wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
folia ozdobna z kamykami
Autor Wiadomość
bart 
Nowy


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-04-15, 08:23   folia ozdobna z kamykami

gdzie mozna kupic folie ozdobną z kamykami ?
 
 
strajk 
Nowy


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2007-04-15, 16:06   

Dzisiaj widziałem taką w Obi w Toruniu to w innych też powinna być po 11 zł za metr chyba.
Ale czy to ładne to rzecz gustu wyglądała jak fototapeta.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-18, 01:51   

strajk napisał/a:
Ale czy to ładne to rzecz gustu wyglądała jak fototapeta.

Dokładnie, wg.mnie to koszmarek, dla naiwniaków, którzy nie mają zielonego pojęcia z jakiej folii buduje się oczka.
Poza tym mało praktyczne. Jak taki wynalazek oczyścić z osadów, którymi zapewne zarośnie. Jak uszczelnić na połączeniu ze strumykiem lub kaskadą. Jak takie "cóś" naprawić w przypadku uszkodzenia, lub połączyć jeden kawałek z drugim.
Myślę ze ten wynalazek przeleci przez regały supermarketów i zniknie, bo nikt go nie będzie kupował, zresztą tak jak całą gamę podobnych nowości, czytaj wynalazków.
Jednym słowem towar do :dupa:
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 14:58   

Paweł napisał/a:
Jednym słowem towar do :dupa:

w pytaniu nie było nic aby ocenić ten towar. Paweł jak zwykle jesteś zafiksowany na swoje rozwiązanie. A może człowiek chce po prostu zrobić kaskadę. Do tego się - o ile mi wiadomo - takiej folii głównie używa.
Pozdro, Bajbas
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-04-18, 14:59   

W pełni zgadzam się z Pawłem...
Przecież ta folia i tak zajdzie jakimiś osadami.
A jeśli nawet nie (co jest praktycznie nie możliwe) to wedłóg mnie takie coś wygląda nie naturalnie. Zwykła czarna folia "chowa" się za ciemną tonią wody i po upływie czasy jest niewidoczna 8)
 
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-04-18, 15:05   

Paweł stara się uchronić ludzi przed błędami...
P.S. kaskada też z czasem może zarosnąc (doświadczenia) :yess:
:pa:
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-18, 23:05   

Bajbas napisał/a:

w pytaniu nie było nic aby ocenić ten towar. Paweł jak zwykle jesteś zafiksowany na swoje rozwiązanie.

Bajbas, Ty zaś jesteś zafiksowany na czepianie się moich wypowiedzi.
Czy nie wolno mi ocenić materiału, o którym wiem, że w zasadzie, nie nadaje się do budowy oczek. Bo rozumiem, że Bart pytał się o folię z kamieniami, a nie z nadrukiem kamieni, czy wytłoczonym wzorem kamieni.
Pokazała się w sprzedaży folia, która ma wtopione małe kamienie, a w zasadzie drobny żwir i wierz mi, że nie są to wytłoczenia w kształcie kamieni. Oglądałem taką folię we Francji w centrum ogrodniczym pod Grenoble. Francuzi stosują ją do budowy małych płytkich oczek - ogrodów wodnych.
Cytat:
A może człowiek chce po prostu zrobić kaskadę. Do tego się - o ile mi wiadomo - takiej folii głównie używa.
Pozdro, Bajbas

A skąd Ci niby wiadomo, że używa się jej do budowy kaskad. Że niby z tej folii robisz progi i brzegi kaskady.
Pod pojęciem - kaskada mam na myśli kamienną kaskadę, która jest uszczelniona folią. W takich kaskadach folii nie widać nawet kawałeczka, jeśli jest wykonana prawidłowo, folia jest przykryta płytami kamiennymi tworzącymi jej progi i mniejszymi lub większymi kamieniami tworzącymi jej boki. Coś takiego jak niżej na fotce.

Czy widzisz tu gdzieś folię która uszczelnia koryto tej kaskady.
Co zaś się tyczy folii z wytłoczonym wzorem kamienia to TUTAJ masz drugą opinię na temat tej folii, wyrażoną przez kogoś, kto jest uważany za autorytet na tym forum.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-19, 14:33   

Paweł napisał/a:
Czy nie wolno mi ocenić materiału,

wszystko wolno, to wolny kraj :)
Paweł napisał/a:
rozumiem, że Bart pytał się o folię z kamieniami, a nie z nadrukiem kamieni, czy wytłoczonym wzorem kamieni.

może warto spytać Barta
Paweł napisał/a:
w sprzedaży folia, która ma wtopione małe kamienie, a w zasadzie drobny żwir
? ja o takiej folii myślałem, idealna na kaskadę, choć nie dla mnie - ja jestem beton :)
Paweł, jak byś się czuł gdybyś chciał coś kupić, a sprzedawca powiedziałby "to towar do d..." Dla mnie wniosek prosty, kupujący też do d......
Ja jestem prosty człowiek, staram się odpowiadać na temat, każdy ma swój gust i opinie. Mnie np. nie rażą glony na kamieniach, a rażą doniczki w oczkach. Ale czy czytałeś bym się z kogoś naśmiewał bo ma rośliny w doniczkach???
Pozdro, Bajbas
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-20, 01:35   

Notils napisał/a:
Paweł napisał/a:
dla naiwniaków, którzy nie mają zielonego pojęcia z jakiej folii buduje się oczka.

Czy to znaczy że oceniasz tak vivita? Z tego co widziałem na zdjęciach jego oczka, to zastosował po części tej folii do zamaskowania brzegu :???:


A gdzie to napisałem, że do wykończenia oczek nie nadaje się ta folia. Oceniałem tę folię jako materiał do budowy oczek, a nie do wykańczania. Oczko Vivita obejrzałem przed chwilą po raz pierwszy i powiem Ci, że w połączeniu ze żwirem na półkach, ta folia tam pasuje i taki pomysł podoba mi się.
Paweł napisał/a:
Czy nie wolno mi ocenić materiału, o którym wiem, że w zasadzie, nie nadaje się do budowy oczek.

A każda zasada ma wyjątki, a jest nimi wykańczanie oczka. Jak sama nazwa wskazuje jest to folia ozdobna, a nie izolacyjna.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-20, 11:28   

Paweł napisał/a:
Bajbas,
Moja wypowiedz dotyczyła tematu wątku "Folia ozdobna z kamykami".

Twoja wypowiedź nie dotyczyła pytania człowieka, który wątek założył. Zwrócenie Ci uwagi na ten temat nie jest zaśmiecaniem forum. W wielu wątkach zwracano uwagę publicznie na tego typu kwestie.
A potraktowanie Barta jako
Paweł napisał/a:
dla naiwniaków, którzy nie mają zielonego pojęcia
jest delikatnie mówiąc nieeleganckie. Gdybym był administratorem/moderatorem to dostałbyś ostrzeżenie. Ale skoro jesteś moderatorem to takie numery przechodzą Ci na sucho.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
bart 
Nowy


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-04-20, 15:01   

Pytałem gdzie mozna kupic taka folię, a nie o to czy jest ona brzydka, niepraktyczna itp. Chodzi mi o folie z wtopinymi kamieniami a nie nadrukiem. Patrzyłem na alledrogo i nie znalazłem. Chcę zamaskowac nią częśc brzegu.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-20, 15:26   

Witaj,
dostałem ostrzeżenie za tę Twoją folie, ale cieszę, że dobrze Cię odebrałem :)
Wydaje mi się, że taką folię kiedyś miała w ofercie Gardena, ale przed chwilą zaglądałem na jej stronę i nie mogłem tego sprawdzić, bo mają jakiś kłopot z serwerem. Zobacz później.
Proponowałbym Ci rozważenie kieszeni z juty na rośliny. Też Ci zamaskuje brzegi, no ale będzie roślinność.
POzdrawiam, Bajbas
 
 
bart 
Nowy


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-04-20, 15:29   

Dobry pomysł! Może tak zrobie. Pewnie też taniej wyjdzie. Dzieki i pozdrawiam.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny