wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poziom wód, a materiał na oczko ?
Autor Wiadomość
meps 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 44
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2006-06-28, 20:28   

Dziwne macie pomysły. Jak jest wysoki poziom wody gruntowej, to trzeba wykopać trochę głębiej i mamy gotowe oczko . Nie wiem po co wykładać dno folią.
 
 
Dave 
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 18
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2006-06-29, 23:20   

Przypuszczam, że masz na myśli gliniastą ziemię. Wtedy możesz sobie tak kopać. Ja natomiast mam na działcę ziemię piaszczystą, która osunęłaby się. Ponadto nie wykorzystując folii czy betonu itp. nie ma szans na napełnienie oczka do poziomu powierzchni ziemi. Napełniając, woda zawsze będzie na poziomie wody podskórnej.

Jest to tzw. zjawisko "naczyń połączonych".

Pozdrawiam.
_________________
http://davee.awardspace.com/
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-30, 02:14   

Oczko bez foli czy betonu ma jedna straszna wadę - poziom wody może się wachać nawet o metr i trudno wówczas posadzić rosliny w odpowiednim miejscu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-30, 06:20   

tak masz racje u szfagra mojego ,co kiedys w poście fotke póściłem jest jak mówisz na wiosne woda wysoka a jak przyjdzie susza to nawet 80 cm. spada a i tak przy tym najwyzszym stanie to jest z pół metra do brzegu,bardzo wysokie wachania sa i nie wiadomo na jakiej głebokosci cos posadzic (np.rosliny strefy bagiennej)
 
 
 
misiade8 
Nowy


Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: borówic
  Wysłany: 2008-02-08, 18:05   budowa oczka przy wysokim poziomie wód gruntowych

Witam,
Mam na działce wysoki poziom wód gruntowych. Jesienią i wiosną po ulewnych deszczach, woda potrafi stać całymi dniami. Czy na takim terenie uda się zbudować oczko? Z czego najlepiej?
_________________
j.tatawa
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-02-08, 18:44   

Zbudować się uda tylko jest dużo trudniej :-( może to być oczko z foli , z siatkobetonu a nawet naturalne z gliny, ale to już wyższa szkoła Tak czy siak budowę najlepiej zacząć w suchym okresie gdy poziom wód jest jak najniżej W tych dwóch pierwszych wypadkach należało by zrobić wał ochronny, ewentualnie można zrobić drenaż , ale wszystkie tego typu zabiegi podnoszą koszty budowy
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-02-08, 19:33   

nie wiem jak u ciebie ale u mnie na wiosnę też poziom wody gruntowej idzie w górę ,a jak dojdą jeszcze do tego opady deszczu to :dupa: gdzieś mam foty w dziale ogrodnictwo jak wykopywałem słupki z suszarki i woda była na jakieś 50 -70 cm pod ziemią ( mam tu http://forum.oczkowodne.n...er=asc&start=30 ) zrób tak jak JAREK napisał wybierz okres jak najmniej mokry i kopać tylko wypada ,później tylko folia itd. w oczku już zrobionym sądzę że masa wody da radę powstrzymać wody podskórne żeby nie wypierały foli w górę w razie czego donice z liliami i jakieś większe głazy mogą w tym pomóc aby utrzymać folię na swoim miejscu ,u mnie jak mam czyszczenie na wiosnę oka to folię podnosi także, ale jak woda jest z powrotem nalana to wszystko wraca do normy :good: oko ma 1,30 bo dalej nie dało się kopać :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
misiade8 
Nowy


Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: borówic
Wysłany: 2008-02-08, 20:01   

Dzięki,
kamień spadł mi z serca. Pomyślałam, że jak wokół oczka posadzę rośliny, które lubią stać w wodzie, to wiosną będę mogła patrzeć na ogród bez drżenia serca. Oczko nie musi być głębokie, bo nie zamierzam hodować rybek ( mam 3 koty)
_________________
j.tatawa
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-02-09, 08:48   

misiade8 napisał/a:
Oczko nie musi być głębokie, bo nie zamierzam hodować rybek ( mam 3 koty)

ja jednak bym wykopał ile dasz rady co najmniej 1 m choć na części oczka ,nie chodzi tylko o rybki ale także o lilie wodne żeby miały odpowiednią głębokość
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Grześ 
Nowy


Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 8
Skąd: Bojszów/k.Gliwic
Wysłany: 2008-02-13, 23:35   

Witam wszystkich oczkomaniaków :pa:
od razu zaznaczam ze urzadzenie dzialki a co za tym idzie budowa mojego oczka to plan na najblizsze lata i prosze o cierplwosc w czekaniu na kolejne foty :)


na dzialce mam wysoki poziom wod gruntowych, czy da to sie wykorzystac do budowy oka? Ok. 5 metrow od naturalnego "zbiornika" widocznego na zdjeciu jest studnia, w ktorej utrzymuje sie wysoki poziom wody. Latem spada jednak ok. 1 metra. Czy jest mozliwe zdrenowanie dzialki i podlaczenie tych rur do oka? Czy lepszym rozwiazaniem bedzie oczko z folii? Teren jest bardzo podmokly i chcialbym jakos pozbyc sie tej wody. Jesli sie to nie uda to trzeba bedzie podniesc jego poziom. Z gory dziekuje za rady :)
Pozdrawiam, Grzegorz
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny