wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pompa z rozdrabniaczem
Autor Wiadomość
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2017-09-19, 07:19   

Ja mam pompę z rozdrabniaczem i bez problemu pompą wypompowuje mi "kalabę"
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-09-19, 11:11   

a jakiej firmy masz? i moc?
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2017-09-19, 19:32   

Firmy już nie pamiętam, nie sprawdzę bo pompa siedzi w beczce i wypompowuje popłuczyny z filtra profi. Ma metalową odbudowę i chyba moc ok 1.5 kw.
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-09-21, 07:30   

Zakupiłem pompe, czekam az przyjdzie. NIe przepłacałem, niby 2,95 kw. Zobaczymy, mam nadzieje ze pomoże :) Bede breje mieszal z woda i odciagał. Napewno lepiej niz na taczki bo o rece czlowiek by przyszedl. Jedna akcja bedzie na jesien z odessaniem a druga na wiosne...
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-09-23, 19:06   

Kupiłem pompę z rozdrabniczem, jest silna wode super ciągnie. Problem sie żaczyna jak cos wloknistego podejdzie liść itp. Czy macie jakis sposób żeby tylko pol rzadki mul ciągło?Myślałem dać ja do beczki i na gore zrobić kratę i co większe to zostanie jak bym wrzucal osad.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-24, 09:58   

potentator napisał/a:
Problem sie żaczyna jak cos wloknistego podejdzie liść itp. Czy macie jakis sposób żeby tylko pol rzadki mul ciągło?

Żeby pogodzić możliwość zaciągania wszystkiego z dna końcem elastycznego przewodu z jednoczesnym słabym radzeniem sobie pompy z liśćmi zrobiłem kiedyś pośredni separator zamontowany na przewodzie. Ja miałem plastikowy pojemnik z dużą zakręcaną pokrywką. Przydałby się taki od sproszkowanego białka po wyjedzeniu zawartości przez pakera z siłowni (pojemnik chyba z 5 litrów...), w Twoim przypadku nawet mała plastikowa beczułka z zakręcaną pokrywą. W środku pojemnika dałem kosz z plastikowej siatki oczko ok 1cm. W pokrywce przewód idący do pompy z koszem na wewnętrznej stronie denka, a w dnie pojemnika - przewód doprowadzający brudy z dna oczka. Kosz można zwinąć z siatki, powiązać drutem ogrodniczym, tak samo zamocować dno kosza, a cały kosz trzema oczkami z drutu przywiązać do denka przez nakłute w denku dziurki.
Trzeba takie coś zamontować na złączkach umożliwiający łatwe rozłączenie obu przewodów w celu wyjęcia pojemnika z wody i usunięcia liści, a także pomyśleć o wmontowaniu w bok zbiornika kurka odpowietrzającego (pojemnik powinien być pod wodą i zalany - dla uniknięcia problemów ze startem pompy).
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-09-24, 13:49   

Fajny pomysl, ale jesli sie ma malo osadu. Ja bym go zmodyfikowal troche i zrobil tak:jako ze mam oko gliniane, i nigdy nie bylo czyszczone wbije rure tak zeby wlozyc do niej pompe. w boku rury zrobie otwór, wcisnę do niego rure 110. Rura bedzie robila za ssak, na koncu ssaka zamontuje, kosz z siatki i caly szlam bedzie ciagloa co grubsze zostanie. Tylko ciekawe czy grawitacja przecisnie mi ta rura syf mysle ze tak. Albo w samej rurze porobic naciecia i zabezpieczyc je ta siatka, tak jak piszesz. I jako ze rura bedzie wbita to szlam cisne do rury woda pod grawitacja, w miedzyczasie nagarniam i cisne szlam pod siatke?Nie wiem co lepsze. Pompa jest wydajna i to musze wykorzystac. do rury wsypie kamienie duze zeby z dolu szlam nie cisnal sie
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-24, 14:49   

Jak masz dużo liści, gałęzi etc. to może zrobiłbyś także coś w rodzaju trału? Z jakąś metalową ramą - płaskie dno, owalna góra, jakieś pręty prowadzące, żeby "gęba" trału nie leżała płasko na dnie, lecz była ustawiona pionowo, do tego doczepiona bardzo mocna siatka ok. 1m długa, tak, żeby do środka nazgarniać ile się da tych liści i gałązek, czego tam jeszcze, wyciągnąć, zostawić na dnie sam drobny muł?

P.S. To wszystko moim zdaniem straszne kombinacje, ja rozważyłbym koszt narybku kroczka, orfy, ehm, przyjedź do mnie w Beskidy, dostaniesz z pocałowaniem ręki 30 za darmo. Daleko masz z tego zw?
Wywaliłbym ryby choćby do potoku, osuszył stawek i zrobił wszystko od zera tak jak trzeba.
Pomyśl, koszt zarybienia Twojego stawku to kilkadziesiąt złotych. Czy Twoje męki są tego warte?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-09-24, 18:46   

Podaj dane na priv do messengera to pogadamy. Staw mam na terenie wiecznego mokradla. Chce.to rzadka breje wyciągnąć. Ale gdzie niegdzie wpadnie mi jakis patyczek i mi blokuje pompe. Czy cos.od korzenia drzew. Myślę tez żeby na.czas czyszczenia wylowic ryby w beczkę wyciągnąć pidlo z rury pcv i w ten stary otwor cisnąć breje tylko nie.wiem czy znow sie nie zapcha😒 otwor i rurę.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny