wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowoczesne oczko wodne przy tarasie.
Autor Wiadomość
appaloosa 
Nowy


Dołączył: 26 Maj 2020
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-26, 10:17   Nowoczesne oczko wodne przy tarasie.

Witam wszystkich

Chciałbym pochwalić się moim oczkiem wodnym budowanym w zeszłym roku.

Oczko wodne zostało wymurowane z bloczków betonowych 14x24x36 cm zabezpieczonych masą bitumiczną, oraz od zewnątrz folią kubełkową. Wyprofilowane ziemią oraz wyłożone włókniną oraz folą EPDM. Pojemność oczka to około 8m3. Zamysł był taki, żeby siedząc na tarasie można było zamoczyć nogi w wodzie :-)

Zarybienie to w tej chwili około 10 karasi ozdobnych, 4 orfy złote oraz kilka małych karpi koi.

Rośliny w strefie płytkiej to kosaciec żółty, przęstka pospolita, mięta nadwodna, papirus (nie zimuje i trzeba go zabierać do domu), rozpław niebieski, strzałka wodna, łączeń baldaszkowaty.
Chciałbym posadzić też tarczeń wirginijski, ale nigdzie go nie mogę znaleźć.

Na dnie oczywiście grzybień wodny w dość unikalnej kolorystyce, rdestnica, a na powierzchni próbuję utrzymać osokę aloesowatą.

Niecki w oczku zostały zasypane BioKalonitem - z tego co pamiętam weszło ok 600kg. Podobno ma pochłaniać fosfor z wody. Nie mierzyłem jeszcze parametrów wody. Będę to robił za ok tydzień więc podzielę się wynikami.

Filtr i pompa to Oase FiltoMatic CWS Set 7000, zawiera lampę UV i bardzo dobrze czyści oczko - woda jest klarowna i przejrzysta.

Zastosowałem też fontanny do oczka, z podświetleniem - Oase Water Jet Lightning

Oczko zwieńczone jest płomieniowanymi płytami granitowymi o grubości 4cm, klejonymi na Mapei Keraflex Maxi S1

Galeria zdjęć oczka na Google

Do zrobienia pozostało kilka rzeczy, min. zabudowa filtra bo teraz stoi na tarasie, przesadzenie lilii w inny pojemnik i być może dodanie drugiej aby bardziej zacieniała zbiornik bo oczko stoi na pełnym słońcu. Kilka innych drobnostek.

Jeżeli macie jakieś pytania, uwagi dotyczące projektu, lub chcecie wybudować u siebie podobne oczko i potrzebujecie jakichś szczegółów - mogę udostępnić plany.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny