wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zabezpieczyć skarpę nad oczkiem?
Autor Wiadomość
fox700912 
Nowy


Dołączył: 18 Cze 2023
Posty: 4
Skąd: Gryfino
Wysłany: 2023-07-30, 11:03   Jak zabezpieczyć skarpę nad oczkiem?

Proszę o poradę,.. Jak zabezpieczyć skarpę nad oczkiem wodnym?
Skarpa jest usypana i wzmocniona wastwami ze starych płyt chodnikowych. Na samej górze jest glina gdyż na głebokości od 80cm podczas kopania była już tylko glina.

Skarpę po prawej i lewej stronie kaskady chcemy obsadzić roślinami.

Mam kilka pytań:
1. Czy powinienem skarpę wyłożyć folią i na nią sypac między kamienie na półkach czarną ziemię na rośliny? Jeśli tak, to folia czy włuknina?

2. Skarpa jest w cieniu. Jakie rośliny posadzić?



 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2023-08-07, 21:22   

fox700912 napisał/a:
Czy powinienem skarpę wyłożyć folią i na nią sypac między kamienie na półkach czarną ziemię na rośliny? Jeśli tak, to folia czy włuknina?

Ja bym wyłożyła włókninę na ziemię Na foli ziemia nie będzie się Trzymać dopóki jej nie zarosną rośliny i przy pierwszym większym deszczu ziemię będziesz mieć w oczku.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-11, 18:48   

Witam.
Dawanie folii pod rośliny, to zły pomysł. Nadmiar folii należy przyciąć i posadzić np. FUNKIE. Funkie, to rośliny o sporych liściach i dobrze rosną w cieniu i półcieniu. Kwiatostan maja kiepski, mało dekoracyjny. Funkie najbardziej lubią żyzną, przepuszczalną glebę o lekko kwaśnym odczynie (pH 5,5-6,0). Preferują delikatnie wilgotne podłoże i półcieniste lub całkowicie zacienione stanowiska. Z pewnością ozdobią skarpę. Bardzo łatwo rozmnażają się i przyjmują się w nowym miejscu bez problemu. Nie lubią pełnego słońca. W ogrodzie mam 5 gatunków i przećwiczyłem już sadzenie funkii. Funkja = Hosta Pozdrawiam Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny