wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie PŁOCI...
Autor Wiadomość
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-24, 13:14   Rozmnażanie PŁOCI...

Mam w oczku 11 ładnych płotek i chciałbym je romnożyć, jakie musze mieć warunki w oczku wodnym i czy wogóle można je rozmnożyć w oczku wodnym???
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-24, 13:47   

JacekN8 napisał/a:
Mam w oczku 11 ładnych płotek i chciałbym je romnożyć


Aby dochować sie narybku płoci potrzebne jest większe, jednogatunkowe i po części obficie zarośnięte miękką roślinnością oczko. Dobrze sprawdzają się tu strefy wypłyceń, w obrębie których narybek może się schronić, a dorosłe ryby nie mają tam dostępu. Płoć lubi się też trzeć w gęstej plątaninie zanurzonych w wodzie korzeni nabrzeżnych drzew (olchy). Mój znajomy z Holandii rozmnażał w oczku płocie, ale miało ono powierzchnię ok. 25 m2 i jedynymi jego mieszkańcami było mniej niż 10 szt dorosłych tarlaków. Ponadto woda była intensywnie napowietrzana, a na dnie znajdował się piasek ze żwirkiem. Miękkolistna roślinność posadzona była po bokach w specjalnych, podłużnych pojemnikach.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-24, 14:00   

JacekN8 napisał/a:
Mam w oczku 11 ładnych płotek i chciałbym je romnożyć, jakie musze mieć warunki w oczku wodnym i czy wogóle można je rozmnożyć w oczku wodnym???


Kiedyś miałem płotki. Nie starałem sie aby sie wytarły a jednak miały młode. Przekonałem sie o tym dopiero w następnym roku wybierając zamarznięte w lodzie 3-5 centymetrowe młode płotki. Podczas tamtej zimy zgineły mi nie tylko młode, ale i dorosłe płocie. Karasie przeżyły. Tak więc płocie mają wyższe wymagania tlenowe, a poza tym są mało widoczne i się nie oswajają tak jak karasie. Więcej ich do oczka nie wpuszczę. :peace:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-24, 17:15   

Zobacze czy mi przeżyją, a mam nadzieje bo bardzo by mi ich szkoda :( chyba nawet bardziej niż karasi.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-25, 04:27   

Mam trzy krasnopiórki i sie nie rozmnażają jak dotąd. Co roku wiosną jak zrobi sie cieplej, mimo tego zema gęstą roślinnośc i strefy płytkie, wkładam do oczka gałązki świeżej jedliny na 2 - 3 tygodnie przed tarłem.
Zimy, odpukać, przeżywają. Chyba że obecną, bo nic jeszcze nie widzę w oczku, co by sie ruszało.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-26, 09:58   

Paweł napisał/a:
Mam trzy krasnopiórki i sie nie rozmnażają jak dotąd.


Istotnie wzdręgi przystępują do rozrodu znacznie trudniej niż płocie. Aby czuły się dobrze potrzebne jest duże oczko, gęsto obsadzone roslinnością. Wydaje się, że gatunek ten jest wrażliwszy od blisko z nią spokrewnionej płoci i nawet w naturze radzi sobie o wiele gorzej, co znalazło m.in. odzwierciedlenie w wymiarze ochronnym wynoszącym 15 cm.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-26, 23:17   

Hubert napisał/a:
Istotnie wzdręgi przystępują do rozrodu znacznie trudniej niż płocie. Aby czuły się dobrze potrzebne jest duże oczko gęsto obsadzone roslinnością. Wydaje się, że gatunek ten jest wrażliwszy od blisko z nią spokrewnionej płoci i nawet w naturze radzi sobie o wiele gorzej, co znalazło m.in. odzwierciedlenie w wymiarze ochronnym wynoszącym 15 cm.


A może potrzebna "świeża krew", jeszcze ze trzy czy cztery sztuki? Bo krasnopórki wydają się czuć dobrze, są wszędobylskie pływają po całym oczku, choć najbardzel lubią przebywać między liśćmi grzybieni i nawet wiem dla czego. :) [/quote]
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-27, 10:23   

Paweł napisał/a:
A może potrzebna "świeża krew", jeszcze ze trzy czy cztery sztuki?


Jasne, spróbuj dorzucić kilka sztuk, ale jeśli masz dużo karasi, to wątpię czy coś się przy nich uchowa. Narybek wzdręgi najlepiej rośnie w gąszczu miękkich roślin i nitkowatych glonów.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-27, 11:29   

Hubert napisał/a:
Jasne, spróbuj dorzucić kilka sztuk, ale jeśli masz dużo karasi, to wątpię czy coś się przy nich uchowa. Narybek wzdręgi najlepiej rośnie w gąszczu miękkich roślin i nitkowatych glonów.


W takim razie, wyprawa na "zakręt" jest coraz bardzej realna, mam tam miejscówkę na krasnopórki :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-06-15, 05:51   

rozmnazanie ploci jest bardzo proste
robie to co roku w duzych ilosciach
na stawach hodowlanych postepuje sie tak samo
wystarczy w wodzie zanurzyc kilka dorodnych galazek jalowca i poczekac na tarlo
galazki beda cale oblepione ikra
ja stosuje galezie swierka, latwiej je pozyskac
galezie z ikra przenosze do odrebnego stawu, gdzie prowadze juz podchow do narybku jesiennego
na stawach hodowlanych stosuje sie ta metode przy podchowie szczupaka
zainteresowanym moge wyslac zdjecia galezi swierka z ikra
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny