wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Równowga biologiczna w oczku wodnym
Autor Wiadomość
Jasiek_Poduszka 
Nowy


Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-12-15, 15:24   Równowga biologiczna w oczku wodnym

Witam

Pamiętam z akwarystyki że im większe akwarium tym łatwiej utrzymać tą równowagę i sprawa jasna że w oczkach wodnych jest podobnie, jednak....

Jeśli założymy że w oczku nie trzymamy ryb, to jaką minimalnie wielkość takie oczko musiało by mieć ,
założenia: zero ryb, zero chemii, zero techniki (pompy filtry etc...), słońce od 8 do 18 w środku lata
co do roślin dogadamy się, może być ich dużo :)
 
 
Wamali 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2022
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-22, 13:15   

Nawet 200l oczko może być bardzo ładny i stabilny. Dobrym pomysłem jest wybranie gatunku, który jest łatwy do usunięcia w przypadku przeludnienia, takiego jak Nitella flexilis. Drugą opcją jest sadzenie w pojemnikach gatunków, które rozmnażają kłącza. Im więcej roślin, tym mniej azotanów i glonów.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2022-07-08, 23:23   

Myślę że bez ryb nawet 100l to możliwe. Mam w sezonei w kastrach budowlanych same rośliny i jest ok
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pragmat 
Nowy


Dołączył: 04 Sie 2023
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-08-04, 12:50   

Witam Wszystkich na forum!

Podepnę swoje pytanie pod ten wątek: wszystko pięknie, same rośliny, bez rybek, a co z larwami komarów w takim zbiorniku?

Wkopałem wczoraj foremkę 600l o głębokości 60 cm i zakładając, że obsadzę roślinami w strefie przybrzeżnej, dorzucę rośliny pływające to co z owadami typu komar? Chyba kilka rybek będzie nieodzowne, a następnie filter... Tego chciałem uniknąć, podobnie jak chemii...
 
 
MJ 
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2021
Posty: 14
Skąd: WLKP
Wysłany: 2023-08-05, 21:44   

Larwy komarów zostaną zjedzone przez inne organizmy wodne (chrząszcze drapieżne). Komary unikają "zdrowych" zbiorników wodnych.
 
 
Pragmat 
Nowy


Dołączył: 04 Sie 2023
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-08-05, 23:04   

Przetestuję w realu. Tymczasem dziś wysadzałem pierwsze rośliny: trafiona przy brzegu pobliskiej rzeczki babka wodna, trochę rzęsy, kilka karbieńców, gorysz błotny i krwawnica.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-11, 17:59   

Witam.
Ludzie, odczepcie się od komarów. Nie wiem dlaczego oczko wodne kojarzy się zawsze z komarami. W tym roku ja komara nie widziałem i nie słyszałem, aby bzykał. Wpadacie w jakąś paranoje z tymi komarami. Zakładajcie oczka i nie myślcie o komarach. Tylko w ROD bez oczek są jadowite komarzyce. Od komara w P :soczek: Polsce nikt nie umarł. Ryba2008 :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Pragmat 
Nowy


Dołączył: 04 Sie 2023
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-08-11, 22:56   

Hmm... uważasz, że nie mamy prawa do własnej oceny miejsca w którym żyjemy i wpływu komarów na życia codzienne?

Mieszkam przy lesie, w pobliżu rzeka i rozlewiska. Po godzinie 19 trzeba zmykać do domu, a i tu włączać elektrofumigator, jak nie chcesz obudzić się z bąblami na twarzy i nie tylko!
W kastrze, w której przetrzymuję wodę do podlewania, aż się roi od larw, zbiornik na deszczówkę w ziemi strach otwierać, bo eskadry moskitów atakują bez zastanowienia... Nie zamierzam robić kolejnej wylęgarni komarów i mam nadzieję, że się uda :-)
 
 
MJ 
Początkujący


Dołączył: 07 Lip 2021
Posty: 14
Skąd: WLKP
Wysłany: 2023-08-13, 22:00   

Moje oko 4 tygodnie po wykopaniu było pełne larw. 2 tygodnie później ani jednej, i tak od paru lat nadal bez larwy komara.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny