wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2013-02-27, 10:16
LAMPA UV
Autor Wiadomość
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-10, 20:11   

smazio napisał/a:
Ryba2008,
Non stop wtedy kiedy jesteś czy non stop 24h/d przez cały czas, nawet na tygodniu jak Cię nie ma na działce?


Naet jak mnie nie ma na działce.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Adam5432 
Nowy


Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-26, 10:57   

ale ile taka lampa może prądu brac
_________________
more bonuses
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-26, 16:55   

Witam Cię Adamie w naszej społeczności. Miło nam będzie jak podzielisz się swoimi doświadczeniami związanymi z oczkiem wodnym, bo zapewne takowe posiadasz lub planujesz w przyszłości zbudować. Jeśli masz aparat, to klikaj i pokaż nam swoje królestwo na fotografiach. Pamiętaj, że jedno zdjęcie zastąpi 1000 Twoich słów.
Co się tyczy lampy np. o mocy 55 W, to lampa włączona do sieci o napięciu 220 V pobiera: 55 / 220 = 0,25 Ampera. Dla Ciebie ta wiedza raczej jest niepotrzebna, ponieważ bardziej powinny interesować Cię koszty eksploatacji w ciągu np. miesiąca. Koszty eksploatacji w złotówkach są następujące:

55W * 24 godz.= 1320 Wh *30 dni = 39600 Wh = 39,6 kWh - w ciągu 1 miesiąca
Koszt zużycia 1 kWh = około 0,4 zł. Zatem za używanie lampy UV o mocy 55 W zapłacimy elektrowni 39,6 kWh * 0,4 zł = 15,84 zł. Za cały sezon od kwietnia do końca września tj. 6 miesięcy: 6 *15,84 =95 zł.
Pozdrawiam. Na początek częstuję Cie soczkiem :soczek: , bo nie wiem, czy jesteś pełnoletni. Ryba2008 :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-05-28, 20:32   

Koszt 1 kwh obecnie to 0,70zł więc koszta większe do tego dolicz koszt pracy pompy to kolejny koszt i już się robi ciekawa sumka na prąd.
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-08-08, 19:44   

Witam ;) Oczko po zakupie lampy uv pieknie sie oczyscilo do dna kolor wody brunatny,ale przejrzysty :) Mam pytanie , jak dlugo moge ta lampe miec wlaczoną?? Efekt juz mam wystarczalny.Tyle ze opinie sa tu dosc podzielone.Zabija bakterie ,drudzy mowia nie do konca :???: Czy teraz ja zalaczyc od czasu do czasu czy nadal ma chodzic?Nie chce by moje rybki wyplynely do gory brzuchami :???:
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-08-08, 21:15   

lampa ryb nie zabije ( no chyba, że wrzucisz ją im do oczka :) )
jak masz już czystą wodę to możesz wyłączyć, a jak się zacznie zielenić to włączysz znowu.
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-08-09, 06:51   

No wlasnie a jednak przeczytalem tu ze "woda byla zbyt klarowna i ryby do gory brzuchem plywaly"
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-09, 08:52   

Zrób tak jak napisał piekaro, . To jakiś ewenement by ryby pozdychały od czystej wody. Raczej zaszkodziło im coś innego. Ja lampy używałem tylko przez pierwsze dwa lata. W pierwszym roku działała chyba przez cały sezon, a w drugim tylko na wiosnę.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-08-09, 09:38   

U mnie UV działa od wczesnej wiosny praktycznie non stop. Z kilkudniową przerwą na eksperymenty z preparatem dosypanym do oczka. Nie widzę, żeby rybom działo się cokolwiek złego.
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2018-04-18, 13:42   Lampa Amalgam

Słuchajcie, mam pytanie o montaż lampy UV. Planuje ja włożyć w 1 komorę filtra Bioklar, ale...teraz będę robiła za blondynkę :oops: czy lampa ma być ze szczotkami??? Nic się z nimi nie stanie? albo z lampą? Mówię o lampie amalgam, zanurzeniowej 75. Z góry dziękuję za odp
 
 
claudia_1 
Nowy


Dołączyła: 30 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska pd.
  Wysłany: 2019-03-30, 13:31   

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, jestem tu nowa :)
Wątek przejrzałam choć trochę pobieżnie, i dlatego proszę na mnie nie krzyczeć, natomiast mam pytanie odnośnie lampy UV, a dokładnie jej mocy, czy mogę zamienić lampę na silniejszą niż była i ''o ile''. Oczko założone w ub. roku, pojemność ok. 10m3, po podłączeniu filtra z lampą AQUA SZUT CHYBA COS OK. 6000l- na zadowalający efekt czekałam ok.3msc. dla mnie to długo. Z opisów dowiedziałam się, że efekt powinien być widoczny najdalej po 3-4 tyg. więc albo mam za słabą lampę albo jest jakaś inna przyczyna takiego stanu wody. Efekt w miarę czystej wody też utrzymał się bardzo krótko, po czym woda była właściwie bardziej zielona niż przejrzysta, filtr czyszczony 1x w tygodniu/ 2 tygodnie, zanieczyszczeń owszem było trochę, ale nie jakoś bardzo dużo. Zestaw filtrujący chodził bez przerwy od maja-chyba do większych przymrozków.
Oczko nasłonecznione przez cały dzień bez ryb, jest kilka żab, i kilka roślin-zacienienie niewielkie.
Czekam na jakieś porady- opinie, bo chciałabym się cieszyć tym co było zrobione w zadowalającym choćby stopniu.
Pozdrawiam.
_________________
Życie jest piękne.
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2019-03-30, 21:52   

claudia_1, witam na forum oczko maniaków.
Moim zdaniem nie warto inwestować w nową lampę uv tylko w rośliny wodne.
Rośliny wodne oczyszczają wodę pobierając substancje biogenne ,te które odżywiają się glony.
Rośliny powinne stanowić minimum 50% powierzchni oczka.
Najlepiej oczyszczające i dużo
http://sklep.oczkowodne.n...-zolty-mix.html
http://sklep.oczkowodne.n...-variegata.html
http://sklep.oczkowodne.n...askolistny.html
http://sklep.oczkowodne.n...-pospolita.html
Również rośliny o liściach pływających lilie
http://sklep.oczkowodne.n...ilie-wodne.html
Jak uda ci się zapanować nad zakwitami wprowadź rośliny podwodne
http://sklep.oczkowodne.n...i-podwodne.html
Masz żyzny zbiornik świadczy o tym zakwit wody , przydało by się jego zdjęcie najlepiej z lata.
Sprawdź czy twoim oczku wodnym występuje tak zwany spływ powierzchniowy przy opadach.
Na przykład zasilasz trawnik nawozem który spływa do oczka i z tego nawozu korzystają glony. Jeżeli tak jest trzeba oczko przebudować.
Powodzenia.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-31, 13:38   

Tak jak napisał kolega wyżej. Lampa zabije glony, a te rozkładając się dodatkowo użyźnią wodę. Podobie będzie z jakimiś cudami-srudami chemicznymi na glony.
Tylko rośliny i w miarę sprawny system filtracyjny pomogą ci utrzymać czystą wodę. Twoje oczko ma dopiero rok i musi dojrzeć tak jak wino.
 
 
player_ruda 
Nowy


Dołączyła: 05 Cze 2019
Posty: 3
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2019-06-05, 15:32   lampa uv- dwa wyloty?

Witam, niedawno kupiłam lampę i w zestawie mam 2 czarne króćce, jeden przezroczysty z takim kręciołkiem w środku i taką nakrętkę ze szkiełkiem, czy mogę podłączyć dwie rzeczy pod te dwa wyloty czy tylko są dwa żeby było prościej podłączyć stronami prawa - lewa np.?
Chciałam z jednego wylotu puścić na filtr a z drugiego na kaskadę, skora są dwa i tyle króćców w zestawie. Mogę?
I jeszcze jedno, po co jest ta nakrętka ze szkiełkiem i ten przezroczysty króciec, żeby podglądać? :-D
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-06-05, 17:47   

Jeden to wlot a drugi to wylot Przez wlot woda wplywa do lampy gdzie jest naswietlana woda a wylotem wypływa bez glonów teoretycznie To nie są dwa wloty a szkiełko montujesz po drugiej stronie wlotów by widzieć czy lampa działa ale lepiej sie nie wpatrywać Zobacz zdjęcia na opakowaniu

[ Dodano: 2019-06-05, 18:48 ]
Napisz co to za lampa
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny