wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Pawła (ja)
Autor Wiadomość
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-07-19, 12:51   Oczko Pawła (ja)

moje oczko wodne nie jest jakies tam wyrafinowane, bo poczatkowo byl tam basenik, a gdy mial zostac zasypany postanowilem sprobowac cos z niego jeszcze wyciagnac :victory: . na poczatku t.j. jakies 2 lata temu wrzucilem tam tylko lilie i trzcine na podescie, trzcina zgnila lilia swe liscie miala ukryta gleboko pod tafla wody wiec nadal wygladalo to jak basen tylko ze woda zaczela "smierdziec" (nie mam filtra). uznalem ze brakuje tam zwierzat, i nie tracac czasu wybralem sie na rybki. Jako że bylem mlody i glupi (kto wie czy dalej tak nie jest) postanowilem zawiesc tam zlowione przeze mnie sumiki karlowate i ploc niestety brak filtra okazal sie dla ploci zabojczy, jak i sasiedztwo takiego "byczka" ale "byczek" nie utrzymal sie o wiele dluzej bo jakies 2 tygodnie. Po roku nieuzytecznosci postanowilem wyremontowac oczko i zaczac od poczatku :roll: . Teraz mam tam 2 raczki malutkie, lilie wodna ktora o dziwo wytrzymala te 2 lata oraz wywlucznik niedlugo dojda tam jeszcze karaski i kto wie co jeszcze, a wczoraj zaobserwowalem jakiegośchrząszczyka plywajacego niczym U-boot oraz nartniki ktore byly tam od zawsze, ale moge sie rownierz pochwalic larwami komara :lol:
oto i ono
Dane techniczne:
długość 150cm
szerokość 70cm
wysokość ok. 100cm
pojemność 1000L

Ale takie "piekne" oczko ma swoja wade, a mianowicie to ze wystaje ono o 10cm nad ziemie, niby nic takiego, ale woda dochodzi tylko do poziomu gleby, czy macie jakis pomysl jak temu zaradzic?? ja bym chcial miec pelne oczko, a koty to juz sprawa drugo-rzedna, ja mam swoje sposoby na nie :yess:
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-07-19, 18:44   

No ja bym tego JESZCZE oczkiem nie nazwal, bardziej na miejscu zbiornik z woda, ale poczytaj forum i napewno cos z tym zrobisz :) ) Powodzenia!
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-19, 22:02   

Dokup koniecznie jeszcze jedną, dwie albo i więcej lilii, jakieś rośliny pływające i zrób filtr , możesz też zrobić półki na przykład wkładając z bloczki betonowe ale nie koniecznie bo w tego typu oczkach jak twoje najlepiej prezentują sie lilię wodne :P Jak chcesz wpuścić ryby to najlepiej tylko kilka sztuk karasi ewentualnie orfy :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
  Wysłany: 2007-07-26, 13:28   

ojeju moje oczko to chyba najnudniejsze oczko na tym forum :hehe: nawet nie wiadomo czy napewno "oczko" :hehe:
_________________
moje oczko w glowie... 5498864
 
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-08-15, 18:13   

Niestety rybki były chore, na co nie wiem. Lecz wszystkie miały dziwne narośle na ciele, tylko 2 rybki ocalały... I z góry chciał bym zaprzeczyć, że raki są wymagające, moje mimo początkowo złym warunkom żyją i czują się chyba świetnie :D . Woda przestała być zielona dzięki zastosowaniu kwaśnego torfu, po tygodniu bylo widać wyraźne efekty. Dziś można w słoneczny dzień zobaczyć, kamienie leżące na dnie, 3 liście lili które kryją się pod wodą i powoli się wydostają na powierzchnie. Nie stosowałem żadnych pomp, i mogę się pochwalić, że moje oczko wraz z przystającym do niego skalniakiem są ostoją dla zwierząt takich jak ropuchy, żaby i jaszczurki :) Niestety jest to tylko "ostoja" i zwierzaki szybko znikają :) . Mimo, że oczko było skazane na niepowodzenie i zagładę spowodowaną przez glony, to dzieki temu forum udało się je uratować. 8) Serdecznie za to dziękuje wszystkim użytkownikom tego forum :) dziś dam fotki...
_________________
moje oczko w glowie... 5498864
 
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-08-16, 11:43   

_________________
moje oczko w glowie... 5498864
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny