wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o propozycje kształtu oczka 3x2m
Autor Wiadomość
wesolcmg 
Nowy


Dołączył: 03 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2019-12-03, 21:00   Proszę o propozycje kształtu oczka 3x2m

Witam.
Wyszykowałem sobie miejsce na działce ROD do odpoczynku w upały i wygospodarowałem miejsce chyba na oczko.
Foto oczko-1 przedstawia gabaryt i ewentualny kształt dna.(wołałbym więcej płycizny by ryby było widać w okazałości)
Foto oczko-2 przedstawia oczko a dookoła miejscówka na biesiadowanie za na ławkami/krzesłami rośnie miskant olbrzymi czerwone kółka to beczki z filtracją.
Górą jak się uda to będzie chronił nas żagiel przeciwsłoneczny.
Prosiłbym was moi drodzy o pomoc w ukształtowaniu dna uznając wasze doświadczenie.
Jakiś czas temu musiałem zrezygnować z akwarystyki w domu a teraz próbuje na działce mieć ryby :pa:
Pozdro.

oczko-2.png
Plik ściągnięto 5099 raz(y) 2,69 KB

oczko-1.png
Plik ściągnięto 5099 raz(y) 3,42 KB

 
 
wesolcmg 
Nowy


Dołączył: 03 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2019-12-27, 10:22   

Prostokątne nie musi być tylko w tym zakresie muszę się zmieścić, może być jajko itp.
Czy mogę zrobić dosyć długą półkę taka płyciznę by można było popatrzeć na ryby? Czy raczej woda nadmiernie się będzie grzała.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-27, 12:04   

Możesz, ale kolorowe ryby przy średnio czystej wodzie będzie widać na głębokości 0,5m. Przy planowanej przez ciebie maksymalnej głębokości 1,3m i wymuszonym przez filtracje ruchu nie powinieneś mieć żadnego kłopotu z nadmiernym nagrzewaniem się wody.
Półki zrób tak jak proponuje ci Bolekso. Przy tej wielkości oczka wystarczyła by właściwie tylko jedna.
 
 
wesolcmg 
Nowy


Dołączył: 03 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2019-12-29, 18:31   

Tylko jak dużą powierzchnie dna przeznaczyć na głębokość 1,3m ?
Czy ta głębokość powinna być na środku czy może być tj. na rys. przy jednym brzegu od strony filtrów?
Pompę wrzucić na gł. 1.3m? by cały syf ściągało.
Pozdro.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-29, 18:40   

Strefę maksymalnej głębokości zrób jak największą. Jej umiejscowienie nie jest właściwie ważne, zrób tam gdzie ci wygodnie.
Ja pompę mam tak na 1/2 maksymalnej głębokości. W razie jakiejś awarii /a taka już mi się raz przydarzyła/ nie zostanie z oczka wypompowana cała woda.
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-12-30, 06:20   

W okresie letnim to lepiej jak pompa nad dnem, zbiera osady poruszane przez ryby. Przez 25 lat nie mam żadnych osadów i nie muszę czyścić dna. Oczywiście istnieje ryzyko w razie awarii ale jak wszystko solidnie zrobione i nie ma błędu w konstrukcji filtracji to się nic złego nie stanie. Nie uwzględniłem faktu że widzę oczko przez okno i łatwo mogę interweniować. Jak się bywa rzadko to jednak lepiej dać margines bezpieczeństwa i pompę spuszczać na dno tylko podczas pobytu.
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny