wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto zbudować oczko z siatkobetonu?
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-17, 23:39   

romanadam napisał/a:
Na wieniec oczka o tej powierzni polecam 4 pręty 10 mm

rany stal droga nie szalejcie! ja mam dwie szóstki i jest OK. 4 x 10 to dom można budować!
Pozdro, Bajbas
 
 
bogdan 
Nowy


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-05-05, 21:51   

Pytanie..
Coś tu przeczytałem o siatkobetonie + uszczelniacze na powieszchnię takiej konstrukcji.

A mnie ciekawi taki pomysł aby pokryć całą powieszchnię oczka ( wyłożyć ) otoczakami różnych wymiarów. Widziałem taką konstrukcję na jakiejś fotce i wyglądało to fajnie. Brak tam pułek na roślinki, ale zawsze można obłożyć donice kamieniem:).

Tylko sprawa najważniejsza, jeśli chciał bym "przykleić" kamień do świerzego betonu, to co zrobić aby było szczelne? No i chyba musiał bym zwiększyć grubość warstwy betonu??? zeby te kamienie się trzymały.
 
 
Dafra 
Początkujący


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-05-05, 22:03   

Zrób konstrukcje z siatko-betonu (szczelną).
Potem możesz wyłożyć to otoczakami np. wciskając w beton. Moim zdaniem jak będziesz chciał to zrobić za jednym razem może być kłopot z uzyskaniem szczelności.
 
 
bogdan 
Nowy


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-05-05, 22:34   

No własnie chodzi mi o szczelność.

A czy na warstwę uszczelniającą ( nałożoną na wieszch siatkobetonu ) można położyć kolejna warstwę betonu, której zadaniem będzie przymocowanie kamieni ??? Czy może nie połączy się to z uszczelniaczem??

A może można jedynie coś domieszać do całości betonu bez konieczności nakładania tej warstwy uszczelniającej na wieszch??
 
 
Dafra 
Początkujący


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-05-05, 22:44   

Ja jeszcze nie jestem na etapie naklejania kamieni, ale z postów doświadczonych kolegów wynika, że można doklejać kamienie i to bez obawy o szczelność. Poczytaj posty o oczkach z siatko-betonu.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-05, 23:50   

bogdan napisał/a:
A czy na warstwę uszczelniającą ( nałożoną na wieszch siatkobetonu ) można położyć kolejna warstwę betonu, której zadaniem będzie przymocowanie kamieni ??? Czy może nie połączy się to z uszczelniaczem??


Można na nią nawet położyć kafelki i będziesz miał basen :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
bogdan 
Nowy


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-05-06, 11:46   

Ostatnie pytanie...

Czy nakładanie warstwy uszczelniającej na siatkobeton "przy pomocy pędzla np." to jedyne skóteczne rozwiązanie, czy można te uszczelniacze po prostu dodać do betonu na etapie budowy oczka???
Bo pojawia się tu kwestja wnikania wody w beton, co mogło by być powodem odpryskiwania betonu podczas mrozów.

Najchetniej bym bowiem zrobił beton który nie przepuszcza wody i podczas budowy oczka kładł na niego kamień.

pozdrawiam.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-06, 16:03   

bogdan napisał/a:
Czy nakładanie warstwy uszczelniającej na siatkobeton "przy pomocy pędzla np." to jedyne skóteczne rozwiązanie, czy można te uszczelniacze po prostu dodać do betonu na etapie budowy oczka???


Bogdan jasne ze można, przejrzyj dokładnie forum i poradnik i nie idź na łatwiznę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Dafra 
Początkujący


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-05-06, 16:07   

Przeczytaj sobie http://oczkowodne.net/oczko.php. Tam wszystko jest opisane. :-D
Co można dodać do betonu , a czym pomalować dodatkowo skorupę betonową.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny