wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ZiK
2007-05-01, 13:43
Mam problem z utrzymaniem czystej wody w oczku
Autor Wiadomość
Sergi 
Nowy


Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 1
Wysłany: 2007-05-01, 13:25   Mam problem z utrzymaniem czystej wody w oczku

mam zainstalowana pompe l,lampe ,fontanne i rosliny w oczku ,lecz woda szybko robi sie zielona moze ktos mi doradzi jak rozwiazac ten problem .Pozdrawiam i z góry dziekuje
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-05-01, 13:48   

Witaj Sergi :piwko:
Może masz źle zainstalowaną lampę UV?
Masz jakiś filtr?
Dużo masz roślin?
Załącz jak możesz zdjęcia swojego oczka. :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-05-01, 18:13   

podstawa to foty to tak jak u doktora ;) jak zapodasz coś to zaraz wszyscy temat złapią ,porostu mało danych :P
ps .ja poleca roślinki ale nie 10 szt tylko w setkach :hehe: no bez przesady ale oglądnij moje oko :) ;)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-05-01, 20:04   

Przyczyn może być wiele np :
Brak filtra, mało roślin, za dużo ryb, źle umiejscowione oczko (za duże nasłonecznienie , spływające wody gruntowe do oczka ) Musisz dać więcej informacji i najlepiej foty :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
mati 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-05-14, 17:51   

Żeby woda woczku była czysta musisz mieć filtr,lampe uv i dużo roślin. jak nie poskutkują sposogy naturalne dobry jest preparat triger3.
 
 
DjAxel 
Nowy


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-06-28, 16:44   

Ja walczyłem z tym problemem 2 lata. Ale byłem nieświadomy tego, co robiłem. Dopiero jak zagłębiłem się na tym forum i poczytałem zrozumiałem, że oczko wodne to nie wanna a ryby nie są zabawkami na kluczyk. Nieświadomy tego, co robię stałem się mordercą ryb. W sposób, jaki walczyłem z zamuloną wodą i glonami uśmierciłem przez dwa lata około 30 ryb wymieniając tylko wodę. Myślałem, że w ten sposób woda będzie czysta. Ale ryby chorowały i zdychały. Zacząłem stosować preparaty chemiczne, bo tak doradzano mi w sklepie. Ale sprzedawcy to durnie zależało im tylko na sprzedaży. Po kilku poradach od kolegów z forum postanowiłem się dostosować do nowych wskazówek. Brudnej wody nie wymieniłem tylko przebudowałem filtr (dodałem do niego trochę więcej gompek, węgla, oraz fizelinę. Z pompy wyciągnąłem gąbkę i filtrowałem przez dwa dni.
Efekt był widoczny po pierwszym dniu a na drugi dzień woda była jak kryształ. Ryby zaś zaczęły jeść i ruszać się jak błyskawica. Dodatkowo zasadziłem dwie lilie, które się przyjęły i kilka roślin pływających. Oczko zaczęło żyć  Woda jest czysta od miesiąca i na razie mam spokój.
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-06-28, 17:53   

Tez mialem w zeszlym roku problem z glonami, ale to przez to ze oczko bylo swieze, brakowalo roslin, bylem niecierpliwy, chcialem wkoncu zobaczyc co jest pod woda :) i kupilem lampe uv, problem zielonej wody zniknal. W tym roku wlaczylem ja tylko w te najwieksze upaly jak widzialem ze sie zieleni, ale teraz jak mam filterek biologiczny to mysle ze juz lampa nie bedzie potrzebna.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny