wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY!!!
Autor Wiadomość
Aga 
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Piaseczno
  Wysłany: 2007-03-06, 14:50   POMOCY!!!

Fachowcy pomóżcie!!!.Mam nieduży staw wyłożony folią(6-4-2metry)od jakiegoś czasu chorują mi ryby,tzn.mają biały nalot(śluz na płetwach,oczach,oraz na ciele)na niektórych są to tylko plamki a niektóre są w tym całe.Zaznacze że są to ryby z naturalnych środowisk tkj,szczupak,karasie,płocie karpiki,i były też liny i sumiki, ale te ostatnie jak i niektóre z pozostałych mi po zdychały.Co to jest i jak mam sobie z tym poradzić :bum:
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2007-03-06, 15:12   

Najbardziej przydałyby się zdjęcia, jeżeli to możliwe. Może to byc jakaś infekcja grzybiczna lub bakteryjna. Opisz dokładniej ten nalot. Czy z jakimis włókienkami, jak się zacchwują ryby, czy nie ma innych objawów.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-06, 15:44   

Tak jak napisał Maikler, przydałaby się fotka, a w między czasie poczytaj sobie TU
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-06, 15:47   

Śluz na ciele i płetwach bez jednoczesnego występowania owrzodzeń wskazuje najprawdopodobniej na inwazje pasożytów zewnętrznych, np. ichtiobodoza lub chilodoneloza. Bez zdjęć nic więcej powiedzieć nie mogę. Proponuje FMC - najpierw dawka uderzeniowa wyższa o 20 % od zalecanej przez producenta, druga 5 dni później po podmianie części wody (o ile to możliwe) - 60 % pierwotnej dawki. Przez cały czas trzeba wodę intensywnie napowietrzać.
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-03-07, 13:33   

Może to być także Saprolegnioza czyli pleśniawka...zależy kto jak widzi biały nalot.
Zdjęcia wskazane....i to mocno aby coś dokładniej powiedzieć..
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Aga 
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2007-03-12, 15:28   

słuchajcie,zdjęcia nie potrafiłem umieścić ale to jest normalny śluz(tylko ze biały)taki jak na rybach z naturalnego środowiska a pod nim są rany(krew)Próbowałem go ścierać ale to bardzo słabo schodzi
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-12, 15:54   

Aga napisał/a:
to jest normalny śluz(tylko ze biały)taki jak na rybach z naturalnego środowiska a pod nim są rany(krew)


Krwawe rany pod warstwą śluzu świadczą o uogólnionej infekcji bakteryjnej Aeromonas hydrophila i erytrodermatitis. Ta ostatnia choroba jest szczególnie częsta. Pisaliśmy już o tym na forum. Jeśli natomiast występuje sam śluz, to oprócz jednostek, które podałem wcześniej rozważa się jeszcze inwazję pasożyta Costia necatrix.
 
 
Aga 
Nowy


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2007-03-12, 17:01   

Hubert prosze napisz mi jak te choroby wyleczyć,i czy mam wymienić wodę w oczku
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-13, 12:00   

Aga napisał/a:
Hubert prosze napisz mi jak te choroby wyleczyć,i czy mam wymienić wodę w oczku


Leczenie jest bardzo trudne i możliwe pod nadzorem lekarza weterynarii. Stosuje się antybiotyki, np. oksytetracyklinę w dawce 50-80 mg/kg karmy przez 7-10 dni. Ja bym podmienił tyle wody w oczku na świeżą, ile się da, wlał standardowy odkażalnik (FMC) i maksymalnie polepszył warunki rybom (napowietrzanie). Sztuki, u których choroba rozwinęła się w sposób zaawansowany usunąłbym z dalszego chowu (eutanazja).
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny