wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy

Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkretny kozuch....dla odmiany
Autor Wiadomość
WitN 
Początkujący

Wysłany: 2018-05-10, 17:55   Konkretny kozuch....dla odmiany

Czesc. Jakies 2 tyg temu dodalem do oka szyszek olszowych a 5 dni temu zwiekszylem ich dawke. Woda wyraznie sie oczyscila choc na rala koloru kawuni. Ale wole to niz zielona zupe. Zauwazylem, o czym pisalem, ze jakos szybko powstaje osad na wszystkim co jest w wodzie i to nie sa glony nitkowate. No ok. Sciagam go odkurzaczem liczac na to, ze warunki sie jakos ustabilizuja i to tez przestanie byc problemem. Codziennie rowniez odkurzaczem sciagalem takie 2 x 3 wysepki kozuszka ktory sie tworzyl w ciagu dnia.
Wczoraj do oka wpakowalem slome jeczmienna.
Przychodze dzis z pracy a tu w oku....takie oto plywajace dla odmiany zielone GIE!!

Co to??

taniw 
Oczkomaniak

Wysłany: 2018-05-10, 19:35   

To glony, wyławiaj je siatką albo podbierakiem. Oczko chyba masz świeże a wodę żyzną. Jak nie zastosujesz jakiś "cudownych" środków anty-glonowych i przemęczysz się ten rok, to w przyszłym będzie duuuużo lepiej. A tak na szybko to wprowadź do swego zbiornika rośliny pływające pistię hiacynta itp.

piekaro 
Bywalec

Wysłany: 2018-05-10, 21:10   

kolego mam to samo od wiosny , wybieram je sitkiem, ale im mocniej rosna rosliny tym jest ich mniej, na poczatku mialem nawał wszystko w nich bylo porosniete, a dzis juz prawie nie ma, zadnych anty glonow nie stosowalem, tylko torf i szyszki do podkwaszenia wody bo walcze z wysokim ph.

Pablo_klb 
Początkujący

Wysłany: 2018-05-11, 06:56   

U mnie jest to samo.
Czyszczę oczko codziennie podbierakiem. Prócz glonów, wszędzie pyli sosna (to żółte coś na wszystkim) i także osiada na wodzie (na glonach) i tworzy kożuch. W zeszłym roku tego nie pilnowałem, ale przez to padły mi prawie wszystkie rośliny... bo glony oblepiały łodygi lilii i gniły :(
Po drugie czekam na środek na glony i nawóz do oczka. Bo już połowa maja, a rośliny ledwo rosną. Pistii bym na razie nie dawał, bo wydaje mi się, że padnie. W nocy jest 10 st... zrobiłem tak w zeszłym roku i wszystkie mi padły bo były za zimne noce. A hiacynta codziennie wybierałem i czyściłem z glonów bo oblepiały korzenie.
Na razie pilnuje lilie i grążela by puściły jak największe liście i zacieniły oczko.

WitN 
Początkujący

Wysłany: 2018-05-15, 19:31   

Pare dni temu zatopilem w oku slome jeczmienna. Cud sie stal! Woda czysta jakby nic w niej nie plywalo! Co prawda korzuszek sie jeszcze tworzy ale coraz mniej. Caly czas powstaje osad na wszystkim co jest w wodzie ale....dzis wrzucilem do oka 30 pistii wiec licze na to ze i urosna i sie rozmnoza wiec przyczynia sie do dodatkowej filtracji i zacienienia. Dzis tez przyszedl razem z listonoszem ;-) zeolit 5 kg, ceramika 5 kg i kwasny torf granulowany 5 kg :-D
Jutro wiec czyszczenie filtra i odpowiednie wypelnienie dolnej, czyli koncowej komory filtra tym, co dzis przyjszlo poczta. I zobaczymy jak to podziala.
BTW szyszki olszy owszem dzialaja....owszem barwia wode ale...wszedzie pisza ze dzialaja okolo miesiaca. A u mnie po okolo 5 dniach od zatopienia w oku woda stracila to kawowe zabarwienie, wiec nie wiem, czy nadal dzialaja....

Advertisement
..:: Sponsor ::..

Odpowiedz do tematu