wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strumyk - wzdłuż tarasu
Autor Wiadomość
gregx 
Nowy


Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Ruda
  Wysłany: 2010-07-07, 23:10   

WOW - właśnie taką zakupiłem - chodzi jak burza - wejście na przelew 3/4 cala (reducje założona) bo od pompki rura calowa. Dzisiaj przetestowałem kasakada jak się patrzy

co do sterylizacji UV - wkopuję pod kaskadę największe plastikowe pudło z IKEI jako zbiornik - wyłoże kamieniami - zero roslin, ma po prostu ciurkać :) - i tu pytanie jakiej chemi do tego dodać żeby nie zzieleniało to wszystko?

zdjęcie wrzucę niebawem dzisiaj już za ciemno :pa:
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2010-07-07, 23:31   

Jakąś chemie basenową najlepiej zapodaj :)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-08, 02:27   

Jaką chemię basenową, na taką chemię w ciągu sezonu wydasz więcej niż na sterylizator który pochodzi Ci efektywnie co najmniej 4000 godzin. Środek basenowy p. glonom np. Desalgin musisz stosować co tydzień, 1 litr takiego środka kosztuje ok 60,00 zł.
Pierwsze dozowanie: 150ml na 10m3 wody.
Dozowanie cotygodniowe: raz w tygodniu dolewać 30ml (zbiornik kryty) lub 50ml (zbiornik zewnętrzny) na 10m3 wody
Po pojawieniu się glonów: 250 ml i 10 tabletek Chloriklaru lub 200g Chlorifixu na 10m3 wody.

Sterylizator włączasz w momencie pojawienia się glonów, a wyłączasz po kilku dniach jak glony znikną. Tak że myślę, że na dwa - trzy ,lata masz święty spokój z glonami.
Poza tym, możesz bez problemów wstawić do zbiornika kilka roślin wodnych, wiedząc że chemia im nie zaszkodzi, ponadto rośliny pomogą Ci w usuwaniu azotynów z wody, co przyczyni się do oczyszczania wody z glonów.
Sam filtr mechaniczny glonów nie usunie, musiał by mieć złoże biologiczne, a wtedy potrzebna będzie bardziej wydajna pompa, bo taki filtr powoduje duże spadki wydajności, co może się odbić na efekcie, dla którego robiłeś ten przelew.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2010-07-08, 02:54   

Panie Pawle, nie wiem czy pan doczytał że on tam nie planuje żadnego otwartego zbiornika ani żadnej rośliny itp. Jestem wrogiem chemii ale przy takiej konstrukcji to chyba jedyne sensowne rozwiązanie bo wody będzie miał niewiele.
Ale może lampa UV starczy faktycznie, chociaż nie jestem ich zwolennikiem tak jak i chemii :)
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-07-10, 22:15   

Poproszono mnie o pomoc przy budowie strumyka z małymi stopniami wody. Ma on może 6m długości i jest elementem większego projektu. Wg. pomysłu woda ma być czysta, nie przewiduje się roślin, i kamienie którymi wyłożony jest strumyk też mają być czyste. Wiem, że stosując i UVC i filtr nie damy sobie rady z nitkowatymi na kamieniach... więc co dać chemię basenową ? Finansowo może być słabo bo chemia tania nie jest.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-07-11, 00:53   

Pawel Woynowski napisał/a:
Myślę, że pompa Aquaela PFN-7500 powinna być O.K. jeśli ma wyjście właśnie te 1 1/2" ostatecznie 1 1/4 ".
Ta pompa ma przyłącze 1"
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-11, 01:51   

ontario_ab napisał/a:
Wiem, że stosując i UVC i filtr nie damy sobie rady z nitkowatymi na kamieniach... więc co dać chemię basenową ? Finansowo może być słabo bo chemia tania nie jest.

Co do kamieni, to nie uniknie się chociażby osadów, a co do glonów nitkowatych to utrzymanie pH wody na odpowiednim poziomie tzn. pH między 6,0 a 7,5 zapobiegnie powstawaniu glonów. Glony nie tolerują lekko kwaśnej wody. Można zastosować do tego celu deszczówkę, która łatwo się zakwasza środkami do obniżania pH w wodzie.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
wmarczak 
Nowy


Dołączył: 02 Paź 2023
Posty: 1
Skąd: Sanok
Wysłany: 2023-10-02, 15:00   

Witam,

Troszke odkopując temat. Mam zamiar stworzyć podobne oczko wodne tyle że dużo płytsze na +-40cm. Czyli wymiary tego oczka byłyby 710x100x40. Chce zeby pelnilo tylko i wylacznie funkcje dekoracyjna przy wyjsciu z drzwi balkonowych. Bardzo podobne rozwiazanie widzialem w jednej z restuauracji, zdjecie pogladowe jest ponizej. Jak myslicie Czy do tak malego zbiornika jes potrzebna jakaś instalacja z pompą, czy wystarczy sama chemia aby utrzymać czystość?


 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny