wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdychające Rybki :-(
Autor Wiadomość
krisgabi 
Nowy


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: 2018-08-22, 12:45   Zdychające Rybki :-(

Witam serdecznie. mam mały problem od jakiegoś czasu około 30-40 dni co jakiś czas wyławiam małe martwe rybki na chwilę obecną około 10 szt oraz 3-4 szt około 7-10 cm , wyłowiony rybki nie mają jakiś szczególnych znaków choroby.. zastanawiam się gdzie jest przyczyna. Oczko nie jest duże około 3x3m i głębokość po środku z 150cm,mam je z 10 lat w oczku różne roślinki, napowietrzacz powietrza z 3 kulkami , jedna pompa z filtrem oraz kaskada też z filtrem i w budowaną lampą UV ale tak od 50 dni. woda pH w normie oraz twardość wody też KH oczko czyszczę z mułu raz na 2 lata przy oczku pojawiają się żaby i małe zaskrońce i ważki więc życie jest. Pierwszy raz w tym roku użyłem torfu takiego jak powinien być około 14 dni był w oczku bo chciałem pozbyć się troszkę glonów nitkowatych udało mi się niestety... oraz poprawić klarowność wody.
Kupiłem też również na początku lipca 2 roślinki pływające oraz 6 małych nowych rybek kolorowych były żywotne i nie było widać żadnej choroby u nich. Ale po jakimś czasie zaczęły zdychać rybki, więc możliwe że to przez roślinki lub rybki - kupione rybki pływają dalej. Proszę o poradę jak zastopować umieranie rybek czy jest jakiś sposób albo czekanie.... pozdrawiam.









_________________
Krystian :-)
 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-08-23, 20:38   

Napowietrzacz z 3 kulkami ? Jaka jest jego wydajność ?
 
 
krisgabi 
Nowy


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: 2018-08-24, 07:49   

Witam, pompa powietrzna ma jak pamiętam 1200L/H lub 1500L/H ale ona jest już z 3-4 lata.....w oczku wodnym a małe kuleczki rozmieszczone w różnych miejscach. Wczoraj znów wyłowiłem 4 dzikie rybki :-( zero jakiś dziwnych śladów na rybkach.
_________________
Krystian :-)
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2018-08-24, 14:52   

Przyducha i przerybienie
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-24, 17:23   

A ile masz tych ryb w oczku? Jak jest bardzo przerybione to zbadaj jeszcze zawartość związków azotu w wodzie.
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-08-24, 20:20   

a ja spytam o cos innego, widze ze jestes z Kolobrzegu wiec zapytam sie gdzie byly kupione nowe rybki w tym roku ?? mieszkam nie daleko i na poczatku lipca bylem w "znanym centrum ogrodniczym Ż" z kolobrzegu ( chyba wiemy a ktore chodzi) i mieli niestety duzo chorych ryb ktore plywaly na sprzedaz.
 
 
krisgabi 
Nowy


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: 2018-08-25, 10:57   

Witam wszystkich, co do waszych pytań i odpowiedzi , faktycznie rybek może jest za dużo choć od 2-3 lat nic nie kupowałem tylko ostatnio 4szt pod koniec Czerwca lub początek Lipca kupiłem kolorowe malutkie w znanym Kołobrzeskim Centrum Ogrodniczym "Ż" Rybek kolorowych może było na początku około 25-30 szt ciężko jest policzyć a dzikich krasi lub linków nie jestem w stanie policzyć same się namnożyły a raz policzyłem ławicę około 30 szt, więc może łącznie było około od 60-do-70szt więc faktycznie możliwe że jest za dużo rybek a jeszcze te wcześniejsze upały choć filtry i napowietrzacz chodziły często oby to była naturalna selekcja rybek a nie jakaś choroba rybek. A co do azotanu w wodzie dziś kupię test i sprawdzę choć jakiś czas temu wymieniałem część wody i sprzątałem troszkę odkurzaczem oczko :-) dzięki za podpowiedzi. pozdrawiam. Zdam za jakiś czas relację co się dzieje dalej.
_________________
Krystian :-)
 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-08-27, 15:46   

a nie przekarmiasz też przypadkiem ryb ?
 
 
krisgabi 
Nowy


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: kołobrzeg
Wysłany: 2018-08-29, 12:17   

Czy nie przekarmiam ryb, hmm raczej nie bo oczko jest na działce więc codziennie tam nie jestem a pokarm dostają różnie co drugi dzień lub trzeci ale jeśli byłem częściej na działce to dostawały praktycznie raz dziennie jedzonko. Wczoraj znów wyłowiłem 3 rybki ale nie wiem czy wcześniej nie zdechły tylko ich nie widziałem bo były gdzieś pod liśćmi lub w trawie.
_________________
Krystian :-)
 
 
szkodnikk 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd: Koczwara
Wysłany: 2018-08-31, 11:31   

piekaro napisał
Cytat:
widze ze jestes z Kolobrzegu wiec zapytam sie gdzie byly kupione nowe rybki w tym roku ?? mieszkam nie daleko i na poczatku lipca bylem w "znanym centrum ogrodniczym Ż" z kolobrzegu ( chyba wiemy a ktore chodzi) i mieli niestety duzo chorych ryb ktore plywaly na sprzedaz.


a ty potwierdziłeś
Cytat:
tylko ostatnio 4szt pod koniec Czerwca lub początek Lipca kupiłem kolorowe malutkie w znanym Kołobrzeskim Centrum Ogrodniczym "Ż"


Więc wszystko chyba jasne.
Karasiowi do życia nie są potrzebne filtry, napowietrzacze, dokarmianie. Jak im się nie przeszkadza to sobie same poradzą. I nowych dokupywać nie trzeba bo się mnożą jak głupie.
A jak już się człowiek decyduje coś kupić to najlepiej w sprawdzonym miejscu.
_________________
Jacek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny