wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdychające rybki w oczku wodnym
Autor Wiadomość
PaulinaWit 
Nowy


Dołączyła: 06 Maj 2019
Posty: 8
Skąd: kalisz
  Wysłany: 2019-05-06, 21:30   Zdychające rybki w oczku wodnym

Cześć, od kilku lat mam małe oczko wodne. Co roku na zimę przenoszę rybki do wanny w piwnicy, jak przychodzi wiosna to rybki z powrotem wpuszczam do oczka. Rośliny zawsze sadzę te same. Kamienie myję i też wrzucam te same. Po zalaniu oczka wodą czekam kilka dni i wpuszczam rybki. W tym roku po kilku tygodniach od wpuszczenia rybki zaczęły padać kolejno, w odstępie kilku dni. W obecnej chwili zostały 4 które są apatyczne, mało jedzą. Myślałam, że to wina pokarmu który został z poprzedniego roku ale zmieniłam go, dokupiłam nowe rybki i te też zaczęły padać. Gdzie szukać przyczyny? Żal mi tych rybek, długo były ze mną, a widać że się męczą, bo dwa dni przed zdechnięciem leżą na boku przy powierzchni i oprócz oddychania to nie robią nic.

Oczko:
- pojemność 850l,
- kilka karpi i kilka karasi (raczej mniej niż więcej, z czego karpie padły pierwsze, karasie się trzymają),
- PH 8,3-8,4
- Twardość ogólna 20°dH (zakupiłam już zmiękczacz ale wątpię, żeby to miało coś do rzeczy)
- oczko jest w większej mierze zacienione
- filtr uv
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-05-06, 21:46   

Na 850 l kilka karpi i kilka karasi trochę dużo a badałaś azotany Może zatruwają się własnymi odchodami karpie to straszne świniaki Rozumiem że fontanna i napowietrzacz chodzą cały czas ?
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2019-05-06, 22:31   

Witam myślę że problem tkwi w wodzie.
Problemu nie stanowią azotany tylko NH3 i NO2
Podmień po 20% wody w oczku przez 3 dni.
Skąd czerpiesz wodę? Jeżeli nie jest chlorowana można zrobić jedną podmianę wody 50% Należało by też dodać bakterii nitryfikacyjnych.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-07, 12:06   

Jakbym chciał się pośmiać to powiedziałbym dokup ryb i usuń wszystkie rośliny. Ale lepiej zrób odwrotnie. Poszalałaś trochę z tymi karpiami w 800l.
 
 
PaulinaWit 
Nowy


Dołączyła: 06 Maj 2019
Posty: 8
Skąd: kalisz
Wysłany: 2019-05-07, 22:38   

Mam testy paskowe 6w1 i wszystko jest w normie (azotyny i azotany bliskie 0) za wyjątkiem twardości ogólnej która wynosi 20. Napowietrzacz chodzi całą dobę.
Wodę (ok. 50%) wymieniłam jak padła pierwsza rybka. Wodę biorę z sieci, chloru w niej nie ma.
Rybek od zawsze było ok -+10szt i zawsze śmigały i tarły się jak głupie.

Co do roślinek to jeszcze nie wypuściły pędów tak jak bym chciała może dlatego wydaje się, że jest tam ubogo ;)
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2019-05-08, 12:52   

Rybek faktycznie jest za dużo troszkę :? czasem przypałęta się jakiś paskudztwo nie wiadomo skąd ,może spróbować zieleń malachitową dolać
_________________
miłego dnia
http://www.montaz-anten-tv.pl
https://ragdoll-hodowla.pl
 
 
PaulinaWit 
Nowy


Dołączyła: 06 Maj 2019
Posty: 8
Skąd: kalisz
Wysłany: 2019-05-10, 08:09   

Może i za dużo faktycznie, kiedyś o tym nie wiedziałam ale mimo to rybki zawsze żyły. Teraz pojawiła się piana na oczku, może mieć to jakiś związek ? Albo jest chociaż jakimś wskaźnikiem gdzie szukać przyczyny?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-10, 20:04   

800l 10rybek to 80l na jedną. Karasie przeżyją ale karpie nie.
Piana najczęściej oznacza białko w wodzie. Wskazuje, że gdzieś musi leżeć coś zdechłego.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny