wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łabędzie
Autor Wiadomość
dreamOn 
Nowy


Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: 2007-07-05, 09:19   Łabędzie

Jakkolwiek strasznie to brzmi, praktykuje się podcinanie lotek kaczkom będących ozdobą prywatnych stawów aby zapobiec ich ucieczce. Zwierzęta nie cierpią o ile są dokarmiane zimą a lustro wody ma dużą powieszchnię.

Zastanawia mnie czy przy odpowiednio rozleglym stawie (min 200mkw) można w ten sam sposob postąpić z łabędziami. Jest to moje wielkie marzenie.

Słyszalem, że któraś ustawa zakazuje trzymania jakichkolwiek ptaków naszej rodzimej awiafauny nawet gdyby to miał być wróbel domowy. Ale może się mylę.
Wszak łabędź niemy jest bardzo rozpowszechniony i obecnie nie grozi mu wyginięcie.

Paradoksalnie, w myśl przepisów tej samej ustawy, legalna jest hodowla o wiele rzadszych ptaków egzotycznych, do których można by zaliczyć inne gatunki łabędzia np trębacza czy łabędzia czarnego.

Może ktoś z forumowiczów potrafi mi odpowiedzieć czy w mysl prawa można w prywatnej hodowli trzymać łabędzie jakiegokolwiek gatunku (i ewentualnie gdzie można je kupić :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-05, 20:19   

W miesięczniku Fauna&flora jest bardzo dużo ogłoszeń dotyczących sprzedaży ptaków - myślę że i łabędzie tam znajdziesz bez trudu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-07-05, 20:28   

Łabędzie są gatunkiem chronionym
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-05, 20:35   

Roman napisał/a:
Łabędzie są gatunkiem chronionym


Wszystkie ptaki są chronione , nawet wróble czy sroki mają okresy ochronne.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-07-06, 06:27   

Drażni mnie póżność ludzi i ich egoistyczna głupota, ja bym chciał żebyś sobie ,,torbe'' podciął to będziesz ładnie śpiewał na chwałe całej gawiedzi. :evil:
Jak chcesz mieć łabędzie to stwóż im warunki by same przszły i zaakceptowały ten akwen a nie niewolenie symbolu piękna i wolności ,,nie czyń innym co tobie nie miłe'' drażnią mnie ludzie sadyści którzy lybią torturować zwierzęta.
Musiałem to napisac bo człowiek i ptak urodzony na wolności nigdy nie powinien stać się niewolnikiem.
A teraz możecie mnie zbanowawć mam to :dupa:
 
 
dreamOn 
Nowy


Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: 2007-07-06, 07:56   

^^^

No dobrze. Przekonałeś mnie, że nie należy 'niewolić symbolu piękna'.
Ale reszta Twojego komentarza to jakieś nieporozumienie. Prawidłowo przeprowadzone podcinanie lotek (piór) jest dla ptaków bezbolesne. Ale zostawmy to.

Myślę sobie teraz , że najlepiej byłoby kupić młodego ptaka i pozwolić mu zdecydować czy chce zostać.

No wlaśnie. Tylko gdzie można kupić łabędzia?
W Internecie reklamują się hodowcy dzikich kaczek i gęsi ale nie natrafiłem na hodowlę łabędzi. A szanse na to, że jakiś labędź akurat będzie przelatywał i postanowi wypróbować moje jeziorka są zerowe.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-07-06, 08:10   

Też masz zachcianki, przeprowadź się na mazury tam wolne majestatyczne łabędzie jedzą z ręki i odwiedzają najmniejsze bajorka.
Nic na siłę bo to gwałt na żywym organiźmie.

Ps. to musiało zabrzmieć mocno by dotarło że to pogwałcenie praw natury.
:piwko:
 
 
Patryk 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-06, 14:34   

jak chcesz mieć ptaki do oglądania karmienia i inne to kup sobie stado młodych kaczuszek i pare dorosłych
taką odmiane nielatającą domową i będziesz mógłsięcieszyć do woli
 
 
dreamOn 
Nowy


Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 6
Wysłany: 2007-07-06, 15:30   

Patryk napisał/a:
jak chcesz mieć ptaki do oglądania karmienia i inne to kup sobie stado młodych kaczuszek i pare dorosłych
taką odmiane nielatającą domową i będziesz mógłsięcieszyć do woli


To tak jakby ktoś Ci poradził, żebyś sobie kupił gumowego kota. Nie chcę kaczki. Chcę ląbędzia.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-06, 16:20   

dreamOn napisał/a:
No wlaśnie. Tylko gdzie można kupić łabędzia?


Namiar dałem Ci juz powyżej - jest tam setki ogłoszeń . Daj ogłoszenie kupię to sami sie do Ciebie sprzedawcy zwalą. Podaje pierwszy z brzegu nr telefonu 607-191-498 lub 511-268 788 :evil:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Łukasz75 
Początkujący


Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-15, 03:34   

Dziwna zachcianka , ale problem jest nie w podcietych lotkach tylko w czym innym.
Zalozmy , ze uda ci sie jakos zdobyc parke labedzi , podetniesz im lotki , zostana w twoim akwenie ....... i byc moze zaczna sie mnozyc.
I tu sie zaczyna problem prawdziwy , bo wtedy trudno bedzie o jakakolwiek selekcje naturalna , z czasem byc moze dojdzie do krzyzowania osobnikow blisko spokrewnionych z soba ..... jednym slowem mozesz niezle namieszac w labedzich genach.
Takie "skrzywione" genetycznie labedzie prawdopodobnie uciekna z twojej hodowli lub sam je wypuscisz bo ci sie znudza albo bedzie ich po prostu zbyt duzo.
Jak chcesz miec labedzie to po prostu stworz im warunki i cierpliwie poczekaj ..... byc moze sie doczekasz.
Kupowanie gdzies na gieldzie z niewiadomych zrodel , odradzam z tych samych powodow o ktorych juz pisalem wyzej.

Pozdrawiam
 
 
zawieruch 
Początkujący



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa- Mirów
Wysłany: 2007-07-19, 17:19   Re: Łabędzie

dreamOn napisał/a:
...Zastanawia mnie czy przy odpowiednio rozleglym stawie (min 200mkw) można w ten sam sposob postąpić z łabędziami. Jest to moje wielkie marzenie.
NIE RADZĘ :!: Lepiej spraw sobie czerwone kabrio :good:
Łabędzie robią co chwilę wielką rzadką kupę do wody :-o i..
w takie kakaowe oczko nie wskoczy żadna laska :-(
i koniec marzeń o błękitnej lagunie.
Ale można postawić wokół oczka palmy w donicach :good:
dreamOn napisał/a:
...jakichkolwiek ptaków naszej rodzimej awiafauny ... Ale może się mylę.
:-D owszem - powinno być AWIFAUNY
_________________
Z wodniackim życzeniem "POWODZENIA"
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny