wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
małe oczko- z czego najlepsze?
Autor Wiadomość
smokow75 
Początkujący



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 2007-02-26, 02:36   małe oczko- z czego najlepsze?

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
mam zamiar zrobić niewielkie oczko wodne(takie gdzieś 4x3m i ok.70-80cm głębokie)z kaskadką i strumyczkiem i w związku z tym z czego będzie najlepiej je zrobić ? Bardzo będę wdzięczny za dobre rady.
pozdrawiam
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-02-26, 06:12   

Witaj
Oczko o tych wymiarach najprościej wykonać z folii lub siatkobetonu.Co do głębokości to bym troszkę głębsze zrobił.Wszystko będzie zależeć od tego jakie ryby będą w oczku i jakie zimy nas czekają :)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
smokow75 
Początkujący



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 2007-02-26, 13:01   

no tak czytałem co nie co o tych dwóch sposobach, ale jeszcze chciałbym zapytać która metoda jest tańsza (przy założeniu że ewentualnie użyta folia bedzie o gr. 0,5-0,6mm) a która lepsza?
a co do głebokości to musze powiedzieć że mam niewiele miejsca do przeznaczenia na owe oczko dlatego też nie chciałem robić go zbyt głębokiego a takze dlatego ze jeśli już by znalazły się w nim ryby to byłyby to pielęgnice pawiookie (przeczytałem że nadają się dobrze do takich małych oczek-oczywiście wiem że mogą one być w oczku tylko na lato,mam takie w akwarium), myślałem o takim oczku w którym brzegi by dość delikatnie schdziły w głąb oczka przynajmniej z 2 może 3ech brzegów
acha, jeszcze jedna rzecz, w odległości ok. 2,5-3m od oczka rosła by śliwka , czyjej korzenie nie siegną do foli i nie przedziórawią jej?
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-02-26, 13:44   

smokow75 napisał/a:
pielęgnice pawiookie (przeczytałem że nadają się dobrze do takich małych oczek-oczywiście wiem że mogą one być w oczku tylko na lato

a na co ci pielęgnice w oku :) ? eksperymenty jakieś robisz :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-02-26, 13:58   

killer1558 napisał/a:
a na co ci pielęgnice w oku ? eksperymenty jakieś robisz


poprostu nasz kolega chce mieć oczko wypielęgnowane ;) :P :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-26, 14:01   

Koszty folii i siatkobetonu będą bardzo zbliżone. Na pewno z folią jest mniej roboty. Ale jak chcesz zrobić porządną konstrukcję na lata to daj siatkobeton.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
smokow75 
Początkujący



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 2007-02-26, 14:46   

nie napisalem że napewno będą w nim pielęgnice, tylko że jakby miały być jakieś ryby,to właśnie te,ponieważ te ryby już mam, być może że wogóle nie będzie w nim ryb, no ale co tam to narazie i tak tylko plany,może dopiero w przyszłym roku coś powstanie
tak czy inaczej wielie dzięki za rady teraz mam temat trochę bardziej naświetlony
pozdrawiam
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-26, 15:48   

Ryby warto mieć choćby po to by wyjadały larwy komarów. Ja dałbym w jednym punkcie 90-100 cm i w przyszłości jak Ci się odwidzi to przy takiej głębokości Ci przezimują.

ps. A propos pawiookich. Kiedyś kolega wiedząc że mam oczko spytał czy bym nie przyjął 3 dużych karpi bo koledze się nie mieszczą. Przywiózł mi je późnym wieczorem, było ciemno i dopiero później się zorientowałem że to piękne wyrośnięte pawiookie Red Oscar.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
smokow75 
Początkujący



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 2007-02-26, 15:58   

napewno będę nad tym myślał zważywszy że mam teraz dość dużo na to czasu leżąc na dość długim L4

PS.prawda że to piękne ryby :?:
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-02-26, 16:11   

smokow75 dobrze się zastanów czy oby napewno chcesz trzymac pielęgnice w oczku. Z tego co mi wiadomo wszystkie pielęgnicowate, są przygotowane do wody ciepłej czyli takiej około min 20'C. U nas z tym latem różnie bywa i uzyskac 20'C czasem trudno. Nie będę wspominał o nocach kiedy temp spada poniżej tej temperatury.
Nie mówię, że ci się to nie uda ale czy warto robić oczko na 1 miesiąc góra 2. ?
Lepiej zrobic sobie porządne akwarium aby cieszyło oko cały rok....a oczko tradycyjne nasze........to tylko moje skromne zdanie....
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
smokow75 
Początkujący



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 2007-02-26, 17:34   

oczo nie będzie na 1 czy 2 miesiace tylko normalnie od woisny do jesieni, jeżsli nie będzie w nim ryb to nie znaczy że nie będzie w nim życia, mieszkam w okolicy gdzie w jedną strone 50-80m jest rzeczka (na wsch.) na poł. biegnie dalej ta sama rzeczka + 2 spore zbiorniki wodne w odległości ok.130m i w kier.zach. płynie rzeka (jakieś 150-180m) a na północ - tylko to już ok.1km są kolejne zbiorniki wodne (POGORIA 1,2,3 no i 4 to juz trochę dalej) takze wokoło różnej "gadziny" naprawde nie brakuje, przeróżne żaby,zaskrońce to pełzają po przydomowym ogródku :peace: (powaga,bez kitu-jak pragnę zdrowia :-D ) , a co do akwarium to tym też raduje me piękne oczy :) :-o :) na codzień tylko że mi tych pielęgnic jakoś przybywa w akwa a i latem można by to wykożystać i mogłyby sobie "wyskoczyc na urlop" chociaż część z nich :roll:
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-26, 19:51   

Ja bym Ci smokow75, radził tak jak mówi AurorA, rób oczko o głębokości minimum 1m i nawet sie nie zastanawiaj nad płytszym tym bardziej że nie zajmuje Ci ono więcej powierzchni :roll: Zastanawiać się będziesz wtedy jak już będzie zrobione czy wpuszczać ryby i jaki bo będziesz miał wybór jak będziesz miał płytsze to wybór będziesz miał ograniczony, a pogłębić zrobione już oczko ciężko
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
lukaszz66 
Uczestnik


Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 74
Skąd: śląsk-zabrze
Wysłany: 2007-02-26, 20:04   

A ja bym się zgodził z Jarkiem G jeżeli chcesz mieć ryby na stałe w oczku to zrup głęprze co najmniej 1m!! i do tego jakiś napowietrzacz :-P
_________________
pozdrawiam Łukasz

Nauczyciel jest jak nietoperz niewidzi niesłyszy i się czepia
 
 
 
smokow75 
Początkujący



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: 2007-02-26, 22:51   

dzięki panowie napewno będę nad tym ostro myślał bo faktycznie może mi się kiedys umyśli zeby dać do niego rybki , jak będzie głebsze to obejdzie się póżniej bez kombinacji
w takim bądz razie jaką folie byście mi jeszcze polecili na taką powieżchnię? (4x3m x1m głębokie) i jeszce jedno pytanko , ile czasu tak mniej więcej zajmowało wam zrobienie tej lub przybliżonej wielkości oczka?
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-02-26, 22:55   

smokow75 napisał/a:
jaką folie byście mi jeszcze polecili na taką powieżchnię?

Najodpowiedniejsza będzie folia PCV o grubości 1mm lub więcej to zależy od Ciebie. :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny