wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratujcie mojego karpia
Autor Wiadomość
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2006-05-30, 20:42   Ratujcie mojego karpia

Mam oczko 15.ooo l. Mam w nim po wizycie w ubiegłym roku czapli dwa duże koi. W tym roku dokupiłam jednego około 20 cm i 4 małe. Maluchy na poczatku zachowywaly sie dobrze.Jadły. Po dwóch tygodniach po kolei zaczęły padac. Dwa znich miały jakby pleśniawkę , dwa ostatnie bez żadnych oznak. po prostu przestały jeść , staly przy brzegu i....
Kłopot w tym , że teraz od trzech dni mójduży koi ( 50cm) przestał jeść i zachowuje się podobnie. Ciągle jest przy brzegu. Niestety nie udaje mi się go złowić.
Co to jest? Co za "cholerstwo" przyniosłam?
Pomózcie!
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-05-31, 08:56   

Spróbuj go odłowić i na leczenie z nim do akwarium lub do innego zbiornika jeśli nie jesteś pewna na co choruje zakup Sera backtopurdirect w tabletkach i sera Ichtiopur pomagają na większość chorób karpi .:pa:
 
 
 
akua 
Uczestnik


Dołączyła: 20 Kwi 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-05-31, 10:47   

:?
trudno mi radzić bo temat oczka ""uprawiam" od dwóch lat.
Ale mam spotrzezenie,że nie mozna wprowadzać nowych ryb przed czerwcem ( chodzi o temp. otoczenia i wody); Poza tym myślę,że później kupione ryby są zdrowsze ponieważ przetrwały zimną wiosnę w hodowli lub sklepie.
W zeszłym roku wszystkie rybki wprowadzone w ok. kwiecien-maj-padły; przezyły te z połowy czerwca; aktualnie mam powtórkę z "rozrywki"- tylko że teraz nieudolnie próbuję ratować życie chorym karasiom...kupionym w kwietniu;
Jeśli mogę coś doradzić jak baba babie; spróbuj zapędzić go na płyciznę, mnie tak się udało
(niestety jest ryzyko,że się poobciera); miałam rękawiczki gumowe-b.trdno jest przytrzymać rybę w rękawiczkach ale podobno lepiej dla niej; dlatego delikatnie w podbieraku (nie w rękach) przetarłam jej rany Biodesinalem -i wpuściłam do wanienki plastikowej dziecka 30l.wody plus Mfc-ok.2,5ml. z napowietrzaczem i przykryciem;
kąpał się tam ok.5godzin; w między czasie podjął próbę samobójczą-na szczęście w porę go znalazłam...nieopodal wanienki; dlatego trzeba dobrze przykryć zbiornik!!! tak samo z wyławianiem ze zbiornika-nie rękoma! w podbierak i do stawu..

:( nie wiem jaki będzie efekt-dziś muszę powtórzyć z innym,którego nie mogę złapać.
I nie wiem czy moja kuracja jest prawidłowa;


powodzenia! akua. :)
 
 
peter84 
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-05-31, 12:58   łapie powietrze

mój zachowuje sie podobnie cały czas przy brzegu i łapie powietrze nie wiem co jest grane to moja najładniejsza rybka pomoocy!!!!
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-31, 14:12   

łapanie powietrza może świadczyć o pasożytach skrzeli - powinien wystarczyć jakiś preparat uniwersalny (chyba że to od nadmiaru glonów). U Hani choroba może byc poważniejsza - to prawdopodobnie infekcja bakteryjna, lub także wirusowa. leczenie skomplikowane - zalecany antybiotyk. Sa to pierwsze objawy więc kuracja ma szanse powodzenia.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
peter84 
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-05-31, 19:02   

hmm jesli chodzi o glony to woda jest czysta jak nałęczowianka (UV)jedyny problem z glonami to takie na kamieniach poprostu są wszędzie i nie wiem jak sobie z tm poradzić.zakupiłem dzisiaj Gyrtox i karp juz sie kąpie zobaczymy czy go uratuje
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2006-06-03, 10:31   

Dzięki za radę. Niestety nie udaje mi się go wyłowić. Ucieka. Może sam wyzdrowieje? W kazdym razie będe walczyć.

[ Dodano: 2006-06-09, 19:52 ]
Karp zaczął trochę jakby się ruszać. Co prawda, wciąz nie je i przyparkowuje tu i ówdzie. Ale najdziwniejsze jest to ,że co najmniej raz w ciągu dnia wyskakuje ponad powierzchnię wody. Czy to wskazuje na jakąś chorobę?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny