wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAKI FILTR ZASTOSOWAC
Autor Wiadomość
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-02-23, 19:31   

Ciekawe czy ktoś odwiedzający te forum używa kupnych filtrów. Oczywiście pomijając wyzwanie koi pondów.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-02-23, 19:35   

Ja mam kupny :P
 
 
malaogrodniczka 
Początkujący


Dołączyła: 22 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-02-23, 23:20   

Qba napisał/a:
Ja mam kupny :P


I jak ci się sprawdza ? Masz przepływowy czy ciśnieniowy ?

[ Dodano: 2017-02-23, 23:28 ]
luzio napisał/a:
Ciekawe czy ktoś odwiedzający te forum używa kupnych filtrów. Oczywiście pomijając wyzwanie koi pondów.


I tego zrozumieć nie jestem w stanie, bo przecież te filtry zatrzymują tylko części stałe, a przecież pozostają jeszcze bakterie chorobotwórcze i pasożyty.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-02-24, 00:48   

Jeśli chodzi o czystość wody to jestem zadowolony. Mam przepływowy z lampa UV 11w. Nie wiem jak sobie radzi z bakteriami, których się tak obawiasz więc tu się nie wypowiem. Mogę tylko powiedzieć, że często wchodzę do oczka żeby coś poprawić itp i żadnych zmian skórnych nie zaobserwowałem.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-02-24, 10:48   

malaogrodniczka napisał/a:

I tego zrozumieć nie jestem w stanie, bo przecież te filtry zatrzymują tylko części stałe, a przecież pozostają jeszcze bakterie chorobotwórcze i pasożyty.

Filtry kupne są po prostu droższe. Za kilka razy mniejsze pieniądze można zbudować samemu coś lepszego i bardziej wydajnego. Bo, tak jak napisałem wcześniej, filtr biologiczny nie wymaga żadnej wielkiej techniki.
Ta jest jedynie w ewentualnej lampie UV, która też nie jest niezbędna.
Zerknij sobie np. na https://www.youtube.com/watch?v=rY_dmPimme4
Proste? Wręcz prymitywne a woda ok :)

Dziwi mnie też jak można się bać wody własnego oczka... Ciekawe jak funkcjonowałyby te wszystkie, tak modne dzisiaj, naturalne baseny. Które powstały tylko dlatego właśnie by nie używać chemii.
Jak chcesz to zajrzyj do mojej galerii gdzie zobaczysz jak moja mama pławi się w małej kamionce, przez którą przepływa oczkowa woda. Czysta przyjemność :)

Tak to już działa że nasze ciała są dostosowane do naturalnego środowiska. Bo inaczej dawno bylibyśmy archeologiczną ciekawostką ;)
Tylko że obecnie wszechobecna chemia, szczepionki, antybiotyki, fale elektromagnetyczne tworzą z człowieka coraz mniej przystosowany do naturalnego środowiska byt.
Ciekawe jest że ludzie wolą w to brnąć zamiast zaufać temu co przez setki tysięcy lat znakomicie działało :P
 
 
Grzesp 
Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 50
Skąd: óć
Wysłany: 2017-08-01, 09:44   

Stanąłem przed dyelematem jaki filtr wybrać.
Mój jest za mało wydajny
Mam aktualnie TIP PMA 8000 UV 9
Oczko ok 5m3
Ryby: Koi i karasie ok 15 sztuk
Pompa była 2400l/h + lampa UV-C 9W. Pompę zmieniłem na AquaNOwa 6500L/h z odejściem na skimmer.
mam 3 gąbki, biobal i dwa kilogramowe worki z zeolitem

Woda nadal nie jest klarowna a glony doskonale się czują w strefie płytkiej

Nie bardzo wiem jaki filtr wybrać
Początkowo chciałem kupić FILTR CIŚNIENIOWY CPF-20000 Z LAMPĄ UV-C 36W.
Posiada zestaw bioballi 6 gąbek

oglądam też przelewowe AQUA SZUT EXTREME 50
 
 
larix 
Początkujący


Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2018-04-26, 21:51   

Proszę Was o radę. Co byście wybrali?

http://sklep.oczkowodne.n...ych-stawow.html

czy

https://erumaqua.pl/stawy-i-oczka-wodne/filtracja/filtry-grawitacyjne/filtr-przeplywowy-do-stawu-oase-biotec-screenmatic-18.html

[ Dodano: 2018-04-27, 18:19 ]
Hop, hop, czy jest ktoś na formu kto może mi poradzić?
 
 
ANDZIA404 
Nowy


Dołączyła: 01 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: poznan
Wysłany: 2019-04-01, 22:02   filtr

Witam, mam oczko wodne o pojemności 8 tyś. litrów z rybkami,jakieś roślinki tez się znajda ale wszystko jeszcze małe i aktualnie szukam do niego filtra...Czy ktoś posiada urządzenie AN NBPF-9000, filtr samoczyszczacy z UV-C 11W. i może mi powiedzieć czy to dobry wybór? pozdrawiam
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-02, 17:22   

Witam też mam oczko 8m3 i u mnie 3 beczki po 120 litrów mają co robić więc raczej odpuściłbym to sobie No chyba że będziesz go czyścic dwa razy dziennie
 
 
ANDZIA404 
Nowy


Dołączyła: 01 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: poznan
Wysłany: 2019-04-02, 21:07   

Może ma Pan racje, ale to nie jest tak, że pewnie faktycznie będę musiała go czyścić dwa razy dziennie tylko prze pierwsze dwa może trzy tygodnie a potem jak już woda będzie w miarę czysta to czyszczenie może raz w tygodniu albo i rzadziej? a może zainwestować w filtr do większej pojemności np.10 metrów albo 12? Szczerze mówiąc nie mam zbytnio miejsca na dwie, trzy beczki po 120 litrów dlatego szukam jakiegoś "gotowca"
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-02, 21:34   

Te filtry "gotowe" mają bardzo małą pojemność wody ja przy 3 beczkach czyściłem je co tydzień prawie przez cały sezon Oczywiście wszystko zależy ile masz ryb i jakich, jaka i ile rośliności czy masz strefe bagienną jest naprawde dużo czynników U mnie świetnie spisał się strumyk z roślinami Nie zależy mi na tym by odciągać Cię od kupna filtra gotowego ( żaden w tym mój interes ) możesz kupić to nie majątek najwyżej odsprzedasz taniej jak się nie sprawdzi Ja tylko patrzę na temat z doświadczenia godne polecenia są filtry bioklar ale to już wydatek Napisz coś o oczku jakie wymiary głębokość jakie ryby rośliny kiedy oczko założone może jakieś foty Zawsze bedzie łatwiej coś doradzić ;)
 
 
ANDZIA404 
Nowy


Dołączyła: 01 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: poznan
Wysłany: 2019-04-03, 18:43   

oczko ma ok. 2,5x5 metrów. w najgłębszym miejscu jest ok 150 cm. oczko w sumie zrobione dopiero w zeszłym roku wiec całkowicie kiełkuje w tym temacie...Jeśli chodzi o rybki to głównie Karpie Koi i kilka karasi, może łącznie 20 sztuk. obecnie jest napowietrzane ( było tez przez cala zimę), posiadam również fontanne. Roślinki hmm... na pewno jakieś lilie, w zeszłym roku kupiłam jeszcze coś,ale niestety nie pamiętam nazwy. No i przywiozłam sobie coś z jeziora.

[ Dodano: 2019-04-03, 19:45 ]
niestety nie wiem jak dodać zdjęcia 😕
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-03, 19:09   

Zeby dodać zdjęcie musisz skorzystać z odpowiedzi a nie z szybka odpowiedz Jest nad szybką odpowiedzią po lewej stronie i poźniej pod opisem klikasz dodaj zdjęcie i wgrywasz z kompa

[ Dodano: 2019-04-03, 20:18 ]
Ja mam 7 karpi, lina, 2 karasie i 2 jesiotry ogółem 12 ryb i naprawde ten filtr ma co robić Piszesz że głownie masz karpie koi poczytaj jakie są to świniaki Mają taki metabolizm że nie przetrawiają jedzenia zależy jeszcze czym karmisz no i robią spustoszenie w roslinach ryją w ziemi i wyżerają rosłiny W zeszlym roku miałem pełno roślin teraz wyciągnąłem 6 pustych doniczek Więc proponuję poczytać jeszcze o filtracji karpi koi i odpuścić ten filtr albo niestety odpuścić karpie
 
 
ANDZIA404 
Nowy


Dołączyła: 01 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: poznan
Wysłany: 2019-04-05, 19:33   

wiem,ze karpie to brudasy, ale szczerze mówiąc bardzo mi się podobają i raczej chciała bym zostać przy ich hodowli. Tak czy inaczej, jakiś filtr musze kupić i to jeszcze w tym miesiącu. Moze po prostu filtr na większe litry? np. 12000 albo 16000? Potrzebuje pomocy co do zakupu sprzętu. Wiem, ze każdy producent mi powie,ze jego filtr jest naj lepszy, a mi nie o to chodzi -szukam skutecznego i nie za miliony na początek. Nie ukrywam, ze może za 3,4 lata będę chciała zmienić na coś lepszego, ale dopóki jestem na początku drogi z oczkiem - nie chce wydać tysięcy...Max moze 600 zł
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-05, 21:32   

No za tą kwotę to najlepiej zrobić samemu Ponieważ będzie z dwa razy bardziej pojemny niż kupisz bo będzie z 3 razy bardziej wydajny niż kupisz i będziesz mogła go dostosować do własnych potrzeb
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny