wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
tunel foliowy z rurek PCV
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-07, 18:43   

pauliina napisał/a:
właśnie dlatego że jest bardzo dobry, po porównaniu z innymi dostępnymi w internecie ten jest najlepszy. Ma stalową konstrukcję, porządną folię, wiem bo to sprzedaję więc badziewia nie kupuję :-D

Ja w Twojej sytuacji kupiłbym sobie od siebie w takim razie 10 sztuk...

p.s.
:-D
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2014-03-07, 22:04   

pauliina napisał/a:
jeśli chodzi o tunel z rurek pcv to wydaje mi się że to zły pomysł, na jednym forum widziałam efekty deszczu i wiatru jakie oddziaływały na taki właśnie tunel, oto link
Ja polecam kupić tunel z rurek stalowych, będzie na pewno lepszy i mocniejszy


Deszcz i wiatr nie są takie groźne jak śnieg zimą. Najważniejsze jest aby folia była przysypana ziemią (kopiemy rowek i przysypujemy folię ziemią)
Co do konstrukcji to polecam pręty stalowe w rurce z miekkiego pcv. Oba konce wbijamy do ziemi na głębokość 80 cm aż do przyspawanej blachy ktôra zapobiega dalszemu wchodzeniu w ziemie. W ten sposób powstają bardzo sprężyste półkola. Całość łączymy prętem na szczycie wzdłuż tunelu. Drzwi najlepiej pospawać z okrągłych rur. Folię mocujemy po bokach przez przysypanie w rowkach ziemią. A w szczycie na drzwiach za pomocą specjalnych listw pcv. Znam tunele które wykonane w ten sposób stoją już chyba 10 lat.
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
pauliina 
Nowy


Dołączyła: 07 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-03-10, 08:25   

wolanin, wyczuwam sarkazm bądź ironię w twojej wypowiedzi. Nie zdarzyło ci się kupić czegoś od szefa jeśli wiesz że jest dobrze zrobione? Jeśli nie to może czas zacząć.

hns, swego czasu próbowałam z mężem zrobić tunel podobny do tego z twojego opisu, ale ze względu na chyba złe wykonanie tunel się zepsuł po większym wietrze. My robiliśmy z rurek PP, podobnie do ciebie wbiliśmy rurki w ziemię, ale nie aż tak głęboko. Niestety długo nam nie posłużył więc kupiliśmy gotowy. Jak na razie nie ma z nim problemów. Jeśli chodzi natomiast o folię to na zimę zabieram ją do domu i trzymam na strychu. Dlaczego powinno się ją wkopywać do ziemi?
_________________
www.dascompany.pl
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2014-03-10, 13:17   

pauliina napisał/a:
Dlaczego powinno się ją wkopywać do ziemi?

Wtedy nic jej nie ruszy, prędzej się porwie. O chowaniu na zimę można jednak zapomnieć, zostaje tylko odśnieżanie - jedyny poważny mankament tego rozwiązania.
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
Remi3 
Nowy


Dołączyła: 28 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Będzin
Wysłany: 2021-04-01, 08:06   

Spytam tutaj, by nie tworzyć nowego wątku o tej samej tematyce...
Planuje zakup niewielkiego tunelu foliowego z https://www.meblobranie.p...iowe-ogrodnicze i myślę nad jego rozmieszczeniem. Słyszałam, że nie powinien stać zbyt blisko budynków, aby go nie zacieniły, ale postawienie takiego tunelu na pustej przestrzeni chyba też nie jest najlepszym pomysłem (silne wiatry)? Macie zatem jakiś złoty środek? Gdzie stoją wasze tunele foliowe?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny