wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
E M -efektywne mikroorganizmy
Autor Wiadomość
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2011-04-27, 14:51   

dasz im 5-6 litrów i też zjedzą chcesz spróbuj
_________________
GÓRAL
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2011-05-23, 23:09   

nadeszła decyzja o zakupie ryb i postanowiłem przygotować mieszkańcom ich dom na przyjęcie, a że będą to japonce to i po japońsku przygotuję oczko . EM-y działają też odkażająco na zwierzęta wodę i całe środowisko . Wodę obecnie mam bez zapachu czystą ,przejrzystość do dna , cysta profilaktyka
Jeden litr na 10 t. tak pisze w książce, ja dałem połowę dawki .W sobotę wpuszczamy ryby włączam lamę i za 2-3 tygodnie druga połowa

preparat wlałem do konewki około 10 l wody i polałem po całym oczku

[ Dodano: 2011-05-24, 00:18 ]
mam nadzieję że troszkę pomogą EM-y z obumarłym glonem i osadem po odkurzaczu
_________________
GÓRAL
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2014-04-25, 19:28   biostarter, bakterie

odświeżę trochę temat.
na alledrogo po wpisaniu "bakterie do oczka" znalazłem sporo preparatów zawierających bakterie czyszczące...
Opisy sprzedających brzmią zachęcająco, ale czy to rzeczywiście oczyści wodę w oczku?
Mariusz pisałeś że mogą zaszkodzić roślinom podwodnym, czy obecne specyfiki mogą im zaszkodzić?
 
 
Sinel 
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-14, 15:09   

Mam inne pytanie, czy takie bakterie można w jakiś sposób domowym sposobem rozmnażać? Podobnie jak bakterie jogurtowe czy grzybek tybetański.
Chodzi mi oto aby na początek kupić szlachetne kultury bakterii do oczka a ponieważ po zaaplikowaniu porcji startowej należy je później w dawkach podtrzymujących dodawać co 2-4 tygodnie, to hodować je na własne potrzeby.
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2014-06-14, 15:34   

Kupiłem bakterie firmy SOLL i po ponad tygodniu woda dosłownie kryształ ( mam filtr bakteryjny, ale bez lampy)
 
 
Sinel 
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-14, 16:00   

No właśnie. Ja chcę kupić tabletki Eco Tabs. Ponieważ jak dla mnie cena jest prawie zaporowa zastanawiam się jak zmniejszyć koszty. Nigdzie nie piszą jakie kultury bakterii zawiera dany produkt, pewnie dlatego aby uniemożliwić kupno zamiennika. :???:
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2014-06-14, 19:50   

wszystko to pic na wodę jak nie będzie dobrego filtra , draglukasz, po prostu woda Ci dojrzała i tyle.Kiedyś próbowałem trigerów i innych środków niby wspomagających rozwój tych pożytecznych bakterii,nie wywalajcie pieniędzy na jakieś niby pomagające preparaty bo to głupota. Najlepsze rozwiązanie to dobry filtr dopasowany do obsady oczka i rośliny.Bakterie same się wytworzą nie potrzebują wspomagaczy.
;)
 
 
 
Sinel 
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-14, 23:26   

Nie pytałem się czy warto i czy to pic na wodę. Tak się składa, że widziałem, co te bakterie potrafią zdziałać w oczku. Sam z resztą mam bakterie w szambie i wiem, co w tydzień zrobią z g….. :P
Powtarzam, więc pytanie czy można domowym sposobem prowadzić hodowlę bakterii usuwających szlam i muł w oczku?
Dobre preparaty zawierają ponad 10 różnych kultur bakterii.

A dwa filtry beczkowe mam.
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-06-15, 15:40   

Oby Piotrze

Ja przy swoich zadbałem ino o temperaturę i pH. Oba elementy jak najbardziej zbliżone do tego w czym przyjechały...zobaczymy efekt...
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2014-07-08, 21:26   

Sinel napisał/a:
Powtarzam, więc pytanie czy można domowym sposobem prowadzić hodowlę bakterii usuwających szlam i muł w oczku?
Dobre preparaty zawierają ponad 10 różnych kultur bakterii.

jest taka opcja trzeba poszukać producenta-dystrybutora i Ci sprzeda co trzeba i nauczy jak to robić , mój znajomy mnoży te bakterie > poszperaj w necie EM-1
tom11 napisał/a:
wszystko to pic na wodę jak nie będzie dobrego filtra , draglukasz, po prostu woda Ci dojrzała i tyle

masz racje !!!!!! ale żeby woda dojrzała szybciej i było widać efekt w 7 -10 dni a nie kilka miesięcy to bakterie się przydadzą zwłaszcza na młode nowe zbiorniki

dobry filtr czy to składak czy kupny ,dobrana pompa do tego,rośliny ,zacienienie zbiornika ,ilość ryb i co za tym idzie?? JAK SĄ KARMIONE ? cz bakterie zdążą te odchody przerobić !!!!!
moim zdaniem warto filtr wesprzeć bakteriami ,
podczas deszczowego lata jak np. teraz u mnie następuje wielka wymiana wody co dzień ulewy i burze, a w niedziele dawało tak z gradem przez ponad godzinę :) myślałem ze ryby będę zbierał z trawnika i mam doszczętnie zniszczone lilie

na pewno ktoś z was zauważył po deszczu-ulewie pogorszenie się wody .
po dobie cz dwóch woda wraca do normy .Typowe zjawisko, chwilowo się zmniejszyła ilość bakterii w zbiorniku, filtr działający dobrze na mnożył odpowiednią ilość bakterii woda z powrotem kryształ, nie zawsze tak szybko to działa czasem kilka dni
stosuję osobiście przed sezonem - kwiecień
( ,czyszczenie oczka większa podmiana wody ) tigger w miarę tani i działa
lampy UV nawet nie włączam
_________________
GÓRAL
 
 
Sinel 
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-17, 21:29   

Już znalazłem. :)
Do tej pory bez większych efektów stosowałem TRIGGER-3 a rok później SedimentMinus. Sprzedawcy wcisnęli mi także jakieś startery w płynie do filtra.
Zrozpaczony znalazłem w sieci i skontaktowałem się z jednym producentów bakterii do przydomowych oczyszczalni. ten zapewnił mnie, że ich biopreparat jest absolutnie bezpieczny dla ludzi, zwierząt, ryb i środowiska. Zalecił dawkowanie i jak często mam stosować dawki podtrzymujące.
Kupiłem z duszą na ramieniu.
Wodę w oczku już miałem jak zupę, rośliny padały a dwa filtry beczkowe zamulały się mi co dwa dni a teraz już widzę dno na 1.5 metra i to w ciągu 6 tygodni.
 
 
krol44 
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: elbląg
Wysłany: 2017-07-02, 19:17   

Stara sprawa stosuje ktoś jeszcze ten środek? Jest sens zapodać to do oczka 10000l i ile wlać 1l?
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-02, 21:26   

krol44 napisał/a:
Stara sprawa stosuje ktoś jeszcze ten środek? Jest sens zapodać to do oczka 10000l i ile wlać 1l?


Nie warto. Robiłem testy tego i innego środka. Wszystko odbywało się w kontrolowanych warunkach: trzy akwaria o identycznej pojemności (w tym jedno jako wzorzec - bez żadnych środków), natlenianie itp, na dnie warstwa 2cm mułu. Podczas całego dwumiesięcznego testu we wszystkich akwariach parametry wody były identyczne, ilość glonów, zapach wody, przejrzystość również takie same.

[ Dodano: 2017-07-02, 22:28 ]
PIOTR.P napisał/a:
na pewno ktoś z was zauważył po deszczu-ulewie pogorszenie się wody .


To nie ma nic wspólnego z bakteriami. To kwestia osadów podniesionych ruchem wody oraz zachwiania parametrów wody na skutek dopływu bardzo miękkiej deszczówki. Do tego w niektórych oczkach możę dochodzić napływ biogenów spłukiwanych przez wody opadowe z trawnika czy roślin wynurzonych.
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny