wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zielona woda mimo filtra i uv
Autor Wiadomość
webster 
Początkujący


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2007-10-02, 15:52   

JAREK G, ok dzieki
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-10-02, 19:04   

w takim razie powiedzcie co jest z moją wodą :P jak już wielokrotnie wspominałem nie stosuję filtra, chemi słomy czy torfu, filtr glebowo-korzeniowy nie pracuje od ponad miesiąca bo jak wspominałem mój kochany pies skasował mi ten filtr a wodę mam kryształ i nadal będę uparcie twierdził że podstawa to rośliny :) bo tylko dzięki dużej ilości roślin jesteśmy w stanie utrzymać czystą wodę :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-10-02, 19:19   

Darek jak sam napisałeś masz bardzo dużo różnych roślin ( to podstawa :good: ) stosunkowo nie dużo ryb i pewnie jeszcze oczko w cieniu :P Przy większej ilości ryb i jak chcesz żeby jeszcze było je trochę widać ( mniej roślin ) nie tylko rośliny :hehe: i oczko w słońcu to nie jest to takie proste :P Ty po prostu masz u siebie idealne warunki wszystko dobrze dobrane i dzięki temu niezachwianą równowagę biologiczną :-D i nie musisz stosować dodatkowych wspomagaczy :P i tak trzymaj :brawo: a my się musimy męczyć :hehe:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 19:40   

samuraj napisał/a:
nadal będę uparcie twierdził że podstawa to rośliny

podstawy są różne, zależy co chce się osiągnąć. Temat już maglowaliśmy. Nie sztuka nasadzić dużą ilość roślin, tak, że nie widać wody. Rzecz w tym by mieć oko w ogrodzie a w nim czystą wodę. Ale przecież nie czysta woda jest celem ale oko!!!!!!!!!
Inna sprawa, to na jaką głębokość patrzycie. U mnie widać dno na 1,2 m, ale na 0,5 m to mógłbym powiedzieć kryształ. Im głębsze oko, tym trudniej by to było Morskie Oko.
A co do lampy UV - mam i stosuje i wcale nie narzekam. Jest jakaś moda na jej obśmiewanie. Aby działała musi być wolny przepływ wody (na wspomniane to 11 W niektórzy zalecają przepływ rzędu 1 m3/h, ale szkoły są różne), działająca żarówka (bywa, że woda się przedostanie) brak kamienia itd... Można postawić na jednego silnego konia, można na kilka słabszych, ale w zaprzęgu (u mnie lampa, filtr roślinny, plus strumyk/minikaskada, mało ryb, podcieniowanie).
Co kto woli, ale ludzie więcej luzu, oczko ma służyć przyjemności, a nie zadręczaniu się, że woda zielona. Zwróćcie uwagę, że np. psy wola taką wodę z oczka do picia niż czystą krystaliczną. A pies to przecież sama natura :lol:
:piwko: Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-10-02, 20:18   

Roman napisał/a:
Tak czy siak nie stosuję lampy uv mam 2-beczkowy filtr i jestem zadowolony z jakości wody, jak nie rozwielitki to tak ładnie klaruje mi wode ? może jednak ta chemia przed rokiem zrobiła swoje, bo rok temu miałem wode mętną. A teraz widzę osad widuję glony nitkowe i mam przejżystość idealną do dna od wiosny do teraz.
A pompa pracuje ok. 5-6 godz. załącza ją zegar na różne długości filtracji (od 15 min. do 2 godz. lecz nie rzdziej niż co godz.
Sądziłem że to rozwielitki ale jeśli nie to już nie wiem, przynajmniej narybek szybko rośnie.


po prostu osiągnąłeś stan równowagi biologicznej
podobnie Darek
ja tez kilka lat temu miałem zieloną wodę mimo filtracji a obecnie -tylko roślinki i woda jest super
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-10-02, 21:17   

webster napisał/a:
witam
mam tak pompa podaje wode do lampy z lampy do filtra i strumykiem do oczka,cierpliwosc juz sie skonczyla i kasa tez, moze ta uv jest do bani jak mowicie ze efekt powinen byc po 2 tyg. roslin tez niemam malo a ryb ok 10-15 szt. w tej wodzie to mozna sie mylic


w opisie tej aukcji jest podane że maksymalna pojemność akwarium to 300 litrów

może dlatego brak efektów

(pierwszy raz widzę produkt tej firmy i nic nie potrafię powiedzieć, cena super ale wygląda że to lampa akwariowa)


ciąg dalszy dyskusji na temat tej lampy na stronie o lampach uv

http://forum.oczkowodne.n...er=asc&start=60
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
webster 
Początkujący


Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2007-10-03, 17:45   

tak ale miesiac temu nie bylo tej rubryki ze 300 l i ja bylem osobiscie we wrocku i gosciowi wspomnialem ze do oczka 6000l i on mi polecil ta lape
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny