wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Umiejscowienie i ksztalt oczka??
Autor Wiadomość
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-03-27, 23:55   

A właśnie nic nie piszesz o terenie, a może lepiej jednak taki półwysep, czy cypel, nie wiem jak to nazwać wcinający się w oczko. Wtedy łatwiej zachować jakieś proporcje.Bo żeby na takiej wyspie czuć się w miarę swobodnie, a nie liczyć każdy krok, aby nie wpaść do wody to faktycznie ta wyspa musiałaby mieć promień jakieś trzy metry,Do tego fosa, w końcu nie musi być w idealnym okręgu, bo z jednej strony może mieć dwa metry szerokości, a z innej np 3 metry lub więcej, to tak średnio na wszystko trzeba liczyć minimum 100 - 120 m2.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
lukasz0207 
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-28, 14:00   

No dzialka okolo 2500 metrow
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-28, 19:28   

no, ja mam taka fose ale ona laczy dwa spore oczka wiec nie masz wrazenia oblezonej twierdzy
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-28, 21:35   

lukasz0207 napisał/a:
No dzialka okolo 2500 metrow

Jak masz taki teren do zagospodarowania,chęci do pracy,no i troszkę więcej funduszy,to buduj oczko w wyspą.Osobiście kilka razy do roku bywam nad takim oczkiem,i jak dla mnie jest rewelacyjne.Oczywiście musisz sobie zdac sprawę z ogromnego przedsięwzięcia związanego budową takiego oczka.
 
 
 
lukasz0207 
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 11:00   

Jednak po dluzszym zastanowieniu zrezygnowalem z wysepki, mam teraz nowy plan. Dojdzie jeszcze strumien. Oto moj nowy pomysl, i tak raczej juz zostanie http://www.fotosik.pl/pok...7d533106a1.html
Wymiary podam niebawem, chce zeby strumien byl dosc dlugi, wokol altanki ma tez byc sporo miejsca, wiec jak sie zastanowie to podam wymiary. :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-30, 15:59   

Rozumie że ten strumyk będzie szeroki,no i sporo oddalony od oczka.Będziesz musiał miec porządną pompę.
 
 
 
lukasz0207 
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 16:56   

No strumyk na poczatku bedzie waski, a potem zrobi sie no dosc szeroki.
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-30, 17:13   

A w nim wspaniały filtr korzeniowy! Może być bomba! Tylko z tej winnicy ja bym zrezygnował - będziesz przeklinał ten pomysł, jak moja siostra! Wino nad tarasem, obok oko i jesienią pełno liści... Ale oczko z plastiku, wyjmowane na zime więc oczyścić łatwo
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
lukasz0207 
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 19:22   

No to jednak zrezygnuje z winnicy, tak jak radzisz. Ale na to miejsce z checia zrobilbym sobie mini torfowisko, i tak sie nad nic caly czas zastanawiam. Tylko moze byc poroblem, bo trzeba dolewac nim wody z dzeszczowki, a ja nie mial bym zbytnio jak zbierac, bo przeciez jak poloze wiadro na dzialce to podczas deszczu malo wody sie zbierze. No ale dzialka jest blisko mojej babci, a ona zawsze ma w kilku wiadrach dzeszczowke, czasami moglbym od niej wziasc. :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-30, 21:07   

Masz duży teren,więc możesz kombinowac co zechcesz,a pomysł z torfowiskiem jest ciekawy.Czeka ciebie dużo pracy,więc proponuje nie spieszyc się,a robic dokładnie i po kolei,abyś pózniej nie musiał poprawiac.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny