wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne Józka
Autor Wiadomość
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2018-09-24, 14:23   

Czytam o tym twoim oczku i nie mogę pojąć po co ci ta głębia i te strome ściany.Swobodnie można było dać 1,5m,a jak już takie strome to ta ruchoma warstwa gruntu tym bardziej się przemieszcza.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-24, 18:45   

20m metrów to przesada, gdzies ci się zagnie albo coś przygniecie. Ja stawiam na płycie betonowej tak z 1metr od oczka i przykrywam.
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-09-24, 19:34   

ja w zeszlym roku mialem pompke obok.oczka, przykryta wiadrem zeby sie zamokla, oczywiscie stala na drewienku i wiadro tez, mrozy byly duze dochodzily do -20 a mimo to pracowala cala zime bez problemow
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-09-24, 19:55   

jurek47 napisał/a:
Czytam o tym twoim oczku i nie mogę pojąć po co ci ta głębia i te strome ściany.Swobodnie można było dać 1,5m,a jak już takie strome to ta ruchoma warstwa gruntu tym bardziej się przemieszcza.


Oczko po wybetonowaniu przetrzymało ubiegłą zimę bez folii. Skarpy są zakotwione kotwami betonowymi dł. 1 metr w rozstawie co 10 centymetrów i mniej. Na to położona jest warstwa betonu, a następnie siatkobeton. Strefa naporu lodu jest pod kątem ok. 45 stopni (żelazobeton). Myślę że oczko mnie przeżyje.
Jeżeli chodzi o głębokość to jest mi potrzebna aby wody było jak najwięcej, oraz aby czyścić oczko jak najrzadziej.
taniw miałem zamiar umieścić wężyk od powietrza w wężu ogrodowym 3/4 cala którego końce chciałem zatkać silikonem. Myślałem, że tłocząc ciepłe powietrze coś na tym zyskam. Robię wszystko po raz pierwszy i popełniam mnóstwo błędów - dlatego pytam się na forum ludzi z doświadczeniem w tym temacie.
Kupiłem dwie sztuki styropianu o wymiarach 100x50x13 centymetrów, chcę z tego zrobić przerębel.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-25, 07:31   

Józef 52 napisał/a:
taniw miałem zamiar umieścić wężyk od powietrza w wężu ogrodowym 3/4 cala którego końce chciałem zatkać silikonem. Myślałem, że tłocząc ciepłe powietrze coś na tym zyskam. Robię wszystko po raz pierwszy i popełniam mnóstwo błędów - dlatego pytam się na forum ludzi z doświadczeniem w tym temacie.
Kupiłem dwie sztuki styropianu o wymiarach 100x50x13 centymetrów, chcę z tego zrobić przerębel.

Ale nawet jakbyś to owinął wełną, to przy mrozach powietrze płynąc 20 m wyziębi się.
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2018-09-25, 09:10   

Stosowałem takie podłączenie . Pompka zainstalowana była w piwnicy gdzie jest temperatura ok 17'C. Największy problem stanowi skraplanie się wody w wężyku na zewnątrz na skutek różnicy temperatur powietrza i rurki . Niestety nie pomaga dodatkowa otulina np w postaci peszla elektroinstalacyjnego + pianka poliuretanowa. W pierwszej kolejności w rurce w nocy przy mrozie tworzy się śnieg , w ciągu dnia przychodzi odwilż tworzy się woda i kolejnej nocy zamarza .Przy stałej temperaturze ujemnej nie jest to tak uciążliwe śnieg łatwo oczyścić.
Choć trzeba przyznać że ilość dostarczonego ciepła do oczka jest znaczna.
W dużym stopniu ogranicza powstawanie pokrywy lodowej.
Nie wiem jeszcze może spróbuje doprowadzić powietrze do oczka wężem ogrodowym 1/2 cala może jakiś pojemniczek na skropliny.
_________________
----
Moje oczko wodne
----
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-09-25, 18:21   

Ja chciałem te węże poprowadzić w ziemi, lecz definitywnie zrezygnowałem z tego. Pompa napowietrzająca będzie na mostku. Czy wilgoć jej nie zaszkodzi?
Woda w oczku ma temperaturę +14 stopni, ryby na razie jedzą pokarm.

[ Dodano: 2018-09-26, 12:33 ]
P.S. W czym umieszczacie pompę powietrza, jeżeli jest na zewnątrz, aby deszcz jej nie zaszkodził?
 
 
Daniel445 
Nowy


Dołączył: 12 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-08-12, 09:39   

Bardzo fajny temat to jest do poruszenia.Osoba która założyła ten temat jest bardzo inteligentna.
_________________
egzamin na uprawnienia budowlane
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny