wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karaś hodowlany
Autor Wiadomość
Slavland 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-09-08, 17:40   Karaś hodowlany

Na początek chcę wszystkich powitać bo jestem tutaj nowy :P .Tematem mojego postu jest 1 z moich karasi hodowlanych.Mam ich w oczku wodnym 3x4x2 i na 1m głęboki 10.Dzisiaj zauważyłem że jeden podpływa do brzegu.Po 1 mam pompę ogrodową i sztuczny strumyk idzie jakieś 3 godziny dziennie ale woda w stawie jest ciągle brązowa (mam tylko 3 roślinki trzcinę,tatarak i cos jeszcze ale nie wiem co to jest :P ).Złapałem owego karasia na podbierak, dokładnie go obejrzałem ale nie miał rzadnych śladów choroby.Kiedy go wypuściłem "opadł" na dno ale w pozycji jakby spływał (nie obracał się na bok) później go już nie widziałem bo jak już wcześniej wspominałem woda jest brązowego koloru.Rybki przez tydzień (od czasu kiedy je kupiłem) karmiłem parzoną pszenicą i dzisiaj dżdżownicami.Proszę o opinię czy to choroba a jeśli tak jaka i co mam zrobić?
Pozdrawiam
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-09-08, 17:50   

Witaj Slavland :piwko:

Najlepiej złap tego karasia i umieść go np:w akwarium i zastosuj preparat FMC jest to uniwersalny odkażalnik chyba że karaś już padł a najprędzej tak się stało więc spróbuj przeszukać oczko :P
To może być objawa jakiejś choroby więc najlepiej rybę która dziwnie się zachowuje odizolować od reszty stada.
Slavland napisał/a:
mam tylko 3 roślinki trzcinę,tatarak i cos jeszcze ale nie wiem co to jest :P )

3 roślinki :-o to strasznie mało dosadź roślin :) Powodem tego że woda w Twoim oczku jest brązowa może być właśnie brak roślin :P
Dużo roślin w stawie czy w oczku wpływa na jakość i klarowność wody rośliny czyszczą wodę :good:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Slavland 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-09-08, 17:54   

najgorsze jest to że nie mam akwarium-czekam co sie stanie mam nadzieję że nie jest to choroba zaraźliwa :?
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-09-08, 17:56   

Powiem szczerze że nic dobrego to nie wróży :? Możesz profilaktycznie wlać FMC , ale z rybami jest zawsze największy problem zaraz po wpuszczeniu , a swoją drogą szkoda że nie porobiłeś fotek ryb i oczka :roll: a tych roślin to masz zdecydowanie za mało :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-09-08, 17:59   

Slavland napisał/a:
najgorsze jest to że nie mam akwarium-czekam co sie stanie mam nadzieję że nie jest to choroba zaraźliwa

To nie musi być akwarium może być to jakiś większy pojemnik np: miska wanienka :P
Pamiętaj żeby rybie zapewnić dobre napowietrzanie wody w czasie kuracji :P
Przypatruj się reszcie ryb czy jakaś inna ze stada nie zachowuje się podobnie do tej wcześniejszej ryby :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Slavland 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-09-08, 18:06   

:) uno picolo problemo :) po obejrzeniu karasia wpuściłem do oczka i najwidoczniej opadł na dno a jest ono kamienicto-żwirowo-gliniane więć mogę tylko obserwować czy przeżyje :-|
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-09-08, 18:08   

Slavland napisał/a:
o picolo problemo :) po obejrzeniu karasia wpuściłem do oczka i najwidoczniej opadł na dno a jest ono kamienicto-żwirowo-gliniane więć mogę tylko obserwować czy przeżyje

To lepiej sam podbierakiem wyłów rybę i skróć jej humanitarnie cierpienie :((
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-08, 19:29   

Jeśli ryba jest chora to trzeba ją odizolować od zdrowych bo mogą się zarazić i paść wszystkie. ryba może mieć po prostu uszkodzony pęcherz pławny, ale to za mało danych aby jednoznacznie zidentyfikować chorobę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Slavland 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-09-10, 13:49   

eh karaś padł :-( niestety nie mam dostępu do aparatu więc nie zrobię fotki ale postaram się opisać jak się zachowywał i jakie ma teraz ciało powiedzcie tylko czym z dostępnych w domu rzeczy mogę jak teraz karmić karasie i karpie zanim dojdzie karma.
Ps u innych ryb nie widać żadnych śladów tej samej choroby tzn żadna nie podpływa pod powierzchnię i nie stoi w miejscu (wszystkie trzymają się dna)
Pozdrawiam
 
 
 
Slavland 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-09-10, 14:21   

druga rybka-ta sama choroba pływa przy brzegu ma różowy brzuch i delkatne białe zgrubienie na wardze i wogóle się nie rzuca po wzięciu do ręki :-(
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-11, 00:53   

Slavland napisał/a:
powiedzcie tylko czym z dostępnych w domu rzeczy mogę jak teraz karmić karasie i karpie zanim dojdzie karma.


Nie musisz wcale karmić, ryby sonie dadzą radę. Najlepsze są dżdżownice.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Slavland 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 2007-09-11, 14:52   

drugi karaś padł mam nadzieję że żaden już nie zdechnie przed tym jak przyjdzie preparat ze sklepu internetowego :-(
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny