wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbuduj lampe uv
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-05-26, 22:51   Zbuduj lampe uv

Witam jeśli ktoś ma ochote na budowe lampy uv to polecam ta stronke http://www.akwarium.org.p...obtosam/uv.html ja sam zrobiłem ja pare lat temu i stosuje i działa do dzisiaj wymieniam tylko świetlówke od czasu do czasu ps. (szpitalna)
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-05-27, 07:47   

jestem przeciwny tej "samowolce" poniewaz wiekszosc lamp uv bedacych w sprzedazy ma zabezpieczenie ze przy wyjmowaniu jej z filtra lub obudowy samoczynnie sie wylacza, a samemu to mozna sobie ladnie oczy zalatwic, niejeden juz podpiekl oczy tym swiatlem.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-05-27, 09:08   

A kto sie wogóle bierze za rozbieranie lampy pod pradem , przedewszystkim pooglądaj sobie strone o budowie tej lampy i jak widac to tam swietlówka jest wbudowana jakby na stałe opaski i silikon zeby wynienic switlówke to trzeba wszystko rozmontowac a puzniej znowu zaklejac ja mam ta lampe od paru lat i nie mam znia zadnego problemu jak mam kryzys w oczku to ja na pare godzin włanczam i spokój mam z zielona woda

[ Dodano: 2006-08-31, 11:52 ]
nowy link bo u góry nie działa http://lac1.webpark.pl/uv.html
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Adamek
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-06, 19:19   jak zrobić lampę uv

Witam na forum :)
Dużo tutaj czytałem ale musze zadać to pytanie. Może mnie znienawidzicie za ponawianie pytań ale z moim 5-cio letnim oczkiem sie dziś załamałem.
Zaczne od początku.
Odkąd pamiętam woda w oczku była zielona. Oczko ma niecały 1 m3 i mam jedynie pompke o wydajności 600l/h i mały filtr zrobiony z wiadra w którym są gąbki itp rzeczy. Wg mnie filtr się na nic nie zdaje. Chciałbym zapytać co kupić (pompa, filtr, lampa albo niewiem co jeszcze) żeby woda była krystalicznie czysta ;/ ? Grozi mi zasypanie oczka bo nikomu się nie podoba zielona woda. Nawet ryb nie widać. Dziś się załamałem do końca. Padły 2 -15 cm karpe KOI :( chyba jakaś choroba :/ padnięte ryby mają jakby biały śluz na ciele :/ ? Jak z tym walczyć ? Prosze o rady z filtracją oraz środkiem na chorobe :/ to jakiś grzyb ? Odechciało mi się wszelkich prac przy tej dziurze, bo człowiek upięknia itd a woda zielenieje i ryby w dodatku padają :( jestem bliski załamania. Prosze o ew linki co bym musiał kupić do filtracji. Czy te lampy UV są naprawde skuteczne czy przereklamowane ?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-06, 19:34   

Przede wszystkim Twoje oczko jest za małe aby trzymać w nim karpie koi. Co najwyżej kilka karasi. Na tak małe oczko taka pompeczka powinna wystarczyć. Lampa się sprawdza - wybierz najmniejszą jaką znajdziesz. Najmniejszy filtr jaki widziałem jest przeznaczony do oczka 4000 litrów, ale spokojnie możesz go zastosować.

No i pamiętaj:
mało ryb!!!
mało karmienia!!!
dużo roślin!!! - szczegółnie tych żarłocznych - polecam kosaciec żółty (może być Variegata)
rogatek i latem pistie i hiacynty - te rośliny skutecznie oczyszczą CI wodę.

Im mniejsze oczko tym trudniej o równowagę, pompa musi pracować non-stop.
Lampa tylko wtedy gdy woda nie jest klarowna.
Usuwaj wszelkie zanieczyszczenia jak spadajace liście oraz zółnące części roślin wodnych.

Link do filterka TetraPond PF 4000
Jest wnim duzo wolnego miejsca więc można dać dodatkowe wkłady własnej produkcji, lub gotowe np:

Torf http://www.sklep.oczkowod...mos-garden.html
Keramzyt http://www.sklep.oczkowod...tra-bio-5l.html
Zeolit http://www.sklep.oczkowod...eos-zeolit.html

link do lamp uv http://sklep.oczkowodne.n...a-lampy-uv.html
są one skuteczne , oczywiście na zieloną wodę, bo na glony nitkowate nic nie dają
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Adamek
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-07, 12:11   

A jak taką lampe zrobić samemu ? Bo kilka postó niżej jest link ale nie działa :/
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-07, 12:57   

Popytaj killera on zrobił.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-08-07, 21:29   

zaraz postaram sie to wyjaśnić tylko pstryknę pare fotek ,bo prubowałem schemat narysować ale za nic mi rysunki nie wychodzą :P

[ Dodano: 2006-08-07, 23:09 ]
jednak z tego nici zdjęciami wychodzą nieostre jutro w dzien pstryknę i opisze :pa:
 
 
 
Adamek
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-07, 23:11   

Już nie moge się doczekać :) Moge choć wiedzieć czy to skomplikowane ? Ile cie wyszło PLN ??
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-08-07, 23:43   

no moim zdaniem chyba taniej jak oryginał :P tylko zależy też jakie masz dojścia do szpitala ja świetlówki mam gratis jutro postaram sie coś napisac i fotki wstawię napewno to trzeba ci będzie cały zestaw rozruchowy to znaczy tak jak do lampy świetlówki ja miałem to za grosze staroć ale działa ,kawałek rurki pcv fi 50 długości swietlówki 2 redukcje takie gumowe do kanalizacji czy cos takiego fi 50 na 1 cal (no nie do końca pamiętam ale chyba świetlówka ma taki chyba rozmiar jutro sprawdze) 2 opaski metalowe no takie do zaciskania np węża,i sylikon=+klej distal lub podobny zeby wkleić rurki na wpływ wody i wypływ tylko pamiętaj zeby mniej więcej dobrać te rurki do przekroju weża no to teraz fotka schematu tylko się nieśmiać proszę bo tak na bazgrałem ze koniec świata ale co mam zrobić jak stronkę zamkneli ze schematem :P jutro fotki musze poprosić pana Pawła żeby mnie nauczył rysunki robić resztę pytań jutro tylko proszę bez śmiechu za ten rysunek moja córka lepiej rysowała w 1 klasie :wink: w każdym bądz razie mi zeszło zrobić tą lampę w 2 dni i jestem zadowolony 7 lat :pa:

[ Dodano: 2006-08-08, 10:08 ]


[ Dodano: 2006-08-08, 10:36 ]
fotki dodałem jak będzie trzeba coś wytłumaczyć to proszę o pytania ,te redukcje gumowe to tak jak pisałem fi 50 na cal i wciska się je do rury nie tak jak na rysunku narysowałem ,najlepiej to kupić rurę pcv kanalizacyjną fi 50 w jeden koniec wcisnąc redukcje włożyć swietlówkę w rure i wcisnąc do redukci tak zeby można bylo założyć opaskę metalową na końcu metalowej obrączki świetlówki ,a pużniej dopiero mniej wiecej dopasować ile uciąc rury żeby wyszło tak samo z drugiej strony,to się tyczy dopasowania rury i redukcji do świetlówki.
W ruze należy wywiercić otwory na rurki doprowadzające wode,ja rurki mam ze starej wedki takie miałem pod ręka i wkeliłem w otwory i zasylikonowałem

[ Dodano: 2006-08-08, 11:06 ]
No to fajnie ja się namordowałem :P a tu w necie jest ten artykół proszę :yahoo: http://lac1.webpark.pl/uv.html
 
 
 
Adamek
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-08, 12:03   

Wielkie dzieki za fatyge. Do szpitala dojścia niemam. Za ile byś załatwił świetlówke ;>? Wystarczy zwykły zestaw do podłączenia świetlówki jak w oprawach zwykłych ? Niestety dzis od rana mam samobójcze myśli :( zakopanie oczka. W ciągu 3 dni padła cała obsada ryb. Nie pomogło FMC :( . Oczko przy chodniku i tak myśle czy ktoś czegoś nie nalał :/ . Woda zielona, ryb niema, lilie przekwitły, w domu marudzą... fatalny dzień dziś. Może jak zrobie lampe to chęci przyjdą :) . Czy jest skuteczna ta twoja ;>? Do oczka 1 m3 wystarczy ?
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-08-08, 16:22   

ja mam 4 tyś litrów i po 3 dniach pracy uv woda kryształ a zielona była że ryb już nie widziałem i nie łam sie są wzloty i upadki polecam zrobić samemu uv taniej wyjdzie,oprawato taka sama jak w zwykłych chodzi tylko o toaby odpalić swietlówkę ,świetlówki niestety nie załatwię bo mam też limitowane dojście ale kupić zawsze możesz w sklepie tylko koszt troszkę większy niż mój .a wiec jeszcze co do skuteczności to sklepowe mają 5 - 15 W a moja 40 W no i dwa razy szybciej daje efekt
 
 
 
Adamek
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-08-08, 17:47   

http://www.grap.pl/?item=...&qt=TUV&id=4441

czy to ta lampa ? tzn świetlówka ? Albo dajcie linka gdzie pewny sklep i tani :) Bo o tym nie słyszałem a nie chce utopić kasy :/
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-08-14, 23:02   

proponuje ci poszukać sklepu co zaopatrza szpitale i ja bym kupował mocniejszą nie 15 w tylko co najmniej 35w
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-26, 10:44   z rysunku

z rysunku rozumien że ta lampa jest poza oczkiem wodnym - czyli nie jest zanużona w wodzie ?

Fajny patent.
Art
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny