wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób na psa
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-01, 15:34   

Mój doberman odkąd zarwał się pod nim lód na oczku zanurza w oczku tylko język. :hehe:
Było to trzy lata temu, ale dobrze zapamiętał.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-02-01, 18:41   

iga9 napisał/a:
No dobra- ale co z tym zabezpieczeniem wejscia dla pieska. Paweł ucichł - poczekam az wroci :)

Cześć Iga.
Paweł ja znam tylko psy ktore ciągna do wody jak w dym. Tylko raz widziałem boksera który nie umiał pływać Ale nawet on/na Mazurach/ wskakiwał do wody i jak wlazł za głęboko to się " tonkał" i musieliśmy go ratować.
Iga jak planujesz psa musisz mieć dla niego wejście i założyć ze wlezie do wody. Jak się uda wstawię fotkę a jak nie to zobacz w galerii. Ja zrobiłem duże łagodne wypłycenie i patrząc od ziemi polozyłem/ Karton falisty na mokro, wełnę mineralną,agrowłókninę, plandekę i na to folię właściwą .Na nią dwie warstwy agrowłókniny ,na nie płaskie łupane duże kamienie wmiejscu gdzie łazęga włazi a wone przestrzenie wypełniłemdrobnym kamyczkami. Wytrzymuje todwa lata i nie tylko moją bokserkę. ale i Córki młodego," walniętego" Szrpeia

który w chwili głópawki wpada do oczka jak ćzołg. Jak planujesz psa pamietaj że pies długowłosy/np szarpej/ który prosto z oczka wpada do salonu jest gorszy od tornada. a latem jak oczko bedzie przy tarasie a drzwi otwarte napewno Cię to spotka.
Posiadanie rybek nie wyklucza kotów. Mam dwa własne i dwa dochdzące.
Pozdrawiam Kajetan
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-02, 00:38   

iga9 napisał/a:
Dzięki Paweł. Wszystko jasne i klarowne :)

Ależ nie ma za co. Cała przyjemność po mojej stronie. Gdybyś miała jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszamy ponownie. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-02-13, 18:38   

A ja mam taki pomysl na psa:
trzymac na grubym łancuchu :) (zartuje oczywiscie moj zamowiony wilczek ma juz 4 tygodnie)
bede budowal oczko z foli choc przez dlugi czas przymierzalem sie do siatkobetonu. chce polaczyc zalety siatkobetonu z latwoscia wykonania z foli.
A wiec calosc robie z foli PVC, natomiast niektore brzegi wykoncze siatkobetonem, do pewnej glebokosci.
Szczelnosc zapewni mi folia (mam taka nadzieje :) ), a siatkobeton ladniejsze (dla mnie) wykonczenie brzegow. W mokry jeszcze beton chce naniesc kruszywo. dodatkowo myslalem wlasnie o umocnieniu wejsc dla psa i dla kąpiacych sie siatkobetonem. Oczywiscie takie rozwiazanie nie bardzo ma sens dla malych oczek (podwojny koszt) ale wydaje mi sie, ze dla mnie bedzie to oplacalne (planuje ok 140 m^2 pierwotnie 300, ale za duzo i za dlugo sie ciagna sprawy papierkowe wiec 140 m poprzedzielam mostkami tak by wygladalo ze sa to oddzielne od siebie 4 oczka po 30 m^2 przy okazji dowiedzialem sie o cenie legalizacji samowolki oczka: 230 000 zl < 1 ha, 330 000 powyzej ha :-o )
Siatkobeton taki nie musi byc super zbrojony, ani bardzo dokladnie wykonany bo jego zadaniem nie jest zapewnienie szczelnosci a jedynie efektu wizualnego i umocnien dla nog i pazorow.
co o tym sadzicie??

Drugi pomysl, ktory chcialbym abyscie ocenili dotyczy wykonczenia brzegow.
Mi osobiscie bardzo nie podobaja sie rozance z kamieni, ale tez brzydka jest wystajaca folia. Ciekawie wyglada pomysl z odwrocona darnia mysle ze czesciowo go wykorzystam (bede mial ok 80 m lini brzegowej). Natomiast zastanawiam sie nad polozeniem na brzegu szerokich dech (bali 4-5 cm) z olchy. przycisnely by one brzegi foli a wypuszczajac 3-5 cm nad wode rowniez skutecznie przyslonily by brzeg. Pewnie przydalo by sie przylapac je do betonowych slopkow zalanych w ziemi. Oczywiscie licze sie tez z tym ze po paru latach (ilu ?) trzeba by je wymienic na nowe.
moze ktos to przerabial i moze sie wypowiedziec.

no i jeszcze jeden pomysl
chce miec czysta wode, a strasznie nie podobaja mi sie plastikowe donice stojace na dnie. Mysle ze dobrym rozwiazaniem bylo by uszycie donic z geowlokniny i w nich sadzic rosliny. Wydaje mi sie ze worki takie (na gorze musial by byc zaszyty jakis sciagac zeby ziemia sie nie wysypala) znacznie mniej rzucały by sie w oczy.

pzdr marcin
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-13, 19:42   

mar_ch napisał/a:
Mysle ze dobrym rozwiazaniem bylo by uszycie donic z geowlokniny i w nich sadzic rosliny.
Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest sadzenie roślin w koszach :roll: zapewnia to lepszy przepływ wody i pobieranie substancji odżywczych z wody przez roślinę :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-13, 19:56   

Są takie woreczki do roślin wodnych. W ubiegłym roku zacząłem jeden testować. Chcę się przekonać jak z ich trwałością.

http://www.sklep.oczkowod...arge.php?id=310

Co użycia siatkobetonu jako wzmocnienia przeciw psom to dobry pomysł. Trzeba tylko to zrobić tak by siatka nie przebiła foli (bez siatki trzeba by dać grubiej bo popęka).

Rozwiązanie z balami na pewno będzie dobre. Coś podobnego robi vivit - zajrzyj do jego wątku.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-13, 20:19   

Miałem AurorA, posadzoną jedną lilie przez dwa lata w takim woreczku i muszę powiedzieć że rosła słabiej jak te posadzone w koszykach :? przesadziłem ją do kosza, a z workiem nic się nie dzieje po 2 latach w oczku jak "nowy" :) myślę że byłby dobry do roślin silnie rosnących :roll: trochę zboczyliśmy z tematu :? można przenieś lub skasować :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-02-13, 20:30   

Co użycia siatkobetonu jako wzmocnienia przeciw psom to dobry pomysł. Trzeba tylko to zrobić tak by siatka nie przebiła foli (bez siatki trzeba by dać grubiej bo popęka).

siatka nie jest taka zeby od razu przebijac folie chyba ze ktos koncowki drutow skieruje do dolu, ale na pewno musi byc bo inaczej beton bedzie sie kruszyl i odpadal kawalkami zsuwajac sie w glepsze czesci oczka. Mysle ze wystarczy tak cienka warstwa betonu jaka tylko potrafimy zrobic aby zakryc obustronnie siatke, nawet jesli popeka spelni swoje zadanie
marcin
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-13, 20:34   

Kosze też powinno się wyłożyć włókniną bo inaczej ziemia wypływa i wychodzi na to samo.
lepiej przepuszcza wyściłka z juty, ale jest mniej trwała- ją korzenie przerastają bez problemu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-13, 21:07   

Ja wykładam właśnie jutą ,po dwóch latach nawet jak zgnije to już na tyle jest rozrośnięta bryła korzeniowa że nie ma obawy o wypłukiwanie ziemi :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2007-05-04, 08:28   

A ja wyłożyłem staw plandeka do nakrywania przyczep od cięzarówek (oczywiście nie kupowałem nowej tylko udałem sie do firmy gdzie składują stare plandeki połatali mi ją rozgrzaną gumą i wreszcie mam spokój i pewność ze mi jej nic nie przebije :evil: )
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny