wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wymieranie rybek w oczku karpie czerwone
Autor Wiadomość
Kloopacinski 
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-05-23, 20:57   wymieranie rybek w oczku karpie czerwone

wzeszłym roku załozyłem oczko wodne i rybki zył do wiosny tego lata po wymianie wody (takie zielone ze nozem mozna było kroic) wszystkie zdechły

nastepnie kupiłem nowe i powtórka jedna rybka juz zdechła pływała kilka dni po powieszchni. Nie ma nic widac na nich zadnych dziwnych objawów (gdzies w sklepie powiedzieli ze ryby od stresu zdechły
a reszta jest dziwnie ospała
woda nie przezroczysta zielona to czesc wody wymieniłem posiadam filtr z lampa uv
2 tygodnie temu dodałem srodek na glony cos jak wapno (podobno nie szkodliwy dla ryb )
oczko wielkosci 3 na 2m
nie moge sobie z tym poradzic
POMOCY
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-05-23, 21:47   

Ryby faktycznie źle reagują na zmiany parametrów wody i faktycznie duża różnica temperatury lub PH mogła doprowadzić do ich śmierci :?
Kloopacinski napisał/a:
2 tygodnie temu dodałem srodek na glony cos jak wapno (podobno nie szkodliwy dla ryb )
:-o wapnem to tylko mogłeś sprawę pogorszyć bo woda robi się bardziej zasadowa co sprzyja rozwojowi glonów Sprawdź u siebie w oczku PH wody może masz za wysokie :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Kloopacinski 
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-05-24, 16:24   

po dalszych obserwacjach i kolejnych martwych sztukach rybki zaczynaja pływac przy powieszchni i co jakis czas jak by dostały wstrzasu ( tik nerwowy ) i zaczynaja płynąc na oslep niejednokrotnie uderzajac w przeszkody na samuch rybkach brak jakichkolwek sladów choroby

woda jest od dwóch dni napowietrzana pompka
 
 
Kloopacinski 
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-05-24, 16:59   

czy to normlane ze rybki sa pokryte przezroczystym sluzem ?? poprostu sa sliskie

przepraszam za podwójny topic


pomocy bo jak patrze na moje oczko to jak bym cmentarz widział ;((((((((((((
 
 
guzalki 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 48
Wysłany: 2007-06-17, 23:20   

Kloopacinski napisał/a:
po dalszych obserwacjach i kolejnych martwych sztukach rybki zaczynaja pływac przy powieszchni i co jakis czas jak by dostały wstrzasu ( tik nerwowy ) i zaczynaja płynąc na oslep niejednokrotnie uderzajac w przeszkody na samuch rybkach brak jakichkolwek sladów choroby

woda jest od dwóch dni napowietrzana pompka


No u mnie to samo, sam boję się o rybki ( zastosowałem środek na glony ale w tabletkach Waser klar) jedna tabletka ale zrezygnowałem i zastosowałem torf. Jest od tygodnia w oczku i woda się bardzo poprawiła ale padły już 2 karasie. Dziś wyłowiłem kolesia który miał takie same objawy. Takjakby pływał na oślep. Co robić bo boję się o kolejne rybki. Hubercie pomocyyyyyyyy.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-18, 08:42   

Objawy kliniczne, o których piszecie nasuwają mi podejrzenie zatrucia. Nieskoordynowane ruchy, gwałtowne zrywy, płynięcie na oślep, rozbijanie się o podwodne przedmioty, pływanie na boku itp. wskazują na fakt uszkodzenia układu nerwowego przez środki chemiczne. Jeden wlał jakiś Klar, drugi wapno, ale chyba przesadziliście z dawkami. Natychmiast podmienić na świeżą (i odstaną!) tyle wody, ile sie da. Ryb absolutnie przez parę dni nie karmić. Napowietrzać, a jak macie filtr to wyczyścić dokładnie jego wkład i dalej filtrować. Ot, tyle co na szybko da sie zrobić. Pamiętajcie jednak, że objawy nerwowe cofają się powoli.
 
 
guzalki 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 48
Wysłany: 2007-06-18, 14:18   

Hubert napisał/a:
Jeden wlał jakiś Klar, drugi wapno, ale chyba przesadziliście z dawkami.

Dawka raczej nie przesadzona ponieważ próbnie dałem 1/10 dawki polecanej przez producenta. Ale mniejsza z tym. Dziękuję bardzo za informację, dziś podmieniam wodę i włączam dodatkowy napowietrzacz. No i rybki trochę poposzczą chociaż sporo ochotki. :) .
O dalszych losach będę informował. Hubercie wielkie dziękiiiiiii.
 
 
guzalki 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 48
Wysłany: 2007-06-21, 19:21   

No i wszystko się ustabilizowało i jak narazie nie zauważyłem pogorszenia zdrowia u reszty ryb. Sposób jaki zastosowałem to wyczyszczenie filtra i dosadzenie sporej ilości roślin podwodnych i bagiennych. Chyba jednak poprzednia obsada roślinna była zbyt skromna.
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-06-21, 19:31   

Zamiast lac chemie lepiej zastosowac UV, napewno rybkom nic nie bedzie, wrecz przeciwnie, bo lampa zabije wszystkie szkodliwe bakterie, niestety pozyteczne rowniez.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-21, 21:30   

guzalki napisał/a:
zastosowałem środek na glony ale w tabletkach Waser klar) jedna tabletka ale zrezygnowałem


Może środek był przeterminowany - od roku już takiego Tetra nie produkuje. Teraz to sie nazywa Algostop. Tym nie przedawkujesz Hubert dał u siebie całe opakowanie na tysiąc litrów i rybki się czują świetnie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
guzalki 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 48
Wysłany: 2007-06-22, 21:28   

KoRcZuS napisał/a:
Zamiast lac chemie lepiej zastosowac UV, napewno rybkom nic nie bedzie, wrecz przeciwnie, bo lampa zabije wszystkie szkodliwe bakterie, niestety pozyteczne rowniez.

Lampa na filtrze to u mnie dekoracja :) :) A środki przeciw glonom to najczęściej można sobie wsadzić nie powiem gdzie. Torf to podstawa i ja o tym bardzo dobrze się przekonałem i napewno duża ilość roślin żeby nasi pupile dobrze się czuli :) .
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny