wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Na razie zaczynam zbierać wiadomości o budowie oczka
Autor Wiadomość
Edi 
Nowy



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-21, 20:00   Na razie zaczynam zbierać wiadomości o budowie oczka

Mam dopiero miejsce na oczko wodne, zbieram wiadomości na temat budowy oczka. Mam nadzieję że mi w tym pomożecie Miejsce na oczko wodne
Ostatnio zmieniony przez Edi 2006-06-21, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-06-21, 20:04   

Edi,
Pytaj śmiało. :good:
Nawet dobre miejsce ale jesienią będziesz miał robotę z wyławianiem liści z winogronu z wody. :soczek: :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Edi 
Nowy



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-21, 20:11   

zik napisał/a:
Edi,
Pytaj śmiało. :good:
Nawet dobre miejsce ale jesienią będziesz miał robotę z wyławianiem liści z winogronu z wody.


A o tym nie pomyślałem, jak to dobrze że jest takie forum, gdzie mozna wymienić doświadczenia, moja kaskada będzie z siatkobetonu
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-21, 23:50   

No i chyba trochę za bardzo zacienione to miejsce - przynajmniej tak wyglada na fotce.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Dave 
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 18
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-06-24, 00:06   

Witaj. Skoro zbierasz wiadomości na temat budowy oczka to byćmoże mój sposób budowania będzie tobie pomocny.
Mianowicie mam oczko 8 x 4m i głębokości od 0,80 do 1,40 m. Po wykopaniu dołu ( co było bardzo utrudnione gdyż woda gruntowa jest na gł 0,8 m) szybko ułożyłem folię. W moim przypadku wystarczyły wymiary 12 x 6 m. Następnie delikatnie ułożyłem na ściankach i dnie siatkę płotową ale nie powlekaną. Kolejnym etapem było zarzucenie jej betonem, odchylając nieco od folii. Najpierw robiłem ścianki a dno na końcu. Jednak w moim przypadku pracowało kilka osób, gdyż wybijająca woda gruntowa podnosiła z dna folię pomimo obciążenia kamieniami i gruzem. Na końcu po wylaniu na dno i wygładzeniu zmuszony byłem zalać całość wodą. W tym celu celowo zrobiłem jedną dziurę we folii i wstawiłem nad nią kawałek rury kanalizacyjnej. Po zalaniu wodą folia z nałożonym betonem "usiadła". Po dwóch tygodniach beton we wodzie wysechł (co za paradoks). Przystąpiłem więc do wypompowywania wody i zatkania otworu we folii steropianem. Włożyłem go do uprzednio wstawionej rury i zalałem betonem. Po osuszeniu przystąpiłem do malowania oczka i zrobienia wykończenia z kamieni i po 2 tygodniach napuszczałem już wodę a następnie w oczku zamieszkały pierwsze ryby.

Ale się rozpisałem... Za co przepraszam.

Mam jednak nadzieję, że Tobie lub innym uczestnikom forum moje info będzie choć po części pomocne. Będzie to dla mnie satysfakcja.

Serdecznie pozdrawiam!!
_________________
http://davee.awardspace.com/
 
 
 
Edi 
Nowy



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-26, 14:39   

Moje oczko ma być znacznie mniejsze ok. 2,5m. X 2m. głównie chciałbym wyeksponować kaskadę z piaskowca (2-3 stopnie). Chodzi mi o efekt szumu spadającej wody, chcialbym też aby była to oaza dla ptaków, nie będzie tam ryb bo oczko ma być tylko sezonowo, od wiosny do jesieni.
Im więcej czytam na ten temat, tym większy mam mętlik w głowie, zaczynam mieć wątpliwości czy poradzę sobie sam z tym wszystkim.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-26, 15:22   

proponuje poszukac innych kamieni płaskich na kaskadę piaskowiec ci bedzie utwardzal wode :pa:
 
 
 
Edi 
Nowy



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-26, 15:41   

killer1558 napisał/a:
proponuje poszukac innych kamieni płaskich na kaskadę piaskowiec ci bedzie utwardzal wode :pa:

O kurczę.. ale w czym to będzie przeszkadzało ?
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-27, 08:34   

poprostu bedziesz miał problem z utrzymaniem czystej wody bez glonów ,piaskowiec jak wiadomo zrobi ci twarda wode a w twardej wodzie jest trudno zbic ph zeby glony sie nie rozwijały :pa:
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-27, 16:27   

killer1558 napisał/a:
poprostu bedziesz miał problem z utrzymaniem czystej wody bez glonów ,piaskowiec jak wiadomo zrobi ci twarda wode a w twardej wodzie jest trudno zbic ph zeby glony sie nie rozwijały :pa:

Killer czy Ty jesteś pewien, że piaskowiec ma wpływ na twardość wody. Skały wapienne to na 100%, ale czy piaskowiec?
Ponadto kaskada z piaskowca musi być dobrze zaimpregnowana, inaczej ten kamień "pije" wodę (będzie się "pocił"). Więc jeśli nawet piaskowiec wpływa na twardość wody, to wątpię by po zaimpregnowaniu miało to miejsce.
Dla jasności sytuacji, mam kaskadę z piaksowca (jak i całe obramowanie oczka) :pa:
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-27, 22:49   

cytuje z wikipedi:Piaskowiec to drobnoziarnista, lita skała osadowa powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, miki oraz innych skał i minerałów o średnicy 0,02-2 mm za pomocą spoiwa ilastego, krzemionkowego, wapiennego i żelazistego. tak ze moim zdanie ten waień jest wpiskowcu takze,w akwarium do chodowli ryb z jeziora malawi takze sie stosuje piaskowiec zeby woda była twarda :pa:
 
 
 
Edi 
Nowy



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-28, 02:28   

Jakiego impregnatu należy uzyć do piaskowca ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny