wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwna sytuacja w moim duzym oczku
Autor Wiadomość
smolen 
Nowy


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2023-01-30, 08:15   Dziwna sytuacja w moim duzym oczku

Witam wszystkich serdecznie:)
Mam wielki problem jaki pojawił mi się od niedawna a mianowicie miałem chwilowe objawy pleśniawki u ryb padło mi 4 rybki a po podaniu lekarstwa 400 gram siarczanu i 100 gram nadmanganianu choróbsko się skończyło ale... no własnie ale. tu pojawia się pytanie bo woda zrobiła się klarowna rybki pływają pięknie wybarwione,brak jakichkolwiek oznak choroby skrzela ładniutkie płetwy czyste ale co dziwne niektóre pływają pod sama powierzchnia wody,co zima jest nienormalnym zachowaniem,padło mi kilka jesiotrów i dziwne zachowanie zauważałem u leszcza jednego karpia koi i klenia a mianowicie leżały przy brzegu jakby zdechniete wziołem i ruszyłem ich a one odpłynęły i żyją dalej ja rozumiem ze latem przy powierzchni rybki pływają ale sama zima i takie karpie?co jest grane pomocy,stawik 9 ary od półtora do 2,70 głęboki duzo roślinek i ciągle natlenienie ze źródła woda spada podnosi poziom stawu o ok 51 cm,proszę o pomoc:)
_________________
S-M-O-L-E-N
 
 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2023-02-01, 14:08   

No właśnie popełniłeś podstawowy błąd. Bo ryby kąpie się w lekarstwach w oddzielnym zbiorniku, a nie dodaje taką chemię do głównego zbiornika. Przez to co zrobiłeś zabiłeś większość bakterii, zarówno złych jak i tych pożądanych i zatrzymałeś wszelkie procesy rozkładu zachodzące w oczku. Teraz na tą chwilę pomoże tylko częściowa wymiana wody.
Ewentualnie kup bakterie do oczka aby przyspieszyć te procesy i duuużo napowietrzania.
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2023-02-01, 23:29   

Jak masz jakiś filtr to go uruchom, jako wkład filtracji użyj węgla aktywnego.
_________________
----
Moje oczko wodne
----
 
 
smolen 
Nowy


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2023-02-02, 09:28   

woda jest ciągle napowietrzana ze źródełka przepływ wody ok 15000l/h.to jest mały stawik nie ma tu filtra czysta natura ,z rybkami coraz gorzej,dziś padł jeden koi około kilograma drugi 4 kilogramowy ledwo żyje ciągle pod powierzchnia wody,kąpany w oddzielnym zbiorniku z nadmanganianem 1 gram na 100l wody i nic nie pomaga,w stawie tez 2 karpie pływają pod powierzchnia i brak im sił witalnych,reszta niby ok,potem wstawie fotki jak to u mnie wygląda:)
_________________
S-M-O-L-E-N
 
 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2023-02-04, 11:49   

A to źródełko masz sprawdzone ? Może przepływa przez jakieś pola, gdzie rolnicy jakieś opryski robią, czy np. gnojówkę wylewają. I to spływa do źródełka razem z wodami gruntowymi... Jeśli tak może być to na Twoim miejscu zrobiłbym badanie wody w jakimś laboratorium.
Jak masz jakąś studnię to napuść z niej wody do jakiegoś większego zbiornika (ok 1000l) i przełóż tam te słabsze ryby, poobserwuj kilka dni czy będzie poprawa.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny