wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
LILIE WODNE
Autor Wiadomość
zander88 
Początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: 2006-04-06, 21:47   LILIE WODNE

Witam
Od września jestem szczęśliwym posiadaczem oczka wodnego. W najgłebszym miejscu 115cm. Średnia głębokośc to około 70cm. Usytowane jest w nasłonecznionym miejscu. Marzy mi się hodowla Lilii Wodnych.
Mam pytanie: Jaki czas jest najlepszy do sadzenia roślin i gdzie najlepiej kupić sadzonki w Warszawie bądź okolicach?
Dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Kamil
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2008-07-10, 23:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-04-06, 21:56   

na wiosne najlepiej sadzic rosliny :roll:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-04-06, 21:59   

Najlepsza pora na sadzenie lilii wodnych to wczesna wiosna, zanim rozwiną się liście.
Później rośliny muszą nieco odchorować.
Zajrzyj tu:

lilie wodne

Znajdziesz krótkie opisy i zdjęcia najpopularniejszych odmian, oraz nowości na naszym rynku.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
botanik 
Początkujący



Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Sterogard gdański
Wysłany: 2006-04-07, 18:20   

A CZY MOŻNA SADZIĆ LILIE NA GŁEBOKOŚCI 1.15METRA?
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-04-07, 18:30   

u mnie biale lilie posadzone sa na 1.20 i dobrze sie rozwijaja i rosna. :wink:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-04-07, 18:35   

musisz poszukac na stronkach sa tabele o dokladnym sadzeniu różnych odmian lili na jaka głębokość sadzic. :wink: :P :P :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-07, 18:57   

Wszystko masz tutaj. Posegregowane i porządnie opisane.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-04-07, 19:04   

botanik napisał/a:
A CZY MOŻNA SADZIĆ LILIE NA GŁEBOKOŚCI 1.15METRA?


Jesli oczko ma 1,5 metra głębokości to lilia bedzie rosła gzdzies na 120 cm (trzeba odliczyć wysokość kosza. Młodych lili nie można od razu sadzić tak głęboko, bo można je zatopić. Głębokośc zwiększa się wraz ze wzrostem rośliny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-04-07, 19:26   

właśnie o ta mi chodziło tam dokładnie jest opisane co jak sadzic i jak głeboko
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
zander88 
Początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: 2006-04-07, 20:10   lilie wodne

dzięki za odpowiedzi, chyba się jednak zdecyduję na zakupy w sklepiku internetowym. Ale to jak będzie cieplnej :D
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-04-07, 20:35   

zander88, w moim sklepie na pewno zapłacisz mniej za wieksze rośliny. Kupując w sklepie zawsze wybieraj z kwiatem, bo często napisane co innego. Bolek kupił czerwoną a kwitnie blado różowo. Możesz do mnie wpaść i zobaczyć jak to wygląda.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-04-08, 07:38   

zik, slep internetowy jest napewno bardziej wiarygodny niż takie alledrogo... a do sklepu ogrodniczego to masz racje.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-08, 11:32   

JacekN8 napisał/a:
zik, slep internetowy jest napewno bardziej wiarygodny niż takie alledrogo... a do sklepu ogrodniczego to masz racje.


Osobiście nie kupuję roślin w sieci. Nie lubię kupować "kota w worku". Muszę sam sprawdzić jakość rosliny. Co jest szczególnie ważne przy zakupie roślin wodnych. Trzeba przede wszystkiem sprawdzić stan kłącza w przypatku grzybieni. Zapach siarkowodoru z kłącza elyminuje je do uprawy. Szkliste i miękkie fragmenty na kłączach czy korzeniach świadczą o gniciu.
I mała porada dla kupujących.

..."Większość grzybieni ma grube pionowo rosnące bulwy z cienkimi korzeniami, tylko odmiana N.odorata i N.tuberosa mają dłuższe, mięsiste kłącza, rosnące poziomo tuż pod powierzchnią substratu.
Grzybienie sadzimy od późnej wiosny aż do końca lata, by przed zimą dobrze się rozrosły. Ponieważ system korzeni jest bardzo dobrze rozwinięty, ważne jest, by sadzić je w możliwie największych pojemnikach koszykach, zapewniających warstwę substratu o grubości 15 cm lub grubszej. Istnieje również możliwość przeniesienia grzybieni z mniejszych do większych pojemników bez zakłócenia ich wzrostu. Rośliny przed posadzeniem czy przesadzeniem przygotowujemy obcinając całkowicie starsze liście , korzenie natomiast skracamy ostrym nożem lub sekatorem do 5 - 7 cm długości. Oczyszczamy również bulwę lub kłącze z ewentualnej zgnilizny, poznajemy to po szklistych i miękkich miejscach na kłączu oraz silnym zapachu siarkowodoru. Miejsca te oczyszczamy dokładnie wycinając nożem, miejsce cięcia zasypujemy węglem drzewnym lub siarką. Zabiegi te pobudzą roślinę do szybszego wzrostu młodych liści i zagęszczenia się systemu korzeniowego, co wybitnie przyśpieszy przyjęcie się rośliny.
Koszyki wykładamy jutą i częściowo wypełniamy zwilżonym podłożem z piasku i gliny w stosunku 2 x 1. Umieszczamy bulwy lub kłącza tak aby pąki znajdujące się na szczycie , znalazły się 4 -5 cm poniżej krawędzi koszyka. Delikatnie obsypujemy podłożem tak aby pąki wystawały z podłoża ok 4 cm Ugniatamy ściśle uważając aby ziemia z podłoża nie dostała się do wnętrza stożka wzrostu (to jest to miejsce z którego wyrastają pąki). Jeżeli w stawie mamy ryby to na podłoże nasypujemy żwir o ziarnach ponad 4 - centymetrowych. Obcinamy jutę wystającą poza koszyk, zwilżamy obficie wodą i umieszczamy koszyk w stawie na półce, lub na podstawkach, tak aby warstwa wody nad pąkami wynosiła 8 do 15 cm W miarę wzrostu rośliny kosz opuszczamy głębiej, aż do osiągnięcia zalecanej dla gatunku głębokości. Głębokość sadzenia od 60 cm młode osobniki do 2 m miejsce docelowe.
Aby rośliny rosły zdrowo, dzieli się je, gdy liście stłoczą się na powierzchni wody lub gdy korzenie przerosną na zewnątrz kosza. Z karpy ostrym nożem i jednym cięciem, odcina się fragmenty z młodym silnym pędem lub kawałkiem bulwy wielkości ok 15 cm i przesadza do świeżego podłoża. Resztę starej karpy można wyrzucić"...
Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Szymon 
Przyjaciel forum



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 98
Skąd: Podlaskie/Białystok
Wysłany: 2006-04-10, 08:50   

Taki wyglądaja kłacza lili oferowane przeze mnie do sprzedazy w początkach marca
odnośnie sadzenia i głębokości , dopowiem że ja sadzę lilie wodne od razu na docelową głębokość ( pod warunkiem że roślina nie posiada kwiatów lub nabrzmiałych pąków kwiatowych - bo wtedy będziemy musieli poczekać na nowe kwiaty, liście natomiast zawsze pojawią się powierzchni wody , kwiaty już nie )
napewno nie pachną siarkowodorem
a sprzedaż internetowa rozwija się dynamicznie ku wygodzie i zadowoleniu klienta !!! Amen.
polecam i zapraszam

att.jpg
Plik ściągnięto 63048 raz(y) 13,38 KB

_________________
pozdrawiam
Hydroflora / Szymon
www.hydroflora.pl
----------------------------
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2013-07-28, 23:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-10, 20:13   

Arku, jak tak zachwalasz to powiedz mi ta Escarboucle, to do jak głębokiej wody? Bo w Twojej ofercie nie stoi napisane.
Mam dla Ciebie propozycję pogrupowania lili na grupy, ze względu na głębokość sadzenia : Lilie silnie rosnące (40 - 90 cm (do 120cm u roślin dojrzałych)), duże (30 - 70 cm), średnie (25 - 50 cm), małe (20 - 35 cm) i miniaturowe (15 - 25 cm). Klient wiedział by co szuka.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny