wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
narośl
Autor Wiadomość
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-06-27, 18:11   narośl

Dzień dobry, mam problem z jednym okazem ponieważ byłem przekonany, że ma splewkę, niestety przy probie wyciągnięciu okazało się to bardzo miękkie i w sumie to prędzej wyglądało jak opryszczka, jakaś narośl. trochę to niestety uszkodziłem przez przypadek i teraz nie wiem jak jej pomoc. Wiem, że koszty leczenia wyjdą droższe niż ten okaz którego kupiłem za parę złoty ale traktuje go jak "członka rodziny" i chce mu jakoś pomóc, niestety nie wiem jak, a w mojej okolicy nie ma ichtiologa. Póki co siedzi w osobnym zbiorniku bez roślin, podłoża itp z preparatem TROPICAL CMF POND stosowanym według zaleceń, raz na dzień stosuje fish first aid spray ale nie wiem czy to miałoby w jakikolwiek sposób pomóc.

Nie mam niestety zdjęcia przed ingerencją pęsety ale może przypuszcza ktoś co to mogło być i jak to leczyć ?


 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-06-28, 11:27   

Właśnie też zachowywał się bardzo normalnie i chętnie przyjmował pokarm, teraz ma ranę i póki co nie chce go dawać do oczka, nie wiem też co mógłbym zrobić żeby przyspieszyć regeneracje oraz uchronić karasia przed ewentualną chorobą typu ospa, pleśniawka itp.
A ta narośl w Twoim przypadku była pod skóra czy nie ? W sensie czy to nie wyglądała jak rana, tylko jakaś wypustka pod skóra.
 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-06-28, 12:57   

nie przeniosło się to w jakiś sposób na inne okazy ? ani nie spowodowała jakiś innych problemów ?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny