wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wolanin
2021-03-10, 19:55
Oczko wodne z basenu stelażowego
Autor Wiadomość
dyskowiec2 
Początkujący


Dołączył: 06 Mar 2021
Posty: 20
Skąd: MIŁOSŁAW
Wysłany: 2021-03-06, 11:13   Oczko wodne z basenu stelażowego

Witam .wszystkich . Z powodów rodzinnych musiałem zlikwidować moją akwarystykę i wszelkie roślinki w domu [ żona po przeszczepie szpiku ] .Z powodu ograniczonego miejsca chciałem zrobić oczko wodne i umieścić w nim 6-10 koi .Myślę o wykorzystaniu do tego basenu stelażowego o wym.366cm x 122cm. , który ewentualnie można by wkopać w ziemię ;40 50 cm. Jak koledzy widzą ten pomysł i czy jest realny Oczywiście do tego odpowiedni filtr

[ Dodano: 2021-03-06, 13:37 ]
Może Moderator przeniesie ten temat do działu Budowa oczka wodnego
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-07, 13:45   

Dlaczego chcesz sobie tak skomplikować budowę oczka?
 
 
dyskowiec2 
Początkujący


Dołączył: 06 Mar 2021
Posty: 20
Skąd: MIŁOSŁAW
Wysłany: 2021-03-07, 21:18   Oczko wodne z basenu stelażowego

Działka mała ,mały teren na takiej wielkości basen i nic więcej , .Jest to teren pomiędzy wjazdem do garażu a przejściem do gabinetu kosmetycznego córki . Ponad 40 lat miałem dyskowce a w zaistniałej sytuacji chciałbym mieć kilka rybek na powietrzu . Myslałem o 2 akwa 500l które mam i karasiach ale jednak klasa koi to coś innego . W basenie będzie lepsza obserwacja oraz że żaden dzieciak nie wpadnie Na zimę jak będą mrozy pójdą do dużych baniaków -1000l - do warsztatu .Mam pytanko czy ktoś z kolegów w takim basenie trzyma wodę zimą

[ Dodano: 2021-03-08, 06:40 ]
Pokornie czekam na jakieś sugestie , podpowiedzi kolegów
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-03-10, 19:59   Re: Oczko wodne z basenu stelażowego

Koi raczej 6 niż 10, za to niech będą jak najładniejsze...
I jak już robić dla nich zbiornik, to przy takich wymiarach głębokość dobrze byłoby dać większą, tak z 1,5m. A gdzie i ile masz miejsca na filtrację? Może dasz jakiś szkic?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
dyskowiec2 
Początkujący


Dołączył: 06 Mar 2021
Posty: 20
Skąd: MIŁOSŁAW
Wysłany: 2021-03-11, 02:48   Oczko wodne z basenu stelażowego

Teren to prostokąt 6x4 . Zbiornik ograniczony wysokością gotowego basenu .Przy tej wysokości będzie miał 10000 l wody .Ten zbiornik oprócz podłoża ze styroduru będzie opasany blachą ocynk malowaną w jednym kawałku i ocieplony aby nie było skoków temperatury .Do tego filtr z beczki . Całość obsadzona roślinnością .Oglądałem twoje oczko i rybki -super
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-03-11, 11:59   Re: Oczko wodne z basenu stelażowego

Dzięki. Wiem, że takie wymiary ma basen, ale ten basen ma sporo minusów, choćby kolor...
Dla koi lepsze byłoby 1,5m - opisuje się to tak, że te ryby jak podrosną do jakichś 60-70cm, to chciałyby też popływać góra - dół, podejść do karmienia od dołu, etc.
Nadal nie wiem, jak duży i gdzie chcesz umieścić filtr, a zapewne wiesz, że przy koi to sprawa pierwszorzędna.
W murowanym zbiorniku możesz swobodnie zaprojektować odpływ denny i porządną filtrację.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
dyskowiec2 
Początkujący


Dołączył: 06 Mar 2021
Posty: 20
Skąd: MIŁOSŁAW
Wysłany: 2021-03-11, 17:18   Oczko wodne z basenu stelażowego

Kolor zapewne zrobi się zielony od glonów .Filtr jeden mechaniczny ze szczotkami z beczki plastikowej 200 l o grubych ściankach , w zamyśle ma być poziomy z otwieraną częścią do czyszczenia gdyż beczkę mam taką która ma tylko korek Ewentualnie zakupię z zdejmowaną górą. Drugi biologiczny z beczki 30 l z odkręcanym deklem. Wszystko ma współpracować z pompą do co .Tylko takie oczko planuję .Mam 60 na karku i zawsze potomni łatwo go zdemontują
 
 
dyskowiec2 
Początkujący


Dołączył: 06 Mar 2021
Posty: 20
Skąd: MIŁOSŁAW
Wysłany: 2021-03-12, 19:14   Oczko wodne z basenu stelażowego

Z tym filtrem wstępnego oczyszczania to kombinuję tak .Filtr w poziomie i z jednego boku ma wyciętą klapę [ 1/4 obwodu ] to zamontowane z powrotem na zawiasach i zapinkach .Tylko dopasować odpowiednią uszczelkę Jeżeli nie będzie odpowiedniej uszczelki to beczka otwierana , w pionie z rusztem i szczotkami .Ma być to układ ciśnieniowy z pompą na początku
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny