wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomóżcie mi zbudowac wypasione oczko 50m2 od podstaw
Autor Wiadomość
Lukasz1987 
Nowy


Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Pułtusk
  Wysłany: 2018-07-15, 09:16   Pomóżcie mi zbudowac wypasione oczko 50m2 od podstaw

Witam wszystkich tych zaawansowanych i początkujacych :) . Zacząłem kopać oczko wodne 11x6 nieregularne jakieś 50-60m2. Chcę trzymać karpie koi i oto pierwsze pytanie na jakich wysokościach zrobić półki żeby bylo idealnie? Chcę zbudowac coś niezwykłego przy Waszej pomocy.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-07-15, 11:16   

Zacznij od przeglądania galerii oczek wodnych. Tam znajdziesz wiele inspiracji, dowiesz się na czym polegają podstawowe problemy.
Wypasione oczko, ok. Ale musisz przybliżyć temat. Co masz na myśli. Dla każdego oznacza to co innego. Poza jedną rzeczą, która jest wspólna: czysta woda!
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-15, 13:08   

Wrzuć jakieś zdjęcia i szkice. Jak będziemy mieć jakieś pojęcie o twoich pomysłach to przynajmniej
możemy cie ostrzec przed najprostszymi błędami.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-15, 19:03   Re: Pomóżcie mi zbudowac wypasione oczko 50m2 od podstaw

Cześć Łukasz.

Jak chcesz trzymać karpie koi, to nie rób półek. Zrób pionowe ściany 1,5-2m, pomyśl o otoczeniu brzegów nieregularnymi głazami, blokami skalnymi. Ściany muszą być gładkie, żeby ryby nie raniły się o ostre brzegi.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Lukasz1987 
Nowy


Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 2018-07-16, 04:31   

Narazie wykopałem cos takiego jeszcze duzo kopania przede mna. Chce zrobic trzy półki na 50cm , 100cm i 150cm. W prawym gornym rogo bedzie kaskada ale to w przyszlym roku. Czy potrzebna jest strefa bagienna i na jakiej głebokosci powinna byc zrobiona?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-16, 07:41   

Lukasz1987 napisał/a:
Narazie wykopałem cos takiego jeszcze duzo kopania przede mna. Chce zrobic trzy półki na 50cm , 100cm i 150cm. W prawym gornym rogo bedzie kaskada ale to w przyszlym roku. Czy potrzebna jest strefa bagienna i na jakiej głebokosci powinna byc zrobiona?

Jak będziesz miał karpie to rzeczywiście półki w oczku na rośliny są zbędne, te ryby szybko rozprawią się ze wszystkim co zielone. Rośliny posadź raczej w miejscach gdzie koi nie będą mogły się do nich dobrac. Np dookoła oczka w wodzie, ale za kamieniami.
Strefa bagienna jest bardzo wskazana. Pozwoli ci ona utrzymać wodę w czystości. Najczęściej robimy ją na głębokości "bagiennej" czyli na poziomie wody w oczku. Można też i u ciebie chyba by było lepiej zrobić taką poza głównym zbiornikiem, i połączyć ją strumykiem.
 
 
Lukasz1987 
Nowy


Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 2018-07-16, 13:02   

Aha tylko chcialbym zeby przy brzegu nie bylo takiej głębi max 100cm bo mam male dziecko i boje sie zebt przypadkiem nie wpadlo. A jak z odplywem wody i filtracja jakie filtry zastosowac przy tak duzym oczku. Myslalem nad dwoma małzerami po 1000l Za kaskada?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny