wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zielone włosie
Autor Wiadomość
Kamil8777 
Nowy


Dołączył: 08 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: Suwalki
  Wysłany: 2020-03-08, 18:28   Zielone włosie

Witam. Mam problem z zielonym wlosiem w swoim oczku. Po wyczyszczeniu minie tydzien i jest to samo. Jak temu zaradzic? Czy jest mozliwe ze to przez oczyszczalnie przydomowa? Jest ona w odleglosci ok 8 metry od oczka. Pomocy!
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2020-03-08, 18:59   

Jeżeli woda z Oczka nie ma kontaktu z tą z oczyszczalni to nie..
To niestety częsty problem, prawdopodobnie masz w wodzie za dużo substancji odżywczych (fosforany) i obecnie jeszcze rośliny nie wegetują tak mocno żeby te substancje wykorzystywać..
Poczekaj lub obniż poziom fosforanów.. Ewentualnie I-Tronic - sam to założyłem i działa.
Poczytaj trochę forum o glonach nitkowatych.. Sporo się dowiesz co ewentualnie u Ciebie może pomóc..
_________________
Wodom Cześć!
 
 
Kamil8777 
Nowy


Dołączył: 08 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: Suwalki
Wysłany: 2020-03-08, 19:13   

To znaczy myślę że te pozostałości z oczyszczalni moga przesiakac do oczka bosmaczki są opuszczone gdzieś ok 5 metry od oczka. Ok poczytam dzięki za rade
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2020-03-08, 20:42   

Z tego co napisałeś wnioskuję że oczko masz naturalne. (nie wyłożone folią..)
Jeśli tak to jest to możliwe że coś jednak przesiąka.., a jeśli tak jest to kiepsko i raczej jedyne co może trochę pomóc to maksymalna ilość roślin jaką jesteś w stanie zaakceptować w oczku.. Trzciny, kosaćce itp.
Tylko w naturalnym zbiorniku będzie trzeba je mocno kontrolować bo lubią się rozrastać.. Zwłaszcza jak są nawożone..
_________________
Wodom Cześć!
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-10, 09:57   

Oczywiście glony nitkowate. Są mniej kłopotliwe niż te jednokomórkowe które wywołują efekt zielonej wody. U ciebie przy ciągłym nawożeniu wody przez śaczki z oczyszczalni raczej będziesz się z nimi ciągle męczył. Pozostaje tylko i ręczne wybieranie i maksimum roślin.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-03-11, 19:22   

Paradoksalnie glony nitkowate + przejrzysta woda to oznaka świetnej równowagi biologicznej. Ale to marna pociecha.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
josyl 
Początkujący


Dołączyła: 20 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Łapy
Wysłany: 2020-03-31, 07:54   

Miałam to samo w swoim oczku. Niestety glony rosną nawet zimą. Woda była gęsta od zielonych nitek mimo że 80% tafli wody zajmowały rosliny. Problem skończył się po zainstalowaniu I-tronica o najmniejszej mocy. Już ponad 5 lat nie mam glonów, rosliny rosną pięknie i ryby są zdrowe. Jeżeli inne sposoby zawodzą to jest to jedyna szansa, żeby cieszyć się pięknym oczkiem a nie cały czas prowadzić walkę z glonami. Pozdrawiam
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-04-11, 17:55   

Ja mam oczko już czwarty rok i do tej pory nie miałem w ogóle glonów nitkowatych. W tym roku już w lutym zauważyłem ich mnóstwo. W oczku mam bardzo dużo roślinności wodnej. Na razie glony wybieram ręcznie. Czy łagodna zima mogła spowodować ich rozrost? Oczko mam wyłożone folią. Pojemność to ok 15 kubików.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-13, 07:07   

łagodna zima przyśpieszyła ich rozrost, ale itak by rosły. Jak ci glony nitkowate bardzo przeszkadzają możesz /jak nie masz koi/ obniżyć ph wody do 6,5 lub deczko niżej.
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-04-13, 10:34   

Mam 10 karpi koi, lecz ilość glonów była zbyt duża. Spróbuję z obniżeniem ph.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-13, 16:31   

Józef 52 napisał/a:
Mam 10 karpi koi, lecz ilość glonów była zbyt duża. Spróbuję z obniżeniem ph.

Rób to pomału. Dobrze by było jakbyś wcześnie sprawdził ilość azotanów i azotynów w wodzie. Przy wysokiej najpierw obniż.
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-04-15, 08:58   

Jak zrobi się trochę cieplej to wymienię wodę w oczku i przy okazji wyczyszczę je. Zatopię również worek jutowy z kwaśnym torfem.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-15, 16:16   

Józef 52 napisał/a:
Jak zrobi się trochę cieplej to wymienię wodę w oczku i przy okazji wyczyszczę je. Zatopię również worek jutowy z kwaśnym torfem.

Jak wymienisz wodę to zamiast glonów nitkowatych będziesz miał "zupę szczawiową".Nie pozbywaj się dojrzałej wody, tylko na czas czyszczenia gdzieś ją przelej.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny