wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko
Autor Wiadomość
stuk 
Początkujący


Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2018-06-17, 12:48   Moje oczko

A to aktualny obraz mojego oczka po zmianach. Co prawda nie zdjęcia, ale ... https://youtu.be/Pjmo8sZuLo0
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-06-17, 22:03   

Bardzo ładne oczko , widać że ma już swój ekosystem, roślinność rośnie ,ryby plywają a i żab będzie gromada
pozdrawiam
_________________
Botanicus
 
 
stuk 
Początkujący


Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2018-06-18, 18:07   

Dzięki. Oczko funkcjonuje od kilkunastu lat i jest stabilne. Zycia mam w nim sporo. Są ryby, traszki, opuchy, ważki ale żaby niestety w tym roku wszystkie poległy. Dopadła je przyducha, a ja nie zdążyłem z przeręblem... Te na filmie to kijanki ropuch. One co roku schodzą się do oczka na gody, a ja później mam skaczący trawnik : )
I ten okres powoli się zaczyna, bo kijanki tracą ogonki i zaczynają wychodzić z wody.
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 20:40   

witam
ja swój akwenik mam od dwóch lat równowaga się dopiero ustala,glębokość ok 1,4 metra mam żaby jak najbardziej ale kijanek się jeszcze się nie doczekałem ,może za rok coś będzie
_________________
Botanicus
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-19, 13:15   

Oczko fajne.
Ja też tak jak Botanicus, nigdy nie widziałem kijanek w swoim oczku. Mimo, że wiosną skrzeku jest aż nadto. Chyba wszystko wyjadają karasie i orfy.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-06-19, 18:25   

Ha. A u mnie kijanki były przyczyną sprowadzenia orf. I nie chodzi mi o to że było ich dużo. Tylko że wyrosły jakieś takie ogromne. Może to normalne że były większe od żab ale wszyscy doszliśmy do wniosku że więcej już takich nie chcemy :)
 
 
stuk 
Początkujący


Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2018-06-20, 06:52   

Kijanki w moim oczku są normalnej wielkości, czyli małe i są co roku. Wiosną ropuchy z sąsiadujących działek schodzą się do oczka i prawdopodobnie są to te , które właśnie w nim przyszły na świat.
A kilka żab zamierzam pozyskać z natury, bo one w przeciwienstwie do ropuch trzymają się wody przez cały sezon.
 
 
jimmy_88 
Początkujący


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 10
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-06-20, 08:05   

luzio napisał/a:
Tylko że wyrosły jakieś takie ogromne. Może to normalne że były większe od żab ale wszyscy doszliśmy do wniosku że więcej już takich nie chcemy :)


Miałeś najpewniej kijanki grzebiuszki ziemnej, szkoda że się ich pozbyłeś, mnie zawsze fascynowały te ogromne kijanki. A grzebiuszka jest pod ścisłą ochroną, następny raz lepiej je odłów i przenieś.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-06-20, 09:41   

Muszę poszukać zdjęć. Ale jakby co to ja tych kijanek nie odławiałem ani nic takiego. Coś się musiało z nich wykluć i pójść świat. Mam więc nadzieję że wciąż gdzieś są w okolicy. Muszę na nie zwrócić uwagę.
 
 
stuk 
Początkujący


Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2018-07-03, 18:11   

Kilka fotek z dzisiaj:
























 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny