wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie nabyc formę do oczka?
Autor Wiadomość
ola 
Nowy


Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-06-07, 14:02   Gdzie nabyc formę do oczka?

Witam!
Mam nietypową- byc może- prośbę.
Chcemy urządzic w naszym ogródku oczko wodne. Jednak ma miec przeznaczenie baseniku dla dzieci. Szukam formy, która byłaby nieduża (1x1, 1x1,5) i co najważniejsze, miała płaskie dno. Baseniki które znalazłam są bardzo drogie, natomiast formy do oczek wodnych maja z reguły nierówne dno.
Jeśli ktoś mógłby mi coś podpowiedziec, byłabym wdzięczna! :pa:
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-06-07, 14:15   

witam na forum :soczek:
raczej trudno połączyć w jedno oczko z basenem dla dzieci :? moim zdaniem lepiej kupić dmuchany basen dla dzieci i zrobić dodatkowo oczko :P
dzieci kompiąc się nie będą zwracać uwagi na rośliny czy doniczki w oczku , a mając nawet płaskie dno w oczku w którym są doniczki jest także niebezpiecznie dla małych dzieci
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
ola 
Nowy


Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-06-07, 14:23   

Dzięki za radę, ale nie o to mi chodziło. Nasze oczko, ma byc w rzeczywistosci tylko basenikiem(raczej brodzikiem). Funkcję prawdziwego oczka wodnego przejmie jak bachorki podrosną :) )
Na razie nie planujemy tam żadnych doniczek i tym bardziej roślinek, gdyż nie przeżyłyby kontaktu z dziecmi.
Co do dmuchanych basenów, to nie sprawdziły się, ponieważ mamy dwa psy (właściwie już trzy) które uwielbiają wszystko rozgryzac(jak to psy), więc nie ma szans. Większośc dmuchanych basenów padała jak tylko piesek przez nie przebiegał lub próbował podskoczyc.
Pomyśleliśmy o gotowej formie do wkopania, lecz nie wiem, czy uda mi się znaleźc właśnie taką płaską.
W każdym razie dziękuję.:))
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-07, 14:38   

ola napisał/a:
ecz nie wiem, czy uda mi się znaleźc właśnie taką płaską

ja taką dokładnie mam. Nawet dno w "lekkie bąbelki" by się nie ślizgać. Ja kupowałem kiedyś pod Warszawą u lokalnego wytwórcy. Pytałbym w sklepach, które mają baseny z laminatu i gdyby nie mieli w ofercie szukałbym bezpośrednio u producenta. Trzeba troche poszperać, nie tylko wyszukiwarki, ale także tradycyjne żółte książki.
Powodzenia, Bajbas
 
 
ola 
Nowy


Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-06-07, 14:46   

No właśnie szperam już od jakiegoś czasu i znajduje jedynie baseny w cenie paru bądź parunastu tys, lub zwykłe oczka :bum:
Czy mogłabym dostac namiary, u kogo kupowałeś? Lub chociaż nazwę firmy? :roll:
 
 
ola 
Nowy


Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-06-07, 15:38   

Bajbas ,człowieku, zlitujże się!!
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-07, 21:07   

ola napisał/a:
Bajbas ,człowieku, zlitujże się!!

Ola ja nie siedzę cały czas na forum (w takich wypadkach warto pisać na PW)!
Niestety to było 10 lat temu i nie mam zielonego pojęcia jak się firma nazywała - kurcze ale dostałem olśnienia - jak pisałem to zdanie to skojarzyłem sprawdziłem i oto jest:basenik
ja mam ten ostatni - 300 zł może być? Tylko, że to pod Warszawą, nadaje się naprawdę dla małych dzieci.
Dodam jeszcze, że mój laminat dostał lekkiej gęsiej skórki (oznacza to że żelkot mógłby być lepszy), ale generalnie OK (firma mieściła się niemal w garażu, brałem od niego tez parapety i z całości jestem zadowolony)
Myślę, że to nie jedyna firma w Polsce, kumpel kupił coś większego chyba w jakimś hipermarkecie budowlanym.
Pochwal się czy cdn.
:soczek: Bajbas
PS. dzięki Tobie wiem jaki mam wymiar tego mojego małego oczka :)
PS.2 A dwa lata temu mój tak wyglądał (teraz jest ciekawiej, wtedy w trakcie dobudowywania drugiego oczka):
 
 
ola 
Nowy


Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-06-08, 03:47   

Bajbas, dzięki Ci wielkie.
Widziałam nawet ten basenik na alledrogo. Cena zachęcająca, ale nie jest płaski zupełnie. W czymś takim dzieci mi się pozabijają :-D
W każdym razie dzięki za pomoc. :-D
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-08, 13:28   

ola napisał/a:
ale nie jest płaski zupełnie

Ola trochę marudzisz :) dno ma płaskie, plus dwa uskoki, które mogą służyć jako schodki lub miejsce do posiedzenia w wodzie. Możesz nabyć większy który tego nie ma, ale wtedy cena. Z czegoś musisz zrezygnować. Szczerze mówiąc dlaczego mają się pozabijać to nie rozumiem. Przecież jak już wejdą (a te dwa pseudoschodki zdecydowanie w tym pomogą) to mogą brodzić bez problemu.
Ale Ty znasz swoje dzieci :)
Szukaj dalej, pozdrawiam, Bajbas
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-12, 10:16   

Ola
Dwie sprawy.
Po pierwsze aby miec basenik, nie musisz kupowac basenu dmuchanego. W hipermarketach sprzedaja baseny ROZPOROWE - takie na stelarzu. Pies go nie przegryzie. Cena niewielka, latwo sie sklada i przechowuje. Ja mam taki... problem w tym, ze caly czas lezy w szopce i z niego nie korzystamy :-)
Druga sprawa - wazniejsza. Tak jak w oczku wodnym wazna jest rownowaga biologiczna, inymi slowy w wodzie panuja odpowiednie warunki dla zywych organizmow (ph, twardosc wody, flora bakteryjna, etc), tak w basenie woda POWINNA BEZWZGLEDNIE BYC JALOWA.
Oczywiscie wyjatkiem sa stawy kapielowe (ja niechwalac sie kiedys taki zbuduje :-D ). Ale to juz inna historia. Woda w nich jest zdecydowanie zdrowsza od basenow ... a szczegolnie tych miejskich sic!

Moj sasiad ma w ogrodzie duzy basen dmuchany (ale nie taki zabawkowy) Wysoki na jakies 1.5m, srednicy z 5-7 metrow. Do tego ma specialny filtr oczyszczajacy wode non-stop, i pokrywe, unimozliwiajaca owadom wpadanie do wody.
Jesli wkopiesz wypraske w grunt, nalejesz wody, to po paru dniach bedziesz miala w niej larwy komarow, plywaka zoltobrzezka (agresywna kanalia), i nie wiadomo co jeszcze. Nie wspomne o drobnoustrojach.
Chcesz zeby Twoje pociech w czyms takim sie kapaly?
Pamietaj, im wieksze oczko (a stopniujemy tak: oczko, oko, staw, :-) ) tym bardziej czysta woda.
W malej wyprasce wez filtra kapiele moga byc ryzykowne
Pozdrawiam
Wojtek
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
BeataZ 
Nowy


Dołączyła: 25 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Komorów
Wysłany: 2012-01-25, 15:50   Gotowa forma oczka wodnego

Odradzam takie gotowe formy, miałam taką przez 4 lata, same problemy. Lepiej wybudować oczko na folii a najlepiej na epdmie.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-01-25, 19:22   

Beata, ale Ola potrzebuje baseniku dla dzieci, więc EPDM odpada, to nie ma być oczko. Poza tym, jak zrobi z EPDM, to zaraz będzie to cholernie śliskie i faktycznie wtedy ( tak jak się martwiła) dzieciaki jej się pozabijają.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
zelda87 
Nowy


Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: kraków
Wysłany: 2014-09-05, 12:12   

W mojej rodzinie zrobili sobie przydomowy basen dla dzieci, akurat ich się nie nadaje na oczko wodne, ale myslę że warto porozmawiać z jakąś specjalistyczną firmą która się zajmuje robieniem takich atrakcji ogrodowych.
 
 
adrian_ogrodnik 
Nowy


Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: stąd
Wysłany: 2017-08-28, 08:10   

Też się zastanawiam nad gotową formą. Możecie coś polecić?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-28, 18:42   

Najczęściej formy są zbyt płytkie by trzymac w nich ryby. lepiej i taniej wyjdzie ci kupno folii.Wtedy sam będziesz mógł zadecydować o kształcie i rozmiarze zbiornika.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny