wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Małe oczko
Autor Wiadomość
thruder 
Nowy


Dołączył: 25 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-04-25, 10:22   Małe oczko

Witam, dostałem małe zlecenie od rodziców, żeby stworzyć im małe oczko w ogrodzie ;p

Tak poczytałem parę postów, ale pytań mnóstwo.

Ma być to nie za duże oczko. Mam dostęp do folii PE do oczek 3x4m w cenie 50zł :) Poczytałem o tej folii, niby słaba niby na 1-2 sezony ale z drugiej strony jest to początek i nie wiadomo czy rodzicom się spodoba oczko jak to wyjdzie w praktyce, czyszczenie itp.
Także jak nie znajdę taniej folii PVC to wezmę PE. Oczko będzie miało z 2.5m na 1.5m coś koło tego malutkie, ozdobne tak na prawdę i nie głębokie 50-60cm. Czy będą tam ryby? Nie wiem może coś małego ale trzeba się zastanowić co na zimę z nimi.... Padł pomysł żółwia, niby spoko ale też problem na zimę i jak podrośnie.
Kolejne pytania co pod spód folii?
Mam pompkę taką fontannę co wyrzuca wodę w górę, jakaś taka mała co może na 1m wyrzuci wodę, do tego mam filtr kaskadowy z akwarium dość spory, myślicie że przefiltruje to trochę tę wodę chociaz?
To chyba tyle ze wstępnych pytań,
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-04-26, 14:48   

Nie rób wszystkiego na raz. Folia PE jest oczywiście kiepska, sam zobaczysz dlaczego, ale na taki mały projekt może być. Wywali się ją jeśli zachce się czegoś poważniejszego albo oczko nie wypali.
W każdym razie na początek daruj sobie rybki i żółwia. Postaraj się raczej o ładne wykończenie brzegów. Ładną kompozycję roślin, dobrze zbudowaną kaskadkę (bez fontanny). Gdy to się spodoba i będzie działać to reszta sama przyjdzie. Najgorsze co możesz zrobić to wykonać to na łapu capu. Czyli dół i niezamaskowana na brzegach świecąca się folie PE (pewnie będzie niebieska znając życie). Poprzeglądaj dział galerii oczek. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji.
Co do tego co pod oczko: to po prostu geowłóknina. Postaraj się by nie było na dnie ostrych kamieni, korzeni i tyle.
 
 
Pike5 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 102
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-04-26, 16:02   

Zrób tak jak napisał Luzio nie wstawiaj rzędu doniczek na rośliny bo to wygląda nienaturalnie szczególnie od listopada do kwietnia kiedy nie ma roślin i są dobrze widoczne , zamaskuj folie. Dopóki nie będzie ryb spróbuj gdzieś złowić trochę rozwielitek i wpuścić do oczka woda będzie kryształ. Nie włączaj pompy ani fontanny bo to zabije rozwielitki a to najlepszy naturalny filtr.
 
 
thruder 
Nowy


Dołączył: 25 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-04-26, 17:13   

No wreszcie ktoś odpisał:D czyli za pomocą tej fontanny zrobić po prostu mała kaskada? Jakieś rady co do tego? I jaki kształt oczka najbardziej optymalny?
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-04-26, 21:35   

Kaskada jest naturalniejsza. Choć pompy faktycznie mogą zabijać żyjątka. Choć może przy nie dużym podnoszeniu i przepływie przetrwają. Nie znam się na tym. Ale kaskadka z małym strumykiem doda większego uroku niż fontanna. Co kształtu to zrób okrągłe. Jak oczko to oczko. Przy tak małej powierzchni nie ma co kombinować.
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2020-05-12, 15:59   

polecam kupić porządna lampe UV. ja ostatnio kupiłem 800 W i jest niezawodna.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-12, 17:39   

800W? To do jakiego oczka?
 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2020-06-18, 09:53   

wrodomin napisał/a:
ja ostatnio kupiłem 800 W i jest niezawodna.

Nie ma takich lamp dostępnych w akcesoriach do oczek wodnych.
Największą jaką znalazłem do oczek/stawów to 240W
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny