniania.


Odradzam stosowanie w oczkach wodnych - z betonu wydzielają się trujace zwiazki.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-28, 21:24   

Ludzie wszyscy piszą o szkle wodnym. To patent za króla świeczka, teraz są specjalne dodatki do uszczelniania szamb, basenów, robienia warstwy nieprzepuszczającej wody zamiast papy np. na fundamencie (bardzo różne). Ja stosowałem taki dodatek kupiony w castoramie, był dopuszczony do basenów, więc sądzę, że nie trujący. Śmierdział okrutnie, ale mam siatkobeton grubości około 3 - 4 cm i zero przecieków bez żadnych dodatkowych malowań w środku. Stosowałem też inny - musiał mieć inny skład, bo i zapach nie ten. Na żadnym nie było, że jest trujący. Prawdę mówiąc tak się zastanawiam skąd ma być to trucie. Bo z tego co wiem to one działają przez pewną reakcję ze świeżym cementem i jak już zajdzie stosowna reakcja (a będzie miała miejsce w czasie dojrzewania betonu przed wlaniem wody) to beton się "zamyka" i woda go nie penetruje, więc czy rzeczywiście coś się wydziela????
Ale nie jestem specem od chemii budowlanej, choć sądzę, że można zaufać certyfkatom wydawanym na te dodatki.
Pozdro, Bajbas
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny